StoryEditor
Producenci
19.01.2022 00:00

Eco & More ma nowe logo

Eco & More z okazji 10-lecia swojej obecności na rynku odświeża identyfikacje wizualną. Powstały nowe logotypy dla wszystkich projektów prowadzonych w ramach firmy.

Eco & More to dystrybutor ekologicznych kosmetyków i artykułów higienicznych, który w listopadzie 2021 roku obchodził 10 lat swojego istnienia. To wydarzenie zbiegło się w czasie z przeprowadzką do nowego biura. Teraz firma poinformowała, że zdecydowała się też na odświeżenie logotypów dla wszystkich swoich projektów.

– Chcieliśmy, by logotypy w ramach grupy były wizualnie powiązane, a także tworzyły system pasujący do logotypów marek, które dystrybuujemy – czytamy we wpisie Eco&More w mediach społecznoścowych.

Natomiast na blogu firma wyjaśniła skąd pomysł na zmianę:

– Poszczególne logotypy projektów, firm czy sklepów powstawały w różnym czasie i bazowały na różnych pomysłach, przez co nie do końca do siebie pasowały. Dodatkowo znając dynamikę zmian i ilość pomysłów na nowe projekty w naszym zespole, postanowiliśmy stworzyć coś więcej – spójny system identyfikacji wizualnej, który pozwoli nam w przyszłości tworzyć nowe logotypy, pasujące do siebie, ale także świetnie grające w pojedynkę – czytamy na firmowym blogu Eco & More.

Za rebranding odpowiedzialny był Dział Komunikacji, skupiający kompetencje graficzne i obsługę mediów społecznościowych. Założeniem było stworzenia systemu znaków graficznych nie opierających się na konkretnym kolorze.

– Nasze logo często występuje obok znaków graficznych marek, które dystrybuujemy. Musi więc pasować do nich kolorystycznie. Powinno też być proste i minimalistycznie, by nie przytłaczać znaków przy których się pojawia. Minimalizm wpasowuje się także w filozofię naszej marki – wyjaśnia firma.

Dalej czytamy, że założeniem były też nawiązania do natury i ekologii. Twórcy nie chcieli natomiast, by symbolika była zbyt mocno osadzona w tradycji i historii.

– Patrzymy w przyszłość, korzystamy z nowoczesnych narzędzi jako organizacja, uczymy się na błędach, szanujemy tradycję, ale nie negujemy postępu – czytamy na firmowym blogu.

Pierwszą inspiracją była mozaika – graficzny motyw nawiązujący do natury – plaster miody, żyłki na liściach itp. Drugą tangram – geometryczna układanka, z której można tworzyć setki kształtów. Finalnie powstały inspirowane naturą uproszczone symbole, które będą wykorzystywane jako sygnety poszczególnych logotypów wewnątrz grupy.

– System ten po pierwsze spełnił nasze założenia co do naszych wartości i ducha marki (natura + nowoczesność), po drugie pozwala na prawie nieskończone tworzenie nowych logotypów – podsumowała firma.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
22.01.2025 10:29
Reckitt inwestuje w rozwój lokalnych mocy produkcyjnych w Stanach Zjednoczonych i Chinach
Reckitt Benckiser

Reckitt inwestuje setki milionów dolarów w rozwój lokalnej produkcji w Stanach Zjednoczonych i Chinach, aby uniezależnić się od importu i zabezpieczyć łańcuch dostaw przed możliwymi konfliktami handlowymi. Kluczowe projekty to budowa fabryki w Karolinie Północnej za 190 milionów dolarów oraz centrum badawczo-rozwojowego w Szanghaju za 300 milionów juanów (40,9 milionów dolarów).

Fabryka w Karolinie Północnej, której uruchomienie zaplanowano na 2027 rok, umożliwi produkcję tabletek i płynów marki Mucinex na rynku lokalnym. Dzięki temu import produktów Reckitt do Stanów Zjednoczonych zostanie zredukowany do 25 proc. sprzedaży lokalnej. W dobie rozważań o protekcjonistycznej polityce handlowej w USA, w tym potencjalnych taryfach sięgających 60 proc. na import z Chin, ta inwestycja pozwoli firmie na większą elastyczność produkcyjną i uniezależnienie się od pojedynczych źródeł dostaw.

