StoryEditor
Producenci
23.06.2021 00:00

[FBK 2021] Leszek Kłosiński, Kanani Europe: Ekologiczne marki to emocje i transparentność

Produkcja ekologicznych kosmetyków to liczne wyzwania. Jednak najważniejsze jest, by budowanie biznesu opierało się na prawdzie i wartościach, które samemu się wyznaje. Inaczej trudno liczyć na sukces, ponieważ konsument bezbłędnie wyczuwa fałsz – mówił Leszek Kłosiński, prezes Kanani Europe podczas debaty: Eko, natura, zero waste, konsument jutra  – cele i wyzwania na rynku kosmetycznym zorganizowanej podczas Forum Branży Kosmetycznej 2021.

Ekologiczna produkcja to wyzwanie. Surowce, opakowania, proces logistyczny i banalne wypełniacze do wysyłek – wszystko jest bardziej kosztowne niż przy standardowych produktach – wyjaśnił Leszek Kłosiński, prezes Kanani Europe, właściciela marki Miya.

Dodał też, że dużym problemem w Polsce jest recykling opakowań kosmetycznych, który właściwie nie istnieje. Zapewnił, że firmy produkujące ekokosmetyki są gotowe wspierać tę inicjatywę na poziomie krajowym.

– Powinniśmy mieć wpływ na to, jak ten problem będzie rozwiązany w przyszłości. Nasze zaangażowanie w tym temacie wpłynie bowiem na to, jak będzie wyglądała planeta i co zostawimy następnym pokoleniom – powiedział Leszek Kłosiński.

Według niego ekologiczne marki to emocje i transparentność.

Ich konsumenci poszukują prawdy, ekościema jest przez nich szybko odkrywana i kończą się sentymenty. Tu widzę kierunek rozwoju dla polskiego rynku produktów ekologicznych. Powinniśmy budować biznes na wartościach, które sami reprezentujemy. To co jest w naszych sercach przelewajmy na marki, komunikację z konsumentami i ich edukację. I pamiętajmy, że konsument bezbłędnie wyczuwa fałsz. Dlatego budujmy na prawdzie – mówił prezes Kanani Europe.

Dodał też, że z optymizmem patrzy w przyszłość. Bowiem branża jest silna, a za firmami stoją wartości, emocje, unikalność i prawda. Rynkowi sprzyjać będzie też wychodzenie z pandemii i głód kontaktów społecznych. Wyzwaniem mogą być jednak regulacje, które generują koszty, ale dla polskich firm, działających od dawna w wysokich standardach produkcji nie będą zaskoczeniem.

Więcej podczas Forum Branży Kosmetycznej 2021. Jeśli chcesz kupić dostęp do wykładów i prezentacji skontaktuj się: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 04:07