StoryEditor
Producenci
13.06.2023 00:00

Davines angażuje się w zbiórkę plastiku i pomoc potrzebującym rodzinom z Indonezji, Brazylii i Filipin

Marka Davines i organizacja Plastic Bank angażują społeczności nadmorskie Indonezji, Brazylii i Filipin do oczyszczania plaż z plastiku oceanicznego / fot. materiały prasowe
Marka Davines w dwa lata zebrała 879 ton tworzyw sztucznych, odpowiadające 44 milionom plastikowych butelek. Plastik był zbierany z najbardziej zanieczyszczonych plaż Indonezji, Brazylii i Filipin, we współpracy z ekologiczną organizacją Plastick Bank, przy udziale lokalnych społeczności. Osoby zaangażowane w zbiórkę i ich rodziny otrzymały realne wsparcie.

W ramach zainicjowanej we wrześniu 2021 roku kampanii „Rethinking Plastic”, marka Davines podjęła współpracę z Plastic Bank, organizacją, która zajmuje się wyławianiem na szeroką skalę plastiku oceanicznego w promieniu 50 km od linii brzegowej. Partnerzy angażują społeczności nadmorskie Indonezji, Brazylii i Filipin do oczyszczania zagrożonych terenów. W 2023 roku nie zwalniają tempa – podjęli wyzwanie, by dla każdego sprzedanego produktu wykonanego z plastiku usunąć jego równoważną ilość z obszarów przybrzeżnych w tych trzech krajach.

Zebrane odpady wykorzystywane są jako nowy surowiec o nazwie Social Plastic.  Projekt zbiórki i recyklingu plastiku ma jednak nie tylko wymiar środowiskowy, ale również społeczny. Członkowie lokalnych społeczności wymieniają odpady na premie, które pomagają zapewnić podstawowe potrzeby takie jak artykuły spożywcze, paliwo do gotowania, łączność cyfrowa czy ubezpieczenie zdrowotne. Dzięki wysiłkom Davines i Plastick Bank udało się pomóc ponad 3,2 tys. osobom i ich bliskim.

– Jesteśmy świadomi, że opakowania to jeden z obszarów o największym wpływie na branżę kosmetyczną. Oprócz współpracy z Plastic Bank, jesteśmy również zaangażowani w zmniejszanie naszego zapotrzebowania na plastik: od 2020 roku mierzymy nasz ślad plastikowy, do naszych produktów używamy plastiku pochodzącego z recyklingu lub odnawialnego, a dzięki eko-projektowaniu stopniowo zmniejszamy zużycie plastiku w naszych opakowaniach – komentuje Davide Bollati, prezes grupy Davines.

Podjęty przez włoską markę model produkcji o obiegu zamkniętym skutkuje cieńszymi i lżejszymi opakowaniami, a co za tym idzie mniejszym zużyciem materiałów i redukcją emisji dwutlenku węgla związanej z transportem i ograniczeniem wykorzystania surowców.

Davines to włoska marka oferująca produkty do pielęgnacji i stylizacji włosów dla salonów fryzjerskich i do użytku domowego.  

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.02.2025 14:27
Natura & Co rozważa sprzedaż międzynarodowych operacji Avonu
Natura & Co

Brazylijski gigant kosmetyczny Natura & Co ogłosił, że prowadzi wyłączne rozmowy z funduszem zarządzającym aktywami IG4 na temat potencjalnej sprzedaży operacji Avonu poza Ameryką Łacińską. Informacja ta, podana w czwartek, wywołała pozytywną reakcję rynku – akcje spółki wzrosły o około 3,5 proc., co uczyniło Naturę jednym z liderów wzrostu na indeksie Bovespa, który pozostawał w tym czasie na stabilnym poziomie.

Plany dotyczące restrukturyzacji Avonu firma ogłosiła na początku 2024 roku, rozważając różne opcje, w tym sprzedaż, nawiązanie partnerstwa lub wydzielenie działalności w osobną spółkę. Proces ten został jednak tymczasowo wstrzymany po tym, jak amerykańska jednostka Avonu, Avon Products (API), złożyła wniosek o ochronę przed upadłością na podstawie rozdziału 11 amerykańskiego kodeksu upadłościowego. W grudniu 2024 roku Natura ponownie podjęła analizę strategicznych opcji dla swojego biznesu poza Ameryką Łacińską.

Obecne negocjacje z IG4 znajdują się na wczesnym etapie, a Natura & Co podkreśla, że wciąż rozważa inne alternatywy strategiczne. Analitycy JPMorgan uznali tę decyzję za istotny krok w kierunku uproszczenia struktury biznesowej spółki, co wpisuje się w jej strategię inwestycyjną. Według nich Natura powinna dążyć do sprzedaży międzynarodowego segmentu Avonu w krótkim terminie, zwłaszcza po zakończeniu procesu restrukturyzacyjnego API.

Potencjalna sprzedaż Avonu poza Ameryką Łacińską może mieć istotne konsekwencje finansowe dla Natura & Co. Z jednej strony firma mogłaby skoncentrować się na bardziej dochodowym rynku latynoamerykańskim, generując stabilny przepływ gotówki i zwiększając potencjał wypłaty dywidend. Z drugiej strony, decyzja o sprzedaży lub innym rodzaju restrukturyzacji może wpłynąć na globalną pozycję marki Avon, która od lat zmaga się z wyzwaniami w konkurencyjnym sektorze kosmetycznym.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.02.2025 12:41
Hermès odnotowuje silny wzrost pomimo niepewności gospodarczej
Hermès

14 stycznia 2025 roku Axel Dumas, dyrektor zarządzający Hermès, podsumował wyniki finansowe za 2024 rok, podkreślając odporność modelu biznesowego marki. W obliczu niepewnej sytuacji gospodarczej i geopolitycznej firma utrzymała stabilny wzrost, co świadczy o sile jej strategii oraz elastyczności zespołów.

Silne wyniki odnotowano na wszystkich rynkach, w tym w Azji, gdzie zrealizowano szereg modernizacji i rozbudowy sklepów. W Chinach ponowne otwarcie sklepu w centrum handlowym MixC w Shenyang w grudniu oraz wcześniejsze modernizacje w Shenzhen i Pekinie przełożyły