StoryEditor
Producenci
02.11.2021 00:00

Dochód z kalendarza adwentowego Orientana dla dzieci w Bangladeszu

Firma Orientana stworzyła dobroczynny kalendarz adwentowy. Dochód z jego sprzedaży w całości zasili konto Fundacji ADRA, która wspiera żyjące w ubóstwie i głodzie dzieci ze szkoły podstawowej w Tongi w Bangladeszu.

Firma Orientana we współpracy z Fundacją ADRA stworzyła dobroczynny kalendarz adwentowy. Dochód z jego sprzedaży zostanie przekazany na konto fundacji, która wspiera dzieci ze szkoły podstawowej w Tongi w Bangladeszu. Dzieci zyskają lepszy dostęp do edukacji, będą miały zapewnione wyżywienie, odzież i przybory szkolne.

Kalendarz powstał z potrzeby serca, aby w czasie nadchodzących Świąt każdy mógł poczuć w pełni przesłanie i ducha Gwiazdki. Otwierając poszczególne okienka poznajemy dzieci, którymi się zaopiekowaliśmy kupując kalendarz. Jest to jedna mała cegiełka, która pomoże stworzyć dzieciom żyjącym w skrajnym ubóstwie lepszą przyszłość – mówi Anna Wasilewska, twórczyni i właścicielka marki Orientana.

Dobroczynny kalendarz jest do kupienia wyłącznie na orientana.pl

Fundacja ADRA Polska jest oddziałem międzynarodowej organizacji ADRA, która obecnie działa w prawie 120 krajach na całym świecie. Fundacja od 12 lat udziela pomocy humanitarnej i rozwojowej najbardziej potrzebującym społecznościom, głównie w krajach Azji i Afryki.

Jednym z czołowych projektów fundacji jest adopcja na odległość. Jej celem jest zapewnienie godnych warunków życia, wyżywienia oraz edukacji podopiecznym  z Bangladeszu, Kenii i Tanzanii. ADRA Polska wierzy przede wszystkim w sprawczą moc edukacji, która potrafi zmieniać życie. Z tego powodu wiele projektów związanych jest właśnie z dostępem do nauki. 

Tylko w tym roku fundacja znalazła opiekunów dla 20 dzieci z Bangladeszu, które na co dzień żyją w dramatycznych warunkach w dzielnicy slumsów.

Bangladesz jest jednym z najbardziej zaludnionych krajów na świecie i zarazem jednym z najbiedniejszych państw Azji. Ponad 25 mln osób żyje tam w skrajnym ubóstwie, zamieszkując przeludnione dzielnice slumsów.

Z powodu tak dramatycznych warunków życia ponad 5 mln dzieci w tym kraju w wieku od 5 do 15 lat jest zmuszanych do pracy, często w bardzo niebezpiecznych warunkach. Najmłodsi mieszkańcy Bangladeszu są zmuszani do zbierania śmieci, żebrania, kradzieży czy pracy na straganach. W takim otoczeniu wykorzystywanie, uzależnienie od narkotyków i przemoc stają się częścią ich życia. To dzieci, które nie mają praktycznie żadnych perspektyw na lepsze życie. Poprawę ich losu w przyszłości może zapewnić im jedynie edukacja.

Dodatkowo, najmłodsi, którzy chodzą do szkoły, są niejako chronieni przed rzeczywistością ulicy. Jednak wielu rodziców nie stać na wysłanie dzieci do szkoły.

Tongi to miasto liczące prawie 400 tys. mieszkańców. Znajduje się w południowej części Bangladeszu a dokładnie w prowincji Dhaka. Szkoła podstawowa w Tongi cieszy się doskonałą opinią, nie tylko wśród rodziców i uczniów, ale też w środowisku nauczycieli. Jest kuźnią przyszłych inżynierów! Każdego roku z sukcesem kończy w niej naukę wiele dzieci, a spora część z nich kontynuuje swoją edukację i zyskuje szanse na lepsze życie – nie w dzielnicy slumsów, a w godnych warunkach. Każdy, kto kupi dobroczynny kalendarz adwentowy pomaga właśnie uczniom ze szkoły w Tongi.  

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
21. listopad 2024 21:55