StoryEditor
Producenci
24.05.2018 00:00

Firmą Revlon pokieruje kobieta

Firmę Revlon po raz pierwszy od 86 lat poprowadzi kobieta. Nowym dyrektorem generalnym spółki została Debra Perelman, która prywatnie jest córką prezesa firmy.

W swojej długiej karierze w strukturach Revlon, Debra Perelman pełniła funkcje operacyjne i kierownicze we wszystkich sektorach biznesu, w tym w finansach, dystrybucji i sprzedaży, działalności międzynarodowej i marketingu.

„Revlon jest centralnym elementem mojego osobistego i zawodowego życia od ponad 20 lat. Uwielbiam Revlon nie tylko jako firmę, ale jako kulturę organizacji pracowniczej i kadry kierowniczej, która chce dostarczać kobietom i mężczyznom najlepsze produkty w naszej branży. Kategoria beauty wyłoniła się jako jedna z najbardziej dynamicznych i najszybciej rozwijających się gałęzi przemysłu. Nie mogę się doczekać współpracy ze światowej klasy zespołem Revlona, ​​aby wzmocnić naszą strategię i przyspieszyć wzrost. Jestem zdecydowana poprowadzić firmę tak, by konkurować i rozwijać się w dzisiejszym dynamicznym środowisku i wspierać ducha przedsiębiorczości i odważną kreatywność naszego utalentowanego zespołu” – powiedziała Debra Perelman cytowana przez serwis prasowy spółki.

Stawka na e-commerce

Pełniąc funkcję prezesa i dyrektora generalnego Debra Perelman będzie koncentrować się na zwiększeniu efektywności Revlona w dotarciu do konsumentów, gdzie podstawą są personalizacja, integracja, użyteczność i zamiłowanie do piękna. Będzie odpowiedzialna za kierowanie pracami Revlona w celu dalszego wprowadzania innowacji za pomocą technologii, udoskonalania swojego charakterystycznego portfela marek i inwestowania w e-commerce, który jest motorem wzrostu firmy.

Ronald O. Perelman, przewodniczący rady dyrektorów Revlon komentując zmianę na stanowisku kierowniczym powiedział: „Revlon to marka pierwszych – jako pierwsza opracowała technologię trwałości kolorów i pierwsza, która ucieleśniła upodmiotowienie kobiet w branży kosmetycznej. Globalne spojrzenie na biznes, jakim charakteryzuje się sposób działania Debbie Perelman, jej przenikliwość finansowa i holistyczne podejście do marek, konsumentów i technologii pomogą Revlonowi odzyskać pozycję lidera. Wieloletnie doświadczenie Debbie w firmach MacAndrews & Forbes i Revlon, a także jej osiągnięcia w zakresie innowacji pozwolą konkurować w dzisiejszym środowisku cyfrowym”.

Paul Meister, który tymczasowo nadzorował bieżącą działalność spółki, będzie nadal pełnić funkcję wiceprezesa zarządu Revlon.

44-letnia Debra Perelman jest córką prezesa Revlon Board, Ronalda O. Perelmana. Pracowała ponad 20 lat w Revlon i MacAndrews & Forbes. Ostatnio pełniła funkcję wiceprezesa ds. strategii i rozwoju nowych firm w MacAndrews & Forbes, gdzie skupiała się na nowych możliwościach inwestycyjnych w zakresie technologii, strategii i zarządzaniu portfelem. Podczas swojej pracy w MacAndrews & Forbes pracowała przy transakcjach nabycia Deluxe Entertainment, Clarke American, John H. Harland Company i Valassis Communications.

Posiada tytuł Master of Business Administration w zakresie finansów i rachunkowości od Columbia Business School oraz tytuł licencjata na Uniwersytecie Princeton. Jest współzałożycielką i wiceprezesem Child Mind Institute, zasiada w zarządzie Dziecięcego Szpitala w Filadelfii i jest członkiem Rady Doradczej Prezydenta Uniwersytetu Princeton.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.02.2025 14:27
Natura & Co rozważa sprzedaż międzynarodowych operacji Avonu
Natura & Co

Brazylijski gigant kosmetyczny Natura & Co ogłosił, że prowadzi wyłączne rozmowy z funduszem zarządzającym aktywami IG4 na temat potencjalnej sprzedaży operacji Avonu poza Ameryką Łacińską. Informacja ta, podana w czwartek, wywołała pozytywną reakcję rynku – akcje spółki wzrosły o około 3,5 proc., co uczyniło Naturę jednym z liderów wzrostu na indeksie Bovespa, który pozostawał w tym czasie na stabilnym poziomie.

