StoryEditor
Producenci
27.03.2023 00:00

Dior mianuje Oliviera Bialobosa na stanowisko zastępcy dyrektora zarządzającego

Olivier Bialobos będzie kontynuował wprowadzanie swojej artystycznej wizji storytellingowej w komunikację luksusowego domu mody / materiały prasowe Christian Dior
Dior mianował Oliviera Bialobosa zastępcą dyrektora zarządzającego, który odpowiada przed prezesem i dyrektorką generalną Delphine Arnault. Bialobos jest związany z Diorem od 17 lat i był odpowiedzialny za uruchomienie Dior Magazine, a także kierowanie globalną komunikacją marki. Jako weteran branży, który pełnił podobne role w Escada i Yves Saint Laurent, Bialobos dołącza do Diora w ramach zmian przywódczych.

Podkreślając kluczową rolę kreatywnych wydarzeń i unikalnych opowieści w sektorze dóbr luksusowych, Dior awansował swojego długoletniego dyrektora ds. komunikacji Oliviera Bialobosa na zastępcę dyrektora zarządzającego odpowiedzialnego za globalną komunikację i wizerunek. To nowa rola podlegająca Delphine Arnault, która w lutym przeszła z Louis Vuitton na stanowisko prezeski i dyrektorki generalnej Christian Dior Couture. Cieszę się, że mogę polegać na wielkim talencie, wiedzy i zaangażowaniu Oliviera, aby towarzyszyć domowi Dior i jego rozwojowi w nadchodzących latach – powiedziała Arnault w wewnętrznym komunikacie udostępnionym wyłącznie Women's Wear Daily. Bialobos, weteran francuskiej firmy modowej z 17-letnim stażem, ostatnio pełnił funkcję dyrektora ds. komunikacji i wizerunku w One Dior, nadzorując działalność francuskiego domu mody i urody. Wcześniej zajmował stanowisko dyrektora ds. komunikacji i wizerunku Christian Dior Couture.

Przez wiele lat Olivier wnosił istotny wkład w wizerunek Diora, w szczególności poprzez wyjątkowe pokazy mody, wystawy i światowe wydarzenia – dodał Charles Delapalme, dyrektor zarządzający Christian Dior Couture. Delapalme nazwał Bialobosa „jednym z mocnych filarów domu”. Ustalono, że Bialobos będzie nadal mieć wpływ na wszystkie kategorie, od mody i biżuterii po urodę, aby kultywować spójność we wszystkich wyrażeniach marki. W kwestiach związanych z urodą podlega Véronique Courtois, która niedawno przejęła stery w Parfums Christian Dior.

Bialobos dołączył do Diora w 2006 roku, aby kierować globalną komunikacją marki, elastycznie kształtując i pilnując wizerunku domu wśród kolejnych dyrektorów kreatywnych i dyrektorów generalnych. Na początku swojej kadencji założył Dior Héritage, archiwum, które umożliwiło marce zorganizowanie wielu wystaw na całym świecie, i pomógł stworzyć stałą Galerie Dior, muzeum dołączone do odnowionego sklepu flagowego przy 30 Avenue Montaigne w Paryżu. Według źródeł muzeum w pierwszym roku działalności przyciągnęło ponad 400 000 zwiedzających.

Czytaj także: LVMH Beauty wykorzysta surlyn w opakowaniach swoich perfum i kosmetyków

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 01:13