StoryEditor
Producenci
27.10.2020 00:00

Forum Branży Kosmetycznej już 19 listopada! Przyłącz się do nas online@

Już 19 listopada spotkamy się na Forum Branży Kosmetycznej – konferencji poświęconej jednemu z najszybciej rozwijających się sektorów w Polsce. To 8. edycja forum, które na stałe wpisało się w kalendarz najpopularniejszych biznesowych wydarzeń. Tym razem organizowane w wygodnej, przystosowanej do obecnych wymagań i dającej nieograniczony zasięg formule online.

Pandemia dotknęła wszystkie branże i można się spodziewać, że będzie miała długotrwałe skutki. Odczuł je również sektor kosmetyczny, który zarazem wykazał się dużą elastycznością i błyskawicznym działaniem w dostosowywaniu się do bieżącej sytuacji. Podczas Forum Branży Kosmetycznej porozmawiamy o tym, jak branża radzi sobie z COVID-owym kryzysem, jak może on zmienić relacje pomiędzy partnerami w biznesie, a także jak wpłynie na zachowania konsumentów. Zastanowimy się, jakie wyzwania stoją przed przedsiębiorcami oraz czy można z kryzysu wyjść wzmocnionym.

O „Przyszłość rynku kosmetycznego, wyzwaniach i szansach w erze post-Covid” będziemy dyskutować w gronie praktyków, wybitnych osobistości kosmetycznego rynku. W debacie wezmą udział: Blanka Chmurzyńska-Brown, dyrektor generalna, Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego; Leszek Kłosiński, prezes zarządu, Oceanic; Michał Mróz, prezes zarządu, Inter-Vion; Adam Nitecki, dyrektor generalny, Consumer Products Division L'Oréal Polska i Krajów Bałtyckich; Henryk Orfinger, współwłaściciel Grupy Dr Irena Eris SA, przewodniczący rady nadzorczej Dr Irena Eris; Michał Rudecki, Client Director, Nielsen Connect Polska.

Z uczestnikami konferencji swoimi doświadczeniami podzielą się znakomici eksperci. W programie m.in.:

Agnieszka Skonieczna, Head Analyst, Retail Business Unit Director, Karolina Szałas, Analyst PMR: Czy wirus trawi biznes kosmetyczny? Jak pandemia wpłynie na rynek detaliczny?

Magdalena Piwkowska, Trend and Content Development Associate, Nielsen Polska: Świadome zakupy. Jakość nie ilość. Czy to koniec ery nowości?

Mark Smith, dyrektor generalny NATRUE – The International Natural and Organic Cosmetic Association: Zielone oświadczenia czy greenwashing? Potrzeba większej przejrzystości dla konsumentów w ramach zielonej transformacji

Kiril Marinov, dyrektor zarządzający działu Beauty Care, Henkel Polska: Ochrona środowiska, zrównoważony rozwój, odpowiedzialny biznes – nadrzędne wyzwania dla branży kosmetycznej.  

Dr Adrianna Lewandowska, MBA, założycielka i prezes Instytut Biznesu Rodzinnego: „Wyzwania firm rodzinnych w Polsce. Podejście systemowe”.

Artur Schab, Managing Director, PharmaceuticalConsulting: Przyszłość rynku aptek w Polsce, potencjał kanału dla sprzedaży kosmetyków.

Dr inż. Iwona Białas, Safety Assessor, właścicielka Cosmetosafe Consulting: Odpowiedzialność za wprowadzenie kosmetyku do obrotu… Na szali bezpieczeństwo konsumenta, wizerunek marki i stabilność firmy.

Marta Chalimoniuk-Nowak, CEO Healthy Brands, ekspertka BCC ds. marketingu strategicznego: „Zdrowie, dobre samopoczucie, bezpieczeństwo. Jak kluczowe potrzeby konsumentów wpłyną na rynek kosmetyczny – marketing, komunikację marek i zalet produktów?”

Marta Prochot, CEO Dreamlike, Natalia Wróbel, Project Manager, Dreamlike: Marketing w warunkach szybko zmieniającej się rzeczywistości. Jak zbudować silną markę i dbać o spójny wizerunek za pomocą działań marketingowych?

Zapraszamy do rejestracji kliknij TUTAJ, do śledzenia programu konferencji, która będzie wzbogacana w kolejne prelekcje oraz do aktywnego udziału w wydarzeniu. Do zobaczenia! 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 01:11