StoryEditor
Producenci
11.04.2024 14:47

Dove odżegnuje się od używania AI w materiałach reklamowych przedstawiających ludzi

Marka Dove zwraca uwagę na konsekwencje wykorzystywania zniekształconych wizerunków ludzi w reklamach. / Dove
Dove twierdzi, że jest pierwszą marką, która zobowiązała się, że w swoich materiałach reklamowych nigdy nie będzie używać sztucznej inteligencji do przedstawiania prawdziwych ludzi. Marka należąca do Unilever rzuciła wyzwanie społeczeństwu, mediom i branży kosmetycznej, aby poszerzyć reprezentację i zachować przejrzystość w zakresie cyfrowego zniekształcania rzeczywistości.

Badania Dove pokazują, że sztuczna inteligencja jest jednym z największych zagrożeń dla dobrego samopoczucia kobiet i dostrzegania prawdziwego piękna. Najnowsza kampania marki, The Code, pokazuje wpływ sztucznej inteligencji na kreowanie nierzeczywistych obrazów i niealnych standardów i rzuca światło na znaczenie posiadania przez kobiety możliwości dostrzegania prawdziwego piękna odzwierciedlonego w nowych i pojawiających się mediach. Marka twierdzi, że do 2025 r. około 90 proc. treści w Internecie będzie generowanych przez sztuczną inteligencję, więc rozwój sztucznej inteligencji stanowi zagrożenie dla dobrostanu kobiet.

Edelman Data x Intelligence przeprowadził badanie na zlecenie Dove w listopadzie i grudniu 2023 roku, obejmujące 20 krajów. W ankiecie wzięło udział ponad 33 tysiące osób, w tym 19 306 dorosłych mężczyzn i kobiet w wieku 18-64 lata oraz 14 292 młodych dziewcząt i chłopców w przedziale wiekowym 10-17 lat.

Z otrzymanych danych wynika, że więcej niż jedna na trzy kobiety w Stanach Zjednoczonych byłaby gotowa poświęcić rok swojego życia, by osiągnąć idealny wygląd lub sylwetkę.

Czytaj także: Marka Dove i projekt Młode Głowy połączyły siły. Chcą zadbać o zdrowie psychiczne nastolatków w Polsce

Mimo iż standardy piękna z czasem stały się bardziej otwarte i zróżnicowane, obejmując różne rasy, orientacje, płeć i rozmiary, wymagania dotyczące tego, jak powinniśmy wyglądać, są coraz wyższe i nieosiągalne dla wielu osób. Kryteria te obejmują zdrowy wygląd (81 proc.), bycie szczupłym (72 proc.), posiadanie wąskiej talii (69 proc.), a jednocześnie okrągłe kształty (59 proc.). Obecnie prawie dziewięć na dziesięć kobiet i dziewcząt doświadczyło negatywnych treści związanych z urodą w internecie. Jednym z kluczowych wyzwań dla autentycznego przedstawienia piękna jest wykorzystanie sztucznej inteligencji.

Marka Dove wydała również „podręcznik” zawierający wskazówki, jak korzystać z narzędzi AI w sposób, który pozwala na tworzenie bardziej zróżnicowanych i autentycznych wyników, oddających prawdziwe piękno kobiet. Dove zademonstrowało ten potencjał, tworząc obrazy za pomocą AI, które wierniej odzwierciedlają różnorodność kobiecego piękna, jednocześnie wyraźnie oznaczając je jako generowane sztucznie. Ta inicjatywa podkreśla zaangażowanie marki w edukację na temat potrzeby doskonalenia technologii AI i jej wpływu na postrzeganie ciała oraz samoocenę.

Czytaj także: Super-Pharm wprowadza cyfrowy analizator skóry Dermo Scan

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
24.04.2025 10:23
INGLOT otworzył otworzył kolejny sklep w nowym koncepcie – tym razem w Grecji
Sklep z kosmetykami INGLOT w nowym koncepcie
Sklep z kosmetykami INGLOT w nowym koncepcie / INGLOT
Sklep z kosmetykami INGLOT w nowym koncepcie
Sklep z kosmetykami INGLOT w nowym koncepcie / INGLOT
Sklep z kosmetykami INGLOT w nowym koncepcie
Sklep z kosmetykami INGLOT w nowym koncepcie / INGLOT
Sklep z kosmetykami INGLOT w nowym koncepcie
Sklep z kosmetykami INGLOT w nowym koncepcie / INGLOT
Sklep z kosmetykami INGLOT w nowym koncepcie
Sklep z kosmetykami INGLOT w nowym koncepcie
Sklep z kosmetykami INGLOT w nowym koncepcie
Sklep z kosmetykami INGLOT w nowym koncepcie
Gallery

Otwarcie sklepu w stolicy Krety jest ważnym krokiem w realizacji nowej koncepcji sprzedaży detalicznej INGLOT w ramach międzynarodowej sieci sklepów marki – podkreśliła firma w informacji, opublikowanej na portalu LinkedIn.

Nowoczesny design, wyrafinowana prezentacja produktów i intuicyjna ścieżka klienta łączą się w celu stworzenia przestrzeni, która zwiększa zarówno komfort, jak i zaangażowanie podczas zakupów – dodają przedstawiciele firmy INGLOT.

