StoryEditor
Producenci
26.04.2019 00:00

Europejska branża kosmetyczna w światowej czołówce

Europejski rynek kosmetyków i środków higieny osobistej o wartości 77,6 mld euro w sprzedaży detalicznej w 2017 roku jest największy na świecie.

Największymi rynkami kosmetyków i produktów do higieny osobistej w Europie są Niemcy (13,6 mld euro), Francja (11,3 mld euro), Wielka Brytania (11,1 mld euro), Włochy (10,1 mld euro) i Hiszpania (6,8 mld euro). Na szóstym miejscu plasuje się Polska.

Branża kosmetyków i higieny osobistej przynosi rocznie co najmniej 29 mld euro wartości dodanej gospodarce europejskiej. 11 miliardów euro pochodzi bezpośrednio z produkcji produktów kosmetycznych i 18 miliardów euro pośrednio poprzez łańcuch dostaw.

Łącznie z bezpośrednią, pośrednią i indukowaną działalnością gospodarczą przemysł beauty obsługuje ponad dwa miliony miejsc pracy. 165 750 osób jest zatrudnionych bezpośrednio, a kolejne 1,64 mln pośrednio w łańcuchu wartości kosmetyków.

Na każde 10 pracowników zatrudnionych w europejskim przemyśle kosmetycznym i higieny osobistej powstają co najmniej dwa kolejne miejsca pracy w całej gospodarce, w wyniku których pracownicy wydają swoje wynagrodzenia na towary i usługi.

Ponadto, przyciągając inwestycje spoza UE, rozwijając wartości niematerialne i prawne, takie jak marki, oraz inwestując w badania i rozwój, przemysł kosmetyczny i higieny osobistej pomaga zwiększyć konkurencyjność europejskiej gospodarki i przyczynia się do przyszłego dobrobytu kontynentu.

Zdecydowana większość z 500 milionów konsumentów w Europie korzysta codziennie z produktów kosmetycznych i produktów do pielęgnacji ciała, aby chronić swoje zdrowie, poprawić samopoczucie i zwiększyć poczucie własnej wartości. Od antyperspirantów, zapachów, makijażu i szamponów po mydła, filtry przeciwsłoneczne i pasty do zębów, kosmetyki odgrywają istotną rolę na wszystkich etapach życia i mają ważne korzyści funkcjonalne i emocjonalne.

Przemysł kosmetyczny i higieny osobistej jest sektorem napędzanym przez naukę. To wysoce innowacyjna branża, w której dokonuje się dużo inwestycji w badania i rozwój. Większość dużych firm w branży kosmetycznej w Europie wydaje 5 proc. rocznego obrotu (sprzedaży) na badania i rozwój.

Zakładając, że wszystkie firmy z branży kosmetycznej wydadzą 5 proc. rocznego obrotu na badania i rozwój, łączne wydatki na badania i rozwój w Europie wyniosłyby w 2017 roku 2,35 mld euro. Należy zauważyć, że ponieważ model biznesowy prowadzenia badań często obejmuje partnerstwo (np. między producentem kosmetyków a dostawcą i / lub instytutem badawczym) liczba ta może być niedoszacowana.

W Europie działa co najmniej 77 placówek zajmujących się innowacjami naukowymi, które prowadzą badania w zakresie kosmetyków i higieny osobistej. Duzi gracze z przemysłu kosmetycznego mają wiele ośrodków badawczych, które koncentrują się odpowiednio na rozwoju produktów, badaniach rynku i zgodności z przepisami.
Źródło: Cosmetics Europe

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 07:36