StoryEditor
Producenci
16.09.2022 00:00

Foreo otworzy w Polsce swój pierwszy europejski Beauty Hub

Foreo, technologiczna firma z branży beauty, planuje uruchomić w Polsce pierwszy w Europie Foreo Beauty Hub. Zapowiedział to, w wywiadzie dla Wprost, Vladimir Cuturilo, General Manager Foreo Eastern Europe.

Foreo, firma specjalizująca się w łączeniu technologii i zabiegów pielęgnacyjnych, zamierza w niedalekiej przyszłości uruchomić w Polsce pierwszy w Europie Foreo Beauty Hub. W tym celu firma kupiła już budynek w centrum Warszawy.

Będzie to otwarte na konsumenta i jego potrzeby miejsce, w którym swój dom znajdą najlepsze i najbardziej luksusowe biznesy i marki z sektora beauty. – powiedział w wywiadzie dla Wprost Vladimir Cuturilo, general manager Foreo Eastern Europe.

Zapytany, czy chodzi o zakupy, odpowiedział, że znacznie więcej. – To będzie tętniąca życiem przestrzeń dla wszystkich miłośników piękna. Ekskluzywne marki, wielkie biznesy i relaks. Wszystko w najlepszym stylu. Wspaniałe, zdrowe smoothie lub kawa z przyjaciółmi, a potem wizyta u znanej kosmetyczki albo masaż balijski i zakupy luksusowych marek kosmetycznych – dodał.  

Chodzi o to, by w zabieganym świecie stworzyć w jednym miejscu przestrzeń sprzyjającą relaksowi.

Vladimir Cuturilo przyznał, że po przeprowadzce do Warszawy nie od razu docenił jej potencjał. Teraz jednak uważa, że Warszawa stała się jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się europejskich stolic i doskonałym miejscem do inwestowania.

Bardzo szybki wzrost gospodarczy i towarzyszący mu rozwój technologiczny. Fenomenalni profesjonaliści i wyjątkowy w skali Europy wysoki poziom bezpieczeństwa. Fantastyczne struktury biznesowe. Widzę bardzo wiele powodów, by inwestować właśnie w Polsce, właśnie w Warszawie – podkreślił w rozmowie z redakcją Wprost.

Zdaniem Vladimira Cuturilo segment beauty-tech, czyli połączenie najnowszych, nieinwazyjnych technologii ze skutecznymi rozwiązaniami pielęgnacyjnymi to przyszłość branży urodowej. Polacy natomiast, jak powiedziała w tej samej rozmowie Marta Paszta, business development manager Foreo Eastern, Polacy dbają o swój wygląd i ciało, są coraz bardziej świadomi swoich potrzeb, a zarazem dążą do skrócenia rutyny pielęgnacyjnej, co sprzyja rozwojowi firm z branży beauty-tech.

Czytaj także: Foreo podniesie od czerwca ceny swoich produktów 

Przegląd prasy
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 01:26