StoryEditor
Producenci
11.05.2022 00:00

Drogerie Natura świętują 25-lecie i patronują konkursowi Miss Polonia

Sieć Drogerie Natura została partnerem głównym konkursu Miss Polonia. To jedno z działań zaplanowanych z okazji 25-lecia działalności sieci. W ramach tego wydarzenia klienci Natury wytypują spośród 20 finalistek Miss Polonia Drogerii Natura. W planach jest  także wprowadzenie do sprzedaży limitowanej edycji kosmetyków sygnowanych logo Miss Polonia. 

Drogerie Natura to jedna z największych i najdłużej działających na polskim rynku sieci drogeryjnych. Ten rok ma być dla niej bardzo ważny i przełomowy. Sieć planuje inwestycje w najnowsze systemy informatyczne, rozwój elektronicznej platformy e-commerce, a także budowę magazynu, który pozwoli klientom zamawiać więcej, a zakupy dostarczać szybciej. Nigdy wcześniej firma nie realizowała tak dużego planu inwestycyjnego.

Czytaj więcej: Drogerie Natura zapowiadają największe inwestycje w historii sieci

Pierwsze drogerie pod szyldem Natura ruszyły w Warszawie w 1997 r. Obecnie sieć posiada 265 placówek, w których zatrudnia ponad tysiąc pracowników. Natura otwiera stacjonarne drogerie w miastach liczących co najmniej 15 tys. mieszkańców.

Z okazji 25-lecia istnienia sieci na ten rok zostały zaplanowane różne marketingowe aktywności. Sieć ogłosiła właśnie, że została partnerem głównym konkursu Miss Polonia.

W ramach tego wydarzenia klienci i klientki firmy wytypują spośród 20 finalistek Miss Polonia Drogerii Natura. Na głosujących czekają niespodzianki. Głosy można oddawać na stronie: https://lnkd.in/exWtpHCS.

Drogerie Natura planują także liczne aktywności związane z jubileuszem 25-lecia, do których zaproszą finalistki konkursu. W planach jest  miedzy innymi wprowadzenie do sprzedaży limitowanej edycji kosmetyków sygnowanych logo Miss Polonia.

Na after party po uroczystej gali konkursu Miss Polonia, która odbędzie się 27 maja we Włocławku i będzie transmitowana w TVP2, Natura zorganizuje charytatywną aukcję ubrań ukraińskiej projektantki mody, która uciekając przed wojną znalazła schronienie w punkcie pomocy stworzonym przez rodzinę spółek Pelion S.A., której częścią jest sieć drogerii Natura.



Olga Solovey od 16 lat maluje etniczne wzory na tkaninach, sama projektuje i szyje ubrania. Przed wybuchem wojny prowadziła we Lwowie własną pracownię kreacji ślubnych i wieczorowych. Jednego dnia wszystko musiała zostawić. Szczęśliwie może nadal robić to co kocha. Wszystko dzięki temu, że Drogerie Natura zaprosiły ją do stworzenia mini kolekcji.

– Podczas aukcji charytatywnej koszule projektu Olgi będą prezentowały finalistki Miss Polonia. Mamy nadzieję, że dzięki naszej akcji cała Polska dowie się o talencie Olgi i otworzą się przed nią nowe zawodowe możliwości. Mocno jej kibicujemy – komentuje Grażyna Tylman, dyrektor marketingu i PR w Grupie Pelion.



Miss Polonia, który organizowany jest w Polsce od ponad 90 lat to jeden z najstarszych konkursów piękności na świecie. Laureatki konkursu reprezentują nasz kraj w najważniejszych, międzynarodowych konkursach piękności na świecie: Miss World, Miss Intercontinental i Miss Grand International. W tym roku łodzianka Karolina Bielawska została 70. w historii Miss World. Jubileuszowa gala odbyła się 16 marca w Portoryko. Dzięki temu wielkiemu sukcesowi korona Miss World po 33 latach wróciła do Polski. W 1989 Miss World została Aneta Kręglicka.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.02.2025 14:27
Natura & Co rozważa sprzedaż międzynarodowych operacji Avonu
Natura & Co

Brazylijski gigant kosmetyczny Natura & Co ogłosił, że prowadzi wyłączne rozmowy z funduszem zarządzającym aktywami IG4 na temat potencjalnej sprzedaży operacji Avonu poza Ameryką Łacińską. Informacja ta, podana w czwartek, wywołała pozytywną reakcję rynku – akcje spółki wzrosły o około 3,5 proc., co uczyniło Naturę jednym z liderów wzrostu na indeksie Bovespa, który pozostawał w tym czasie na stabilnym poziomie.

