StoryEditor
Producenci
25.10.2022 00:00

Doskonałe perfumy Made in Lab

Czy ulubione perfumy muszą kosztować majątek? Made in Lab wraz z wodami perfumowanymi dla kobiet udowodnia, że nie musi tak być! Najważniejszy w perfumach jest zapach i to właśnie na nim skupia się marka Made in Lab, producent wód perfumowanych dla kobiet wyróżniony Złotą Perłą Rynku Kosmetycznego. Ponad 90 zapachów, które znajdują się w ofercie Made in Lab to kompozycje zawierające najpopularniejsze nuty zapachowe. Tworzone przez międzynarodowy zespół wody perfumowane to inspiracje, które kosztują zaledwie ułamek ceny markowych perfum.

Minimalistyczne butelki o pojemności 100 ml to znak rozpoznawczy marki. Dzięki klasycznemu wyglądowi oraz czytelnym etykietom, perfumy nie tylko doskonale pachną, ale także świetnie wyglądają. Wszystko to sprawia, że Made in Lab często staje się ozdobą toaletek, regałów czy prezentem dla nawet najbardziej wymagających.

Dlaczego perfumy Made in Lab pachną tak dobrze? Jak sama nazwa marki wskazuje, są tworzone przez prawdziwych specjalistów i pasjonatów branży perfumeryjnej. W przypadku ulubionych zapachów, pół środki nie istnieją. Inspiracje znanych perfum bazują na najpopularniejszych nutach zapachowych. To właśnie dzięki temu są one tak świetnie przyjmowane przez coraz szersze grono klientów.

Tanie nie oznaczają gorsze. Potwierdza to stale rosnąca liczba zadowolonych klientów marki, która stała się hitem wśród topowych influencerek w Polsce. Pachną doskonale, a kosztują zaledwie ułamek ceny. Wysoka jakość i przystępna cena to z pewnością czynniki, które wpływają na sukces marki nie tylko w Polsce, ale i na rynkach zagranicznych.

Złota Perła Rynku Kosmetycznego to wyjątkowe wyróżnienie dla marki Made in Lab. Od początku jej istnienia przykładamy najwyższą wagę do jakości naszych produktów. Wierzymy, że gdy chodzi o zapach najważniejsze są szczegóły. Doskonała jakość w połączeniu z przystępną ceną jest kluczowa - zwłaszcza dziś. Klienci szukają alternatyw dla drogich produktów. Jednocześnie coraz więcej konsumentów lubi mieć wybór – więcej niż jeden zapach na półce to zawsze możliwość ciągłych zmian i szukania swojego ulubionego zapachu. Made in Lab daje właśnie taką możliwość.

Wody perfumowane dla kobiet Made in Lab podbijają nie tylko rynek polski, ale rynek globalny, z czego jesteśmy niezmiernie dumni. Dziś Made in Lab jest obecne w kilkunastu krajach na całym świecie. Złota Perła Rynku Kosmetycznego to kolejny dowód, że wody perfumowane Made in Lab to doskonałe perfumy, doceniane przez wszystkich, którzy choć raz ich użyją.

Czytaj też: Poznaliśmy zwycięzców rankingu Perły Rynku Kosmetycznego 2022! [FOTOGALERIA]

Oznaczenie Złotej Perły Rynku Kosmetycznego z pewnością znajdzie się na pudełkach naszych wód perfumowanych oraz materiałach POS, które stale rozprowadzane są do naszych klientów zarówno w Polsce, jak i zagranicą.  Z pewnością nie zabraknie także informacji u naszych ambasadorek, które niewątpliwie są również częścią tego sukcesu.

Cieszymy się, że marka Made in Lab została zauważona i wyróżniona. To ogromny krok zarówno dla marki, jak i całego segmentu zapachów inspirowanych.

www.blysk.com.pl

***

Perły Rynku Kosmetycznego to projekt prowadzony przez redakcję Wiadomości Kosmetycznych od 16 lat. Wyłaniane są w nim najlepsze nowości w kategoriach beauty. Zwycięzców wskazuje profesjonalne jury, w którego składzie zasiadają menedżerowie z sieci drogeryjnych, aptecznych oraz platform e-commerce. Jurorzy osobiście testują produkty zgłoszone do badania i oceniają ich potencjał rynkowy.

