StoryEditor
Producenci
10.07.2024 17:00

Dyson rozpoczyna zwolnienia pracowników

Dyson ma w ofercie szereg produktów do stylizacji włosów. / Dyson
Dyson, zatrudniający globalnie 14 000 pracowników, zmniejsza swoje zatrudnienie w ramach szeroko zakrojonej akcji redukcji kosztów. Obecnie firma posiada 3500 pracowników w Wielkiej Brytanii w trzech lokalizacjach: Wiltshire, Bristol i Londyn. Planowane cięcia zmniejszą zatrudnienie w kraju założycielskim firmy o jedną czwartą.

Dyson, założony przez Sir Jamesa Dysona w 1991 roku w Malmesbury, Wiltshire, przeniósł produkcję swoich produktów do Malezji w 2002 roku. W 2019 roku firma przeniosła swoje główne biuro do Singapuru, wskazując na rosnące znaczenie łańcuchów dostaw i klientów w Azji. Pomimo tych zmian, badania i rozwój firmy nadal odbywają się w Malmesbury, gdzie mieści się również Dyson Institute, w którym 160 studentów inżynierii pracuje nad projektami Dyson przez trzy dni w tygodniu, a przez dwa dni studiuje.

Dyrektor generalny Dyson, Hanno Kirner, wyjaśnił:

Szybko się rozwijaliśmy i jak każda firma, regularnie przeglądamy nasze globalne struktury, aby być przygotowanym na przyszłość. W związku z tym proponujemy zmiany w naszej organizacji, które mogą skutkować zwolnieniami.

W 2016 roku Dyson wszedł na rynek technologii do pielęgnacji włosów, wprowadzając na rynek suszarkę Supersonic. Portfolio firmy zostało rozszerzone o Airwrap Styler w 2018 roku i prostownicę Corrale w 2020 roku. W 2022 roku Dyson wprowadził nową wersję swojego multi-stylera Airwrap, konkurując z produktami takimi jak Shark FlexStyle 5-In-1 Air Styler & Hair Dryer.

Dyson zainwestował pół miliarda funtów w rozwój swojej linii produktów do pielęgnacji włosów, planując wprowadzenie na rynek 20 nowych produktów do 2026 roku. W tym roku firma wypuściła na rynek suszarkę Supersonic Nural, która automatycznie dostosowuje się, aby chronić zdrowie włosów i skóry głowy. Mimo sukcesów w branży pielęgnacji włosów, Dyson miał mniej szczęścia w innych dziedzinach. W 2019 roku firma zrezygnowała z projektu stworzenia samochodu elektrycznego, na który przeznaczyła 500 milionów funtów.

Czytaj także: Jakie suszarki wybierają włosomaniaczki?

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
21. listopad 2024 22:51