W Chinach firma rozbudowuje fabrykę w Taicang, która od 2026 roku rozpocznie produkcję prezerwatyw, co dodatkowo wzmocni lokalne możliwości wytwórcze. Nowe centrum badawczo-rozwojowe w Szanghaju skoncentruje się na tworzeniu produktów dostosowanych do lokalnych potrzeb. Obecnie aż 80 proc. produktów Reckitt sprzedawanych w Chinach jest już wytwarzanych w tym kraju, co stawia firmę w korzystnej pozycji wobec niepewności na rynku międzynarodowym.

Strategiczne inwestycje Reckitt są odpowiedzią na wyzwania geopolityczne i odzwierciedlają długoterminową wizję firmy. Poprzez wzmocnienie lokalnej produkcji w kluczowych regionach świata, Reckitt nie tylko zabezpiecza swoją pozycję na rynkach, ale również minimalizuje ryzyko wynikające z napięć handlowych i zmian regulacji.

Czytaj także: Reckitt Benckiser konsoliduje swoją polską działalność w warszawskim biurowcu VIBE

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
21.01.2025 12:25
Kosmetyki Rihanny zyskują nowego dużego dystrybutora online
Od 22 stycznia klienci Cult Beauty będą mogli kupować bestsellery z Fenty Beautyfentyskin

Marki kosmetyczne Rihanny: Fenty Beauty, Fenty Skin i Fenty Eau de Parfum będą od 22 stycznia dostępne online w brytyjskim sklepie kosmetycznym Cult Beauty.

Rihanna, czyli była piosenkarka, która odniosła globalny sukces dzięki swoim działaniom w biznesie kosmetycznym, wciąż nie ustaje w ekspansji. Marki Fenty Beauty, Fenty Skin i Fenty Eau de Parfum Rihanny wchodzą już 22 stycznia do oferty internetowego sklepu kosmetycznego Cult Beauty.

Rihanna stworzyła Fenty Beauty w 2017 roku, skupiając się początkowo na niezwykle szerokiej, bogatej gamie odcieni podkładów. Dodatkowo opracowane przez Fenty formuły chwalone były przez użytkowniczki o różnych typach i rodzajach cer, zyskując popularność na całym świecie dzięki swojej uniwersalności.

W 2020 roku Fenty wprowadziło na rynek swoją czystą, wegańską i przyjazną dla środowiska linię kosmetyków do pielęgnacji skóry Fenty Skin, jeszcze bardziej wzmacniając swój przekaz dostarczania „prostych i skutecznych rozwiązań kosmetycznych dla wszystkich”. Niedługo potem, w 2021 roku, na rynek trafił kolejny produkt – Fenty Eau de Parfum.

Obecnie kosmetyki Rihanny dostępne są na brytyjskim rynku w sieciach Selfridges, Sephora i Boots. Teraz przez wprowadzenie ich do oferty Cult Beauty staną się jeszcze bardziej przystępne, mając szansę dotrzeć do jeszcze większej liczby konsumentów na całym świecie.

Kiedy tworzyliśmy Fenty Beauty, Fenty Skin i Fenty Eau de Parfum, naprawdę chodziło o przełamanie globalnych granic, dotyczących piękna. Odcienie, które mówią same za siebie, wyjątkowa dostępność, i produkty, które zawsze spełniają oczekiwania – komentuje Rihanna wprowadzenie swojej marki do Cult Beauty. – Zawsze było dla mnie ważne, aby Fenty było dostępne dla jak największej liczby konsumentów, przez rozwijanie naszej wyjątkowej społeczności.

Od 22 stycznia klienci Cult Beauty będą mogli kupować bestsellery z Fenty Beauty, w tym Pro Filt’r Soft Matte Longwear Foundation, Gloss Bomb Universal Lip Luminizer, olejki nawilżające i wzmacniające do ust Fenty Treatz Hydrating, produkty do pielęgnacji skóry, a także ciepły, kwiatowy zapach Fenty Eau de Parfum.

Czytaj też: Marki kosmetyczne celebrytów, które przyciągały uwagę w 2024 roku

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. styczeń 2025 12:56