StoryEditor
Producenci
11.07.2018 00:00

Foreo stawia na rozwój w polskim sektorze travel retail

Szwedzka firma Foreo, producent sonicznej szczoteczki do twarzy Luna mini 2 obecna w 200 punktach duty free zapowiada dalszą ekspansję zagraniczną w tym kanale sprzedaży, w tym na polskim rynku travel retail.

Według najnowszych badań Tax Free World Association (TFWA), potencjał segmentów duty free i travel retail, czyli sprzedaży na lotniskach i dworcach kolejowych, rośnie z roku na rok. Obecność najsłynniejszych firm kosmetycznych w tych miejscach jest już standardem, dlatego każda rozwijająca się marka pragnie być obecna na największych i najbardziej ruchliwych lotniskach świata. Tę korzystną tendencję na rynku beauty i wellnes wykorzystała firma, która słynie z nowoczesnych rozwiązań. Mowa o szwedzkiej firmie Foreo, która w drugim kwartale tego roku odnotowała sukces i w czerwcu br. na listę swoich detalicznych punktów sprzedaży duty free dodała kolejnych 30 nowych.

Obecność w 22 państwach na świecie i 200 punktach duty free

Firma Foreo jest obecna na największych lotniskach w sklepach duty free w 22 państwach na całym świecie. Łączna liczba punktów duty free, w których Foreo jest obecne wynosi już 200.

W ciagu ostatnich lat, wraz ze wzrostem liczby podróży lotniczych sprzedaż w sektorze travel retail przeżyła gwałtowny skok. Eksperci branży przewidują, że wartość sprzedaży do 2023 roku osiągnie pułap 125 mld dolarów, a coraz większy w tym udział mają kosmetyki i artykuły pielęgnacyjne.

Foreo dostrzegając tę tendencję, śmiało wkroczyło na rynek travel retail ze swoimi flagowymi produktami, na przykład z LUNA , która nie dawno została uznana za bestseller sprzedaży na lotniskach.

Dyrektor generalny FOREO Paul Peros, zauważa, że ze względu na specyfikę i wygląd sklepów na lotniskach, sektor travel retail różni się od tradycyjnej sprzedaży detalicznej. Jednym z celów firmy jest urozmaicenie monotonnego przemieszczania się od terminalu do terminalu przyciągającymi wzrok produktami, wystawami i dekoracjami w swoich punktach sprzedaży.

Jednak dla FOREO ciekawy design to nie wszystko. Warunki podróży często wymagają szczególnych rozwiązań. Te zaś w pełni zostały spełnione przez produkty firmy. Łatwość użytkowania, poręczny i kompaktowy kształt, długa żywotność baterii możliwej do naładowania przez kabel USB i wysokiej jakości materiały sprawiły, że szczoteczka Luna mini 2 otrzymała w tym roku nagrodę Travel Retail Award i została uznana za najlepszy produkt elektroniczny w czasie podróży.

Miejsce Foreo na polskim rynku duty free i travel retail

Nie jest niespodzianką, że pięć najlepszych miejsc pod względem liczby sklepów Foreo to lotniska w Japonii, Hong Kongu, Chinach, Korei i Makau. Rynek Azji i Pacyfiku już dawno utrwalił swój status najszybciej rozwijającego się regionu, co spowodowało gwałtowny wzrost liczby pasażerów na azjatyckich lotniskach. Z drugiej zaś strony, według raportu Banku Zachodniego WBK, polski rynek travel retail jest równie obiecujący. W 2016 roku był on najszybciej rozwijającym się rynkiem na świecie, a wzrost sprzedaży wyniósł 34 proc. Z tego powodu dostępność produktów Foreo, w tym szczoteczki Luna mini 2, w sieci sklepów Aelia na polskich lotniskach może być kolejnym powodem do radości dla lidera urodowych technologii. Paul Peros stwierdził, że tegoroczny sukces obecności Foreo w łącznie 200 punktach duty free na świecie jest dobrą zapowiedzią do rozwoju na polskim rynku travel retail.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 07:28