StoryEditor
Producenci
22.06.2021 00:00

[FBK 2021] Karolina Kulinek-Łatka, Kontigo: stawiamy na kosmetyki naturalne i eko

Kosmetyki naturalne stanowią 50 proc. sprzedaży sieci sklepów kosmetycznych Kontigo. Ta kategoria produktów wyjątkowo dobrze sprzedawała się podczas pandemii – powiedziała Karolina Kulinek-Łatka, dyrektor generalna, Kontigo, Grupa Eurocash podczas debaty „Zielony konsument. Strategie dla marek eko w sieciach handlowych” w ramach Forum Branży Kosmetycznej 2021.

Karolina Kulinek-Łatka odpowiedziała też na pytanie, w jakim kierunku będzie się rozwijać oferta Kontigo.

Koncentrujemy się na zapotrzebowaniu klientów i nie wykluczamy, że w naszych sklepach będą się pojawiały nie tylko kosmetyki naturalne, ale też ekologiczne. Wynika to z tego, że umacnia się trend troski o środowisko – poinformowała Karolina Kulinek-Łatka.

Odniosła się też do kategorii „nowości” produktowych zaznaczając, że firma poszukuje interesujące dla rynku produkty.

Niekiedy jesteśmy tzw. poligonem doświadczalnym. Wprowadzamy do sklepów kosmetyki, których rynek jeszcze nie zna. Rozwijamy też portfel marek na wyłączność – powiedziała Karolina Kulinek-Łatka.

Dodała, że ważna jest również edukacja. Wbrew popularnej opinii, kosmetyki naturalne są bardzo skuteczne.

Obalimy mity, że są nieskuteczne i droższe. Przekonujemy klienta, że nie zawsze to co lepsze, musi być droższe – zaakcentowała.

Jakie kryteria są brane pode uwagę przy wyborze kosmetyków naturalnych dostępnych w ofercie sklepów Kontigo. Co jest ważne przy wyborze nowych nieznanych marek?

Nie bierzemy pod uwagę badania Nielsena, ale patrzymy krytycznie na produkt. Istotnym punktem jest współpraca z zespołem producenta. W Kontigo pracujemy jak w rodzinie i na takiej samej zasadzie współpracujemy z producentami, czynnik ludzki jest istotny – odniosła się do pytania Karolina Kulinek-Łatka.

W jej ocenie, ostatni rok wiele nauczył pracowników firmy. Okres lockdownów zmobilizował do usprawnienia wielu procesów.

Kosmetyki mają się całkiem nieźle, trzeba inwestować w odpowiednie kanały i odejść do podejścia, że należy walczyć tylko i wyłącznie ceną – podsumowała Karolina Kulinek-Łatka, dyrektor generalna, Kontigo, Grupa Eurocash.

Więcej podczas Forum Branży Kosmetycznej 2021. Jeśli chcesz kupić dostęp do wykładów i prezentacji skontaktuj się: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
21. listopad 2024 19:37