Nowy sklep marki mieści się w sercu Heraklionu – piątego co do wielkości miasta Grecji i stolicy Krety. Znajdziemy go pod adresem Dedalou 6, Iraklio 712 02.

Nowoczesny, odświeżony format (po raz pierwszy zaprezentowany we flagowym butiku INGLOT w Galerii Krakowskiej w październiku 2023) jest stopniowo wprowadzany w kolejnych lokalizacjach, ponieważ firmie zależy na tworzeniu spójnego i nowoczesnego środowiska sprzedaży detalicznej dla klientów marki na całym świecie, która inspiruje i kreuje wyjątkowe doświadczenia

Koncept salonu powstał we współpracy z biurem architektonicznym Schwitzke Górski oraz studiem badawczo-consultingowym Omnisense. Miejsce zakłada połączenie oczekiwań klientów z różnych grup wiekowych, a także swobodne eksplorowanie przez nich świata kosmetyków.

Nowy look sklepu INGLOT, będąc zarazem nową odsłoną visual merchandisingu, to kolejny etap transformacji marki, zakładający m.in. bliższą relację firmy z klientami. – To właśnie oni w dużej mierze zaproponowali całkowicie zmienioną ścieżkę zakupową. Przedstawiciele działu odpowiedzialnego za VM zaprezentowali natomiast nowe podejście do prezentacji oferty, które jest bardziej estetyczne, ale również bez kompromisów w kontekście czytelnego przedstawienia i opisania wszystkich dostępnych kosmetyków i akcesoriów – opisuje firma na swoim blogu.

Jak zapowiadał rok temu Grzegorz Inglot, CEO INGLOT, firma będzie sukcesywnie odświeżać swoje punkty sprzedaży zgodnie z nowym konceptem – zarówno sklepy w Polsce, jak i na świecie. Metamorfozie zostały poddane również punkty z kosmetykami INGLOT w sklepach multibrandowych, np. Hebe

Projekt salonu INGLOT to nie tylko przestrzeń, to historia, jaką makijaż i pielęgnacja odgrywa w życiu konsumenta. To opowieść o harmonii między tradycją a nowoczesnością, o połączeniu elegancji z funkcjonalnością. Nowy koncept oddaje duszę marki, tworząc miejsce, które zachwyca i inspiruje. To więcej niż projekt architektoniczny: to sposób, w jaki kreujemy doświadczenia i budujemy relacje – wyjaśnia Izabela Kutyła, dyrektor kreatywna Schwitzke Górski.

Czytaj też: Inglot, Ziaja, Bielenda, Eris: gdy nazwisko staje się marką w branży beauty

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Biznes
23.04.2025 12:10
L‘Oreal ze wzrostami po I. kwartale 2025 – mimo trudności na amerykańskim rynku
L‘Oreal radził sobie globalnie bardzo dobrze na rynkach kosmetycznych dzięki szerokiej gamie ofertowej i innowacjomIG lorealgroupe

L‘Oreal poinformował o 3,5-procentowym wzroście sprzedaży w pierwszym kwartale. Wynik ten przewyższył prognozy, uwzględniające wolniejsze wzrosty. Mocny popyt na kremy do twarzy i perfumy w Europie pomógł poprawić wyniki w obliczu trudnych warunków w Stanach Zjednoczonych.

Francuska grupa kosmetyczna, do której należą m.in. marki Maybelline Makeup i Kiehl‘s Skincare, odnotowała sprzedaż na poziomie 11,7 mld euro w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2025.

L‘Oreal radził sobie globalnie bardzo dobrze na rynkach kosmetycznych dzięki szerokiej gamie ofertowej, obejmującej szampony marek masowych, ekskluzywne perfumy Valentino oraz dermokosmetyki CeraVe.

Ostatni rok cechował się jedna spowolnieniem wzrostu, na co wpłynęły wzrosty kosztów spowodowane inflacją, a także zaostrzenie się konkurencji na rynku chińskim w kategorii pielęgnacji skóry i dermokosmetyków.

Zdaniem CEO firmy, Nicolasa Hieronimusa, rynek amerykański okazał się w pierwszym kwartale "bardziej wymagający, niż się spodziewano". Hieronimus zaznaczył przy tym, że sytuacja na rynku chińskim okazała się nieco lepsza od prognozowanej.

Jak informowała kilka dni temu grupa LVMH, należąca do niej sieć Sephora odnotowała wolniejszy wzrost w I. kwartale w USA. Na osłabienie wpłynęła konkurencja ze strony tańszych ofert na Amazon.

L‘Oreal obawia się również strat na rynkach, dotkniętych cłami prezydenta Donalda Trumpa. Koncern planuje jednak "napędzać wzrost i zarządzać swoim rachunkiem zysków i strat, aby zrównoważyć wpływ podwyżek ceł – z korzyścią dla marży brutto".

Francuski koncern zapowiada, że zamierza poprawiać swoje wyniki na globalnych rynkach kosmetycznych i kontynuować rozwój pomimo obecnych napięć gospodarczych i geopolitycznych.

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
24. kwiecień 2025 10:38