Poznaj jurorów Perły Rynku Kosmetycznego 2022: lista ekspertów

W tegorocznej edycji badania jurorzy wskazali zwycięzców w 18 kategoriach kosmetycznych, w tym Innowacja kosmetyczna oraz Debiut kosmetyczny.

Czytaj więcej: Poznaliśmy zwycięzców rankingu Perły Rynku Kosmetycznego 2022! [FOTOGALERIA]

materiał partnera
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
31.03.2025 13:17
Colgate-Palmolive częściowo wymienia olej palmowy na oleje z fermentacji odpadków
Shutterstock

Colgate-Palmolive ogłosiło wieloletnią współpracę z holenderską firmą biotechnologiczną NoPalm Ingredients, której celem jest przemysłowa produkcja kostek myjących bez użycia oleju palmowego. W ramach partnerstwa, obie firmy skupią się na wdrażaniu do produktów codziennego użytku olejów pochodzących z fermentacji, pozyskiwanych z resztek z przemysłu spożywczego. Kluczowym segmentem, który obejmie innowacja, będą kostki myjące, tradycyjnie zawierające duże ilości oleju palmowego. To krok zgodny z ogólnoświatowym trendem odchodzenia od surowców o dużym śladzie środowiskowym na rzecz bardziej zrównoważonych rozwiązań.

Olej palmowy od lat znajduje się w centrum krytyki ze względu na swój negatywny wpływ na środowisko i kwestie etyczne. Produkcja tego surowca jest powiązana z wylesianiem, szczególnie w Indonezji i Malezji – dwóch krajach, które odpowiadają za około 85 proc. światowej produkcji. Wycinanie lasów tropikalnych pod uprawy palm olejowych zagraża bioróżnorodności oraz przyczynia się do emisji dwutlenku węgla. Branża kosmetyczna, będąca jednym z głównych odbiorców oleju palmowego, była wielokrotnie krytykowana za brak transparentności łańcuchów dostaw i łamanie praw pracowników na plantacjach.

Alternatywa opracowana przez NoPalm Ingredients opiera się na innowacyjnym procesie fermentacji z użyciem niezmodyfikowanych genetycznie drożdży. W porównaniu z konwencjonalnymi olejami roślinnymi, nowy olej charakteryzuje się aż o 90% niższym śladem węglowym i wymaga 99% mniej powierzchni uprawnej. Surowcem do jego produkcji są bogate w cukry odpady z przemysłu spożywczego, takie jak obierki ziemniaków, ścinki warzyw czy produkty mleczne, które w innych warunkach trafiłyby na wysypisko. Dzięki temu proces ten wpisuje się w założenia gospodarki o obiegu zamkniętym.

Colgate-Palmolive zaznacza, że nadal wspiera odpowiedzialne pozyskiwanie oleju palmowego, jednak równoległy rozwój alternatywnych technologii jest niezbędny, by sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu w sposób przyjazny dla środowiska. Partnerstwo z NoPalm Ingredients otwiera drogę do wprowadzenia na szeroką skalę bardziej zrównoważonych produktów do pielęgnacji ciała, które nie tylko zmniejszą presję na ekosystemy tropikalne, ale także pokażą, że odpady mogą być wartościowym surowcem przyszłości.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Rynek i trendy
31.03.2025 11:14
Czy gry i Roblox mają wpływ na pielęgnację skóry nastolatków?
Differin

Wydatki najmłodszych konsumentów na kosmetyki osiągnęły rekordowy poziom. Z danych banku Piper Sandler wynika, że przeciętny nastolatek wydał 2,3 tys. dolarów na kosmetyki do makijażu, pielęgnacji skóry i perfumy w 2024 roku, co stanowi wzrost o 6 proc. w porównaniu z rokiem wcześniejszym. W rezultacie marki kosmetyczne starają się nawiązać kontakt z młodymi konsumentami w sposób, który budzi ich odzew.

