StoryEditor
Producenci
15.03.2023 00:00

Firma L’Oréal przyznała grant na badania nad diagnostyką chorób skóry o ciemniejszym odcieniu

Dział badań i innowacji firmy L’Oréal USA zajmuje się prowadzeniem badań naukowych w celu opracowania rozwiązań dla niwelowania patologii skórnych. Przy okazji wspiera ideę różnorodności personelu dermatologicznego, co wpływa na lepsze zrozumienie problemów pigmentacyjnych skóry kolorowej wywołanych słońcem / fot. shutterstock
Firma L‘Oréal USA przyznała grant na zaawansowane, kompleksowe badania dermatologiczne dotyczące skóry o ciemniejszych odcieniach. 100 tys. USD zostanie przekazane dla Skin of Colour Society (SOCS), organizacji, która opowiada się za badaniami i edukacją w sprawie diagnostyki i leczenia chorób skóry u osób z kolorową skórą. Dotacja ma pomóc pięciu początkującym dermatologom i naukowcom w rozwijaniu ich karier akademickich i promowaniu rozwoju innowacyjnych pomysłów.

Zgodnie z ostatnimi prognozami do 2044 r. osoby o innym kolorze skóry niż biały staną się większością populacji w Stanach Zjednoczonych. Równocześnie wciąż istnieją znaczne luki w wiedzy naukowej i klinicznej dotyczące przyczyn, objawów i leczenia chorób dermatologicznych ich skóry. Często prowadzi to do niskiej jakości opieki, skutkując opóźnionymi lub nieprawidłowymi diagnozami, które mogą znacząco wpłynąć na jakość życia tych pacjentów.

Dlatego L'Oréal USA podjęła decyzje o przyznaniu grantu w wysokości 100 tys. USD dla Skin of Colour Society (SOCS) organizacji, która opowiada się za badaniami i edukacją w sprawie diagnostyki i leczenia chorób skóry u osób z kolorową karnacją. Dotacja ma na celu wsparcie badań dermatologicznych nad rosnącą populacją pacjentów, którzy z braku odpowiednich danych, nie otrzymują wystarczającej pomocy.

– W firmie L’Oréal dokładamy wszelkich starań, aby pomóc osobom o innym kolorze skóry i cierpiącym na dermatologiczne problemy, ponieważ są one często niedostatecznie reprezentowane w badaniach i opiece zdrowotnej. Dlatego z dumą wspieramy misję stowarzyszenia Skin of Colour i współpracujących z nim dermatologów, których celem jest poprawa jakości życia osoby z kolorową skórą – powiedział Sanford Browne, prezes ds. badań i innowacji w L'Oréal USA.

Dział badań i innowacji firmy L’Oréal zajmuje się prowadzeniem badań naukowych w celu opracowania rozwiązań dla niwelowania patologii skórnych. Przy okazji wspiera ideę różnorodności personelu dermatologicznego, co wpływa na lepsze zrozumienie problemów pigmentacyjnych skóry kolorowej wywołanych słońcem, podkreślając potrzebę skutecznej fotoochrony. 

Komitet Badawczy SOCS podzieli grant od L’Oréal i przyzna pięć stypendiów w wysokości 20 tys. USD dla dermatologów i naukowców będących członkami organizacji, którzy prowadzą badania kliniczne związane z kolorową skórą. Pierwszeństwo będą mieli kandydaci, którzy ukończyli studia podyplomowe w okresie nie dłuższym od ośmiu lat, i  którzy nie otrzymali wcześniejszego innego finansowania.

Nazwiska naukowców, którym zostaną przyznane pieniądze z grantu zostaną ogłoszeni podczas 19. dorocznego sympozjum SOCS w Nowym Orleanie. Odbędzie się ono 16 marca w połączeniu z dorocznym spotkaniem American Academy of Dermatology 2023.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
22.01.2025 10:29
Reckitt inwestuje w rozwój lokalnych mocy produkcyjnych w Stanach Zjednoczonych i Chinach
Reckitt Benckiser

Reckitt inwestuje setki milionów dolarów w rozwój lokalnej produkcji w Stanach Zjednoczonych i Chinach, aby uniezależnić się od importu i zabezpieczyć łańcuch dostaw przed możliwymi konfliktami handlowymi. Kluczowe projekty to budowa fabryki w Karolinie Północnej za 190 milionów dolarów oraz centrum badawczo-rozwojowego w Szanghaju za 300 milionów juanów (40,9 milionów dolarów).

