– Ekologiczna produkcja to wyzwanie. Surowce, opakowania, proces logistyczny i banalne wypełniacze do wysyłek – wszystko jest bardziej kosztowne niż przy standardowych produktach – wyjaśnił Leszek Kłosiński, prezes Kanani Europe, właściciela marki Miya.
Dodał też, że dużym problemem w Polsce jest recykling opakowań kosmetycznych, który właściwie nie istnieje. Zapewnił, że firmy produkujące ekokosmetyki są gotowe wspierać tę inicjatywę na poziomie krajowym.
– Powinniśmy mieć wpływ na to, jak ten problem będzie rozwiązany w przyszłości. Nasze zaangażowanie w tym temacie wpłynie bowiem na to, jak będzie wyglądała planeta i co zostawimy następnym pokoleniom – powiedział Leszek Kłosiński.
Według niego ekologiczne marki to emocje i transparentność.
– Ich konsumenci poszukują prawdy, ekościema jest przez nich szybko odkrywana i kończą się sentymenty. Tu widzę kierunek rozwoju dla polskiego rynku produktów ekologicznych. Powinniśmy budować biznes na wartościach, które sami reprezentujemy. To co jest w naszych sercach przelewajmy na marki, komunikację z konsumentami i ich edukację. I pamiętajmy, że konsument bezbłędnie wyczuwa fałsz. Dlatego budujmy na prawdzie – mówił prezes Kanani Europe.
Dodał też, że z optymizmem patrzy w przyszłość. Bowiem branża jest silna, a za firmami stoją wartości, emocje, unikalność i prawda. Rynkowi sprzyjać będzie też wychodzenie z pandemii i głód kontaktów społecznych. Wyzwaniem mogą być jednak regulacje, które generują koszty, ale dla polskich firm, działających od dawna w wysokich standardach produkcji nie będą zaskoczeniem.
Więcej podczas Forum Branży Kosmetycznej 2021. Jeśli chcesz kupić dostęp do wykładów i prezentacji skontaktuj się: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.