StoryEditor
Producenci
11.04.2024 14:47

Dove odżegnuje się od używania AI w materiałach reklamowych przedstawiających ludzi

Marka Dove zwraca uwagę na konsekwencje wykorzystywania zniekształconych wizerunków ludzi w reklamach. / Dove
Dove twierdzi, że jest pierwszą marką, która zobowiązała się, że w swoich materiałach reklamowych nigdy nie będzie używać sztucznej inteligencji do przedstawiania prawdziwych ludzi. Marka należąca do Unilever rzuciła wyzwanie społeczeństwu, mediom i branży kosmetycznej, aby poszerzyć reprezentację i zachować przejrzystość w zakresie cyfrowego zniekształcania rzeczywistości.

Badania Dove pokazują, że sztuczna inteligencja jest jednym z największych zagrożeń dla dobrego samopoczucia kobiet i dostrzegania prawdziwego piękna. Najnowsza kampania marki, The Code, pokazuje wpływ sztucznej inteligencji na kreowanie nierzeczywistych obrazów i niealnych standardów i rzuca światło na znaczenie posiadania przez kobiety możliwości dostrzegania prawdziwego piękna odzwierciedlonego w nowych i pojawiających się mediach. Marka twierdzi, że do 2025 r. około 90 proc. treści w Internecie będzie generowanych przez sztuczną inteligencję, więc rozwój sztucznej inteligencji stanowi zagrożenie dla dobrostanu kobiet.

Edelman Data x Intelligence przeprowadził badanie na zlecenie Dove w listopadzie i grudniu 2023 roku, obejmujące 20 krajów. W ankiecie wzięło udział ponad 33 tysiące osób, w tym 19 306 dorosłych mężczyzn i kobiet w wieku 18-64 lata oraz 14 292 młodych dziewcząt i chłopców w przedziale wiekowym 10-17 lat.

Z otrzymanych danych wynika, że więcej niż jedna na trzy kobiety w Stanach Zjednoczonych byłaby gotowa poświęcić rok swojego życia, by osiągnąć idealny wygląd lub sylwetkę.

Czytaj także: Marka Dove i projekt Młode Głowy połączyły siły. Chcą zadbać o zdrowie psychiczne nastolatków w Polsce

Mimo iż standardy piękna z czasem stały się bardziej otwarte i zróżnicowane, obejmując różne rasy, orientacje, płeć i rozmiary, wymagania dotyczące tego, jak powinniśmy wyglądać, są coraz wyższe i nieosiągalne dla wielu osób. Kryteria te obejmują zdrowy wygląd (81 proc.), bycie szczupłym (72 proc.), posiadanie wąskiej talii (69 proc.), a jednocześnie okrągłe kształty (59 proc.). Obecnie prawie dziewięć na dziesięć kobiet i dziewcząt doświadczyło negatywnych treści związanych z urodą w internecie. Jednym z kluczowych wyzwań dla autentycznego przedstawienia piękna jest wykorzystanie sztucznej inteligencji.

Marka Dove wydała również „podręcznik” zawierający wskazówki, jak korzystać z narzędzi AI w sposób, który pozwala na tworzenie bardziej zróżnicowanych i autentycznych wyników, oddających prawdziwe piękno kobiet. Dove zademonstrowało ten potencjał, tworząc obrazy za pomocą AI, które wierniej odzwierciedlają różnorodność kobiecego piękna, jednocześnie wyraźnie oznaczając je jako generowane sztucznie. Ta inicjatywa podkreśla zaangażowanie marki w edukację na temat potrzeby doskonalenia technologii AI i jej wpływu na postrzeganie ciała oraz samoocenę.

Czytaj także: Super-Pharm wprowadza cyfrowy analizator skóry Dermo Scan

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 02:14