Fabryka w Karolinie Północnej, której uruchomienie zaplanowano na 2027 rok, umożliwi produkcję tabletek i płynów marki Mucinex na rynku lokalnym. Dzięki temu import produktów Reckitt do Stanów Zjednoczonych zostanie zredukowany do 25 proc. sprzedaży lokalnej. W dobie rozważań o protekcjonistycznej polityce handlowej w USA, w tym potencjalnych taryfach sięgających 60 proc. na import z Chin, ta inwestycja pozwoli firmie na większą elastyczność produkcyjną i uniezależnienie się od pojedynczych źródeł dostaw.

W Chinach firma rozbudowuje fabrykę w Taicang, która od 2026 roku rozpocznie produkcję prezerwatyw, co dodatkowo wzmocni lokalne możliwości wytwórcze. Nowe centrum badawczo-rozwojowe w Szanghaju skoncentruje się na tworzeniu produktów dostosowanych do lokalnych potrzeb. Obecnie aż 80 proc. produktów Reckitt sprzedawanych w Chinach jest już wytwarzanych w tym kraju, co stawia firmę w korzystnej pozycji wobec niepewności na rynku międzynarodowym.

Strategiczne inwestycje Reckitt są odpowiedzią na wyzwania geopolityczne i odzwierciedlają długoterminową wizję firmy. Poprzez wzmocnienie lokalnej produkcji w kluczowych regionach świata, Reckitt nie tylko zabezpiecza swoją pozycję na rynkach, ale również minimalizuje ryzyko wynikające z napięć handlowych i zmian regulacji.

Czytaj także: Reckitt Benckiser konsoliduje swoją polską działalność w warszawskim biurowcu VIBE

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
21.01.2025 12:25
Kosmetyki Rihanny zyskują nowego dużego dystrybutora online
Od 22 stycznia klienci Cult Beauty będą mogli kupować bestsellery z Fenty Beautyfentyskin

Marki kosmetyczne Rihanny: Fenty Beauty, Fenty Skin i Fenty Eau de Parfum będą od 22 stycznia dostępne online w brytyjskim sklepie kosmetycznym Cult Beauty.

Rihanna, czyli była piosenkarka, która odniosła globalny sukces dzięki swoim działaniom w biznesie kosmetycznym, wciąż nie ustaje w ekspansji. Marki Fenty Beauty, Fenty Skin i Fenty Eau de Parfum Rihanny wchodzą już 22 stycznia do oferty internetowego sklepu kosmetycznego Cult Beauty.

Rihanna stworzyła Fenty Beauty w 2017 roku, skupiając się początkowo na niezwykle szerokiej, bogatej gamie odcieni podkładów. Dodatkowo opracowane przez Fenty formuły chwalone były przez użytkowniczki o różnych typach i rodzajach cer, zyskując popularność na całym świecie dzięki swojej uniwersalności.

W 2020 roku Fenty wprowadziło na rynek swoją czystą, wegańską i przyjazną dla środowiska linię kosmetyków do pielęgnacji skóry Fenty Skin, jeszcze bardziej wzmacniając swój przekaz dostarczania „prostych i skutecznych rozwiązań kosmetycznych dla wszystkich”. Niedługo potem, w 2021 roku, na rynek trafił kolejny produkt – Fenty Eau de Parfum.

Obecnie kosmetyki Rihanny dostępne są na brytyjskim rynku w sieciach Selfridges, Sephora i Boots. Teraz przez wprowadzenie ich do oferty Cult Beauty staną się jeszcze bardziej przystępne, mając szansę dotrzeć do jeszcze większej liczby konsumentów na całym świecie.

Kiedy tworzyliśmy Fenty Beauty, Fenty Skin i Fenty Eau de Parfum, naprawdę chodziło o przełamanie globalnych granic, dotyczących piękna. Odcienie, które mówią same za siebie, wyjątkowa dostępność, i produkty, które zawsze spełniają oczekiwania – komentuje Rihanna wprowadzenie swojej marki do Cult Beauty. – Zawsze było dla mnie ważne, aby Fenty było dostępne dla jak największej liczby konsumentów, przez rozwijanie naszej wyjątkowej społeczności.

Od 22 stycznia klienci Cult Beauty będą mogli kupować bestsellery z Fenty Beauty, w tym Pro Filt’r Soft Matte Longwear Foundation, Gloss Bomb Universal Lip Luminizer, olejki nawilżające i wzmacniające do ust Fenty Treatz Hydrating, produkty do pielęgnacji skóry, a także ciepły, kwiatowy zapach Fenty Eau de Parfum.

Czytaj też: Marki kosmetyczne celebrytów, które przyciągały uwagę w 2024 roku

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. styczeń 2025 12:45