Delia Cosmetics odnotowała kilkunastoprocentowy wzrost sprzedaży w 2021 roku. Pomimo trwającej pandemii postawiła na poszerzenie portfolio produktowego o liczne nowości. Wdrożyła kilkanaście nowych linii produktowych, w tym innowacje – kremy do samodzielnego wykonania w domu, niestandardowe formulacje (galaretki i budynie) czy profesjonalne zabiegi do brwi do użytku domowego.
W ubiegłym roku przeprowadziła też ogólnopolską kampanie telewizyjna linii Cameleo Anti Damage i nawiązała współpracą z Pauliną Krupińską, która została ambasadorką Delia Cosmetics. Przeprowadziła tez kilkadziesiąt kampanii online i szeroko zakrojoną akcję influencer marketingu, która przełożyła się na kilkunastomilionowe zasięgi.
Czytaj też: Delia Cosmetics uzyskała ponad 1 mln wyświetleń kampanii linii Cameleo na TikToku
Liczne wdrożenia wpłynęły na poszerzenie asortymentu Delii w najpopularniejszych sieciach w Polsce: Rossmannie, Hebe, Naturze, Jawie i Kontigo, ale także w Lidlu, Dino, E.Leclercu, Intermarche i Stokrotce. Produkty Delia Cosmetics trafiły tez do sieci Dealz. Firma nie pozostała obojętna na wzrost znaczenia e-commerce. Rozbudowała i wzmocniła swoją obecność w tym kanale, tworząc oficjalny sklep na Allegro, wchodząc do Amazona oraz do e-drogerii Notino.
W 2021 kontynuowała też swoją ekspansje zagraniczną. Do listy kierunków eksportowych doszły Ewador, Chile, Uzbekistan, Bahrajn, Oman i Nepal. W sumie Delia Cosmetics wysyła swoje produkty na ponad 90 rynków zlokalizowanych na pięciu kontynentach.
Delia Cosmetics ma dwa zakłady produkcyjne, z których na rynek trafia ponad 40 mln kosmetyków rocznie. W ubiegłym roku poszerzyła listę certyfikatów, którymi są one sygnowane. Jednym z nich jest Ecocert Cosmos Natural, którym oznaczona została linia Ekoflorist.
Czytaj też: Premiera linii Ekoflorist Delia Cosmetics
Delia Cosmetics i jej produkty zdobyły w ubiegłym roku liczne nagrody konsumenckie i branżowe, w tym złotą Perłę Rynku Kosmetycznego dla linii wegańskich podkładów.
Czytaj też: Delia Cosmetics w wegańskim nurcie