StoryEditor
Producenci
20.07.2023 00:00

Estée Lauder padło ofiarą cyberataku

Estée Lauder skoncentrowało się na przywróceniu pełnego bezpieczeństwa swoich systemów i ochronie poufności danych, podkreślając priorytet ochrony informacji swoich klientów. / Timwkwaizwohfjw, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Producent kosmetyków Estée Lauder stwierdził we wtorek, że haker uzyskał pewne dane z jego systemów, a incydent cybernetyczny spowodował i oczekuje się, że spowoduje dalsze zakłócenia w części operacji biznesowych firmy. Firma pracuje nad przywróceniem pierwotnego stanu dotkniętych systemów i wdrożyła środki w celu zabezpieczenia swojej działalności, w tym usunięcie niektóre ze swoich systemów w celu złagodzenia skutków incydentu, podała firma w oświadczeniu.

Wtorkowy incydent cybernetyczny spowodował niepokój producenta kosmetyków Estée Lauder, który poinformował o nieautoryzowanym dostępie do pewnych danych w ich systemach. Ten atak hakerski wywołał zakłócenia w części operacji biznesowych firmy i spodziewane są dalsze utrudnienia. Estée Lauder niezwłocznie podjął działania mające na celu przywrócenie pierwotnego stanu dotkniętych systemów i wzmocnienie środków bezpieczeństwa w celu ochrony swojej działalności. W celu łagodzenia skutków incydentu, firma zdecydowała się na usunięcie niektórych ze swoich systemów. Estée Lauder podkreślił, że priorytetem jest ochrona poufności danych klientów i działania prowadzące do przywrócenia normalnego funkcjonowania systemów.

Estée Lauder, które jest również właścicielem marek kosmetycznych takich jak Bobbi Brown i Tom Ford Beauty, nie ujawniło dalszych szczegółów na temat wpływu na swoją działalność, ale powiedziała, że próbuje zrozumieć charakter i zakres naruszonych danych. Incydent ma miejsce w kluczowym momencie dla producenta kosmetyków, który w maju prognozował słabszą sprzedaż i zysk na rok niż wcześniej szacowano, obwiniając powolne ożywienie w miejscach bezcłowych i turystycznych, zwłaszcza w Azji.

W swoim oświadczeniu Estée Lauder powiedziało, że jest w kontakcie z ekspertami w zakresie egzekwowania prawa i bezpieczeństwa cybernetycznego, ale nie odpowiedział na prośbę agencji Reuters o dalsze komentarze poza zwykłymi godzinami pracy. Firma z Nowego Jorku nie podała nazwy hakera ani podmiotu, który dokonał cyberataku.

Czytaj także: Bed, Bath & Beyond bada przypadek cyberataku i wycieku danych

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
21. listopad 2024 22:03