StoryEditor
Producenci
05.07.2023 00:00

Estée Lauder uruchamia program oceny swoich sklepów pod kątem dbałości o środowisko

W roku podatkowym 2020 firma ELC sfinalizowała wewnętrzne standardy ekologicznego budownictwa dla wszystkich powierzchni biznesowych, w tym lokalizacji handlowych. / materiały prasowe Estée Lauder
Firma Estée Lauder Companies ogłosiła uruchomienie programu Responsible Store Design, aby zapewnić nowe ramy oceny nowych i istniejących sklepów detalicznych. Inicjatywa ma na celu przyspieszenie postępów w realizacji celów środowiskowych tego amerykańskiego giganta kosmetycznego.

Program będzie kierował projektowaniem wizualnego merchandisingu Estée Lauder w różnych obszarach związanych ze zrównoważonym rozwojem, w tym w zakresie redukcji odpadów, oszczędzania wody i energii oraz odpowiedzialnego pozyskiwania materiałów. Istniejące i nowe sklepy zostaną ocenione pod kątem kwalifikowania się do udziału w programie. Do tej pory sześć sklepów pomyślnie dostosowało się do nowych zasad w ramach programu pilotażowego na 2023 rok.

Al Iannuzzi, wiceprezes ds. zrównoważonego rozwoju, powiedział: Zrównoważony rozwój od dawna jest częścią naszej strategii korporacyjnej i kultury firmy, a nasz nowy program Responsible Store Design to kreatywny i skuteczny sposób na zaprezentowanie zaangażowania Estée Lauder w zakresie zrównoważonego rozwoju zarówno naszym pracownikom, jak i konsumentom.

Aby wziąć udział w programie, marki w portfolio Estée Lauder muszą spełnić wszystkie odpowiednie wymagania wstępne, które różnią się w zależności od powierzchni handlowej i typu sklepu. W przypadku nowych sklepów stosowany jest system punktacji, w którym każda pojedyncza lokalizacja jest oceniana na podstawie różnych działań na rzecz zrównoważonego rozwoju w ramach projektu i działalności detalicznej. W przypadku istniejących sklepów i merchandisingu wizualnego stosuje się listę kontrolną wymagań wstępnych, aby upewnić się, że każda lokalizacja spełnia nasze podstawowe wymagania dotyczące zrównoważonego rozwoju. Zarówno w przypadku nowych, jak i istniejących sklepów wymagania te obejmują rozbudowę sklepu, energię i wodę, odpowiedzialne pozyskiwanie materiałów, wizualizację towarów, działanie sklepu i innowacje.

Do tej pory 6 sklepów pomyślnie dostosowało się do ram w ramach programu pilotażowego roku podatkowego 2023. Wśród nich jest sklep Origins w Nanjing Deji Plaza, otwarty w lipcu 2022 roku, który spełnił wszystkie wymagania i uzyskał 26 punktów.

Wymagania w ramach programu wyglądają następująco:

  • Przygotowanie planu gospodarki odpadami na potrzeby rozbudowy sklepu, aby ograniczyć ilość odpadów trafiających na wysypisko
  • Instalacja energooszczędnych technologii, takich jak oświetlenie LED i sprzęt z oznaczeniem ENERGY STAR, aby zmniejszyć zużycie energii w urządzeniach sklepowych i merchandisingu wizualnym
  • Instalacja wodooszczędnych systemów hydraulicznych, aby zmniejszyć zużycie wody
  • Zaopatrzenie we wszystkie wyposażenie sklepu i materiały zgodnie ze standardami przemyślanych materiałów Estée Lauder 
  • Projektowanie materiałów wizualnych, które nie zawierają pierwotnych materiałów akrylowych
  • Łatwy dostęp do recyklingu na miejscu dla pracowników i klientów


Czytaj także: 10 najcenniejszych marek beauty na świecie wg. Brand Finance: L‘Oréal, Estée Lauder i Nivea w czołówce

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 07:40