Plany dotyczące restrukturyzacji Avonu firma ogłosiła na początku 2024 roku, rozważając różne opcje, w tym sprzedaż, nawiązanie partnerstwa lub wydzielenie działalności w osobną spółkę. Proces ten został jednak tymczasowo wstrzymany po tym, jak amerykańska jednostka Avonu, Avon Products (API), złożyła wniosek o ochronę przed upadłością na podstawie rozdziału 11 amerykańskiego kodeksu upadłościowego. W grudniu 2024 roku Natura ponownie podjęła analizę strategicznych opcji dla swojego biznesu poza Ameryką Łacińską.

Obecne negocjacje z IG4 znajdują się na wczesnym etapie, a Natura & Co podkreśla, że wciąż rozważa inne alternatywy strategiczne. Analitycy JPMorgan uznali tę decyzję za istotny krok w kierunku uproszczenia struktury biznesowej spółki, co wpisuje się w jej strategię inwestycyjną. Według nich Natura powinna dążyć do sprzedaży międzynarodowego segmentu Avonu w krótkim terminie, zwłaszcza po zakończeniu procesu restrukturyzacyjnego API.

Potencjalna sprzedaż Avonu poza Ameryką Łacińską może mieć istotne konsekwencje finansowe dla Natura & Co. Z jednej strony firma mogłaby skoncentrować się na bardziej dochodowym rynku latynoamerykańskim, generując stabilny przepływ gotówki i zwiększając potencjał wypłaty dywidend. Z drugiej strony, decyzja o sprzedaży lub innym rodzaju restrukturyzacji może wpłynąć na globalną pozycję marki Avon, która od lat zmaga się z wyzwaniami w konkurencyjnym sektorze kosmetycznym.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.02.2025 12:41
Hermès odnotowuje silny wzrost pomimo niepewności gospodarczej
Hermès

14 stycznia 2025 roku Axel Dumas, dyrektor zarządzający Hermès, podsumował wyniki finansowe za 2024 rok, podkreślając odporność modelu biznesowego marki. W obliczu niepewnej sytuacji gospodarczej i geopolitycznej firma utrzymała stabilny wzrost, co świadczy o sile jej strategii oraz elastyczności zespołów.

Silne wyniki odnotowano na wszystkich rynkach, w tym w Azji, gdzie zrealizowano szereg modernizacji i rozbudowy sklepów. W Chinach ponowne otwarcie sklepu w centrum handlowym MixC w Shenyang w grudniu oraz wcześniejsze modernizacje w Shenzhen i Pekinie przełożyły się na wzrost sprzedaży o 8,9 proc. w czwartym kwartale. Największy wzrost w skali roku zanotowano w Japonii (+22,5 proc.), a kolejne miejsca zajęły Stany Zjednoczone (+15 proc.) oraz Europa (+19 proc. bez Francji). Sama Francja, tradycyjnie istotny rynek dla Hermès, odnotowała wzrost o 13 proc.

Pod koniec 2024 roku wszystkie działy firmy, z wyjątkiem zegarmistrzostwa, zanotowały solidny wzrost. Sukces ten był wynikiem strategii opierającej się na wartościach marki oraz zwiększeniu mocy produkcyjnych. Hermès kontynuował także politykę zatrudnienia, przyjmując do pracy 2 300 nowych pracowników, co sprawiło, że globalna liczba zatrudnionych przekroczyła 25 000 osób.

Mimo globalnych wyzwań firma pozostaje optymistyczna i potwierdza ambitne cele dotyczące dalszego wzrostu przychodów. Na tle konkurencji Hermès wyróżnia się solidnymi wynikami – dla porównania LVMH zanotował wzrost przychodów o zaledwie 1 proc. (84,7 miliarda euro), a Kering odnotował spadek o 12 proc., do poziomu 17,1 miliarda euro. Takie wyniki potwierdzają dominującą pozycję Hermès na rynku luksusowym i skuteczność jego strategii.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
23. luty 2025 07:55