StoryEditor
Producenci
18.07.2022 00:00

Dlaczego marki należące do Estee Lauder Companies opuszczają brytyjski rynek?

Glamglow jest drugą marką Estée Lauder Companies, która ogłosiła plany zaprzestania działalności w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Na swoim profilu instagramowym marka, która słynie z luksusowych masek do twarzy, poinformowała, że z końcem września przestanie realizować zamówienia dla klientów z rynku brytyjskiego.

Zaledwie z zeszłym tygodniu informowaliśmy, że Wielką Brytanię opuszcza inna, kultowa marka należąca Estee Lauder Companies, a mianowicie Smashbox, która była obecna na tym rynku przez 24 lata.

Przeczytaj również: Smashbox po 24 latach opuszcza brytyjski rynek

Teraz ELC wycofuje kolejną markę, która była obecna na Wyspach od lat, a Grupa nabyła ją w 2014 roku. Podobnie jak w przypadku Smashbox, Glamglow będzie przyjmowała zamówienia od klientów z Wielkiej Brytanii i Irlandii do 29 września 2022 roku.

Argumenty, jakie podaje Estee Lauder również są bardzo podobne do tych, które użyła w przypadku Smasbox. Na profilu marki czytamy, że kumulacja wyzwań doprowadziła do niezwykle trudnej decyzji o zaprzestaniu handlu Glamglow w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

We wrześniu 2021 roku ELC zakończyło również globalną działalność marki kosmetyków kolorowych Becca Cosmetics. Na tę decyzję wpływ miała pandemia Covid-19

Marka Glamglow pierwotnie była przeznaczona dla profesjonalistów do pracy za kulisami Hollywood. Jednakże w 2011, współzałożyciele marki Glennoraz Shannon Dellimore wprowadzili ją na światowy rynek. Od tamtej chwili stała się popularną i szybko rozwijająca się marką pielęgnacyjną. Flagowymi produktami w portfolio Glamglow są maseczki do twarzy, ale w ofercie znajdują się również kremy, sera, mgiełki czy olejki.

Kosmetyki są powszechnie dostępne w Polsce. Można je kupić między innymi w sieciach Douglas, Sephora oraz Notino.

Przeczytaj również: Estée Lauder Companies ogłosiła powrót do biznesu sprzed pandemii



 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
04.04.2025 10:29
Koreańska marka obniżyła ceny swoich kosmetyków w WIelkiej Brytanii. Czym to tłumaczy?
Firma Erborian powstała w 2007 rokuInstagram Erborian

Erborian, koreańska marka z kosmetykami pielęgnacyjnymi, zdecydowała się na obniżenie cen, obejmujące cały asortyment produktów. Co istotne, obniżenie cen nie wiąże się z żadnymi zmianami w składach produktów ani z opakowaniami.

Marka, po zweryfikowaniu swojej struktury cenowej produktów do pielęgnacji skóry, postanowiła poprzez obniżenie cen zwiększyć dostępność produktów dla klientów. W Wielkiej Brytanii przedział cenowy kosmetyków marki Erborian to obecnie od 4 do 44 funtów (wcześniej był to zakres 6,50-62 funtów)

Firma zdecydowała się na obniżenie cen pomimo wzrostu kosztów firmy o ok. 0,6 proc. w stosunku po poprzedniego roku. Oznacza to oczywiście wpływ tej korekty na marże firmy. Mimo to Erborian podkreśla, że ​​obniżka cen była „słuszną decyzją”, która sprawi, że więcej klientów będzie mogło nabywać jej produkty i cieszyć się niższymi cenami.

– Zmiana cen Erborian była spowodowana opiniami konsumentów. Uznając te spostrzeżenia i rosnące koszty życia w Wielkiej Brytanii, podjęliśmy decyzję o dostosowaniu się do rynku i zapewnieniu, że nasze produkty pozostaną dostępne dla naszej społeczności – skomentowała dla portalu TheIndustry.beauty Debroah Goldweis, dyrektor generalna Erborian w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Jak podkreślają również przedstawiciele marki Erborain, obniżenie cen nie wiąże się z żadnymi zmianami w składach produktów ani z opakowaniami. 

Firma Erborian ("Zioła Orientu") powstała w 2007 roku, będąc połączeniem koreańskiej wiedzy w zakresie pielęgnacji skóry z francuskim luksusem, tworząc innowacyjne formuły wzbogacone tradycyjnymi koreańskimi ziołami. Laboratorium firmy mieści się w Seulu. Jej najlepiej sprzedające się produkty obejmują krem ​​CC i krem ​​BB, które nadal są popularne w mediach społecznościowych wśród konsumentów, ponieważ trend K-beauty nadal wykazuje tendencję rosnącą m.in. w Wielkiej Brytanii).

Czytaj też: Koreańska ekspansja w branży kosmetycznej: rekordowy eksport i boom inwestycyjny

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
04.04.2025 09:55
Unilever z nowym dyrektorem R&D w dywizji premium
W ciągu ostatnich lat Unilever dodał do swojego portfolio marek premium wiele globalnych marek kosmetycznychJHVEPhoto/Shutterstock

Unilever awansował Jean-Philippe’a Courtois na stanowisko dyrektora ds. badań i rozwoju w dywizji produktów premium, obejmującej takie marki jak Paula’s Choice, Living Proof czy Hourglass.

Courtois dołączył do Unilever jako naukowiec ds. formuł w 2000 roku, obejmując stanowisko lidera ds. strategii i operacji w dziale badań i rozwoju premium w październiku 2022. Zanim dołączył do zespołu zajmującego się  markami prestiżowymi, pełnił różne funkcje w dywizji pielęgnacji osobistej (personal care).

Z przyjemnością informuję, że rozpoczynam pracę na stanowisku dyrektora ds. badań i rozwoju w dziale marek premium Unilever, nie mogąc doczekać się na więcej innowacji  wspólnie z  wszystkimi naszymi utalentowanymi zespołami marek oraz partnerami – napisał Jean-Philippe Courtois w poście na LinkedIn. 

W ciągu ostatnich lat Unilever dodał do swojego portfolio marek premium wiele globalnych marek kosmetycznych. Wśród przejęć znalazły się takie brandy jak Tatcha, Hourglass Cosmetics, Living Proof, Murad, Dermalogica i REN Clean Skincare. W grudniu 2023 miał miejsce zakup ekskluzywnej marki biotechnologicznej z produktami do pielęgnacji włosów K18.

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
04. kwiecień 2025 11:21