Jeśli chodzi o konsumentów z generacji Alfa i Z, nawet znane brandy mogą mieć wśród nich problemy z rozpoznawalnością. Do niedawna młodzi konsumenci mieli minimalną lub żadną świadomość istnienia marki Differin (należącej do Galdermy), będącej piątą co do wielkości marką produktów do pielęgnacji skóry trądzikowej w USA. 

Differin jako marka produktów sprzedawanych na receptę została założona w 1996 roku, a produkty bez recepty sprzedaje od 2016 roku. Mimo to wielu młodych konsumentów w USA jest nieświadomych tradycji marki, uznając ją za niedawno powstały brand. Uświadamiając sobie to zjawisko ograniczonej znajomości marki wśród młodych konsumentów (z których 85 proc. w wieku 11-20 lat cierpi na trądzik), Differin wykorzystał gry (jako hobby popularne wśród 90 proc. nastolatków) do uruchomienia kampanii o nazwie Level Up

Ta kampania edukacyjna na temat trądziku rozpoczęła się pod koniec 2024 roku, wykorzystując innowacyjne możliwości serwisów Twitch, Reddit i YouTube. Zyskała ponad 271 mln wyświetleń i zwiększyła zamiar zakupu konsumentów o 5800 proc., jednocześnie zwiększając konwersję sprzedaży o 52 proc. i ruch na stronie internetowej o 266 proc. – wynika z danych Diffin.

Aby rozszerzyć zasięg na odbiorców w wieku od 13 lat, Differin rozszerzył kampanię Level Up, współpracując z twórcą gier metaverse Dubit, aby stać się pierwszą marką produktów do pielęgnacji trądziku, która została uruchomiona na platformie gier Roblox. Przeciętni użytkownicy spędzają dwie i pół godziny dziennie na platformie, co zdaniem Diffin jest wystarczającą ilością czasu do zbudowania świadomości wśród odbiorców. Ten strategiczny ruch ma na celu pomóc młodym konsumentom zbudować pewność siebie w kwestii skóry, niezależnie od jej stanu, tworząc wspierającą społeczność dla wszystkich graczy. 

Co ważne, blisko 60 proc. użytkowników Roblox ma 13 (lub więcej) lat, co zbiega się z wiekiem osób, które cierpią na trądzik. 

Pewność siebie u osób cierpiących na trądzik naprawdę bierze się z poczucia siły i władzy nad wypryskami. Widzimy wiele marek, które mówią „bądź pewny siebie, poczuj się pewnie”. My chcemy dać im narzędzia edukacyjne, których potrzebują, aby poradzić sobie z trądzikiem, a nie tylko mówić im, aby czuli się w określony sposób. Pewność siebie to siła i kontrola nad swoją sytuacją – przekonują przedstawiciele Diffin.

Ponadto producent zastrzega, że mając na uwadze trwające dyskusje na temat młodych konsumentów kosmetyków, używających produktów niedostosowanych do ich grupy wiekowej, Differin wybrało takie produkty do gry, które nie byłyby zbyt szkodliwe dla barier skórnych młodych graczy, gdyby dokonali zakupu w prawdziwym życiu. 

Wprowadzając świadomość trądziku do uniwersum Robloxa, Differin normalizuje rozmowy, które wielu nastolatków boi się rozpocząć: aż 60 proc. osób z trądzikiem sygnalizuje spadek pewności siebie, a kolejne 58 proc. stwierdza, że ​​przypadłość ta sprawia, że ​​czują się samotni. W obliczu rosnącego zainteresowania zdrowiem psychicznym i poczuciem własnej wartości w świecie wirtualnym, aktywacje takie jak Differin odegrają ważną rolę w kształtowaniu przyszłości nie tylko pielęgnacji skóry nastolatków, ale także zdrowia psychicznego.

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
01. kwiecień 2025 02:03