Plany dotyczące restrukturyzacji Avonu firma ogłosiła na początku 2024 roku, rozważając różne opcje, w tym sprzedaż, nawiązanie partnerstwa lub wydzielenie działalności w osobną spółkę. Proces ten został jednak tymczasowo wstrzymany po tym, jak amerykańska jednostka Avonu, Avon Products (API), złożyła wniosek o ochronę przed upadłością na podstawie rozdziału 11 amerykańskiego kodeksu upadłościowego. W grudniu 2024 roku Natura ponownie podjęła analizę strategicznych opcji dla swojego biznesu poza Ameryką Łacińską.

Obecne negocjacje z IG4 znajdują się na wczesnym etapie, a Natura & Co podkreśla, że wciąż rozważa inne alternatywy strategiczne. Analitycy JPMorgan uznali tę decyzję za istotny krok w kierunku uproszczenia struktury biznesowej spółki, co wpisuje się w jej strategię inwestycyjną. Według nich Natura powinna dążyć do sprzedaży międzynarodowego segmentu Avonu w krótkim terminie, zwłaszcza po zakończeniu procesu restrukturyzacyjnego API.

Potencjalna sprzedaż Avonu poza Ameryką Łacińską może mieć istotne konsekwencje finansowe dla Natura & Co. Z jednej strony firma mogłaby skoncentrować się na bardziej dochodowym rynku latynoamerykańskim, generując stabilny przepływ gotówki i zwiększając potencjał wypłaty dywidend. Z drugiej strony, decyzja o sprzedaży lub innym rodzaju restrukturyzacji może wpłynąć na globalną pozycję marki Avon, która od lat zmaga się z wyzwaniami w konkurencyjnym sektorze kosmetycznym.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.02.2025 12:41
Hermès odnotowuje silny wzrost pomimo niepewności gospodarczej
Hermès

14 stycznia 2025 roku Axel Dumas, dyrektor zarządzający Hermès, podsumował wyniki finansowe za 2024 rok, podkreślając odporność modelu biznesowego marki. W obliczu niepewnej sytuacji gospodarczej i geopolitycznej firma utrzymała stabilny wzrost, co świadczy o sile jej strategii oraz elastyczności zespołów.

Silne wyniki odnotowano na wszystkich rynkach, w tym w Azji, gdzie zrealizowano szereg modernizacji i rozbudowy sklepów. W Chinach ponowne otwarcie sklepu w centrum handlowym MixC w Shenyang w grudniu oraz wcześniejsze modernizacje w Shenzhen i Pekinie przełożyły się na wzrost sprzedaży o 8,9 proc. w czwartym kwartale. Największy wzrost w skali roku zanotowano w Japonii (+22,5 proc.), a kolejne miejsca zajęły Stany Zjednoczone (+15 proc.) oraz Europa (+19 proc. bez Francji). Sama Francja, tradycyjnie istotny rynek dla Hermès, odnotowała wzrost o 13 proc.

Pod koniec 2024 roku wszystkie działy firmy, z wyjątkiem zegarmistrzostwa, zanotowały solidny wzrost. Sukces ten był wynikiem strategii opierającej się na wartościach marki oraz zwiększeniu mocy produkcyjnych. Hermès kontynuował także politykę zatrudnienia, przyjmując do pracy 2 300 nowych pracowników, co sprawiło, że globalna liczba zatrudnionych przekroczyła 25 000 osób.

Mimo globalnych wyzwań firma pozostaje optymistyczna i potwierdza ambitne cele dotyczące dalszego wzrostu przychodów. Na tle konkurencji Hermès wyróżnia się solidnymi wynikami – dla porównania LVMH zanotował wzrost przychodów o zaledwie 1 proc. (84,7 miliarda euro), a Kering odnotował spadek o 12 proc., do poziomu 17,1 miliarda euro. Takie wyniki potwierdzają dominującą pozycję Hermès na rynku luksusowym i skuteczność jego strategii.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
23. luty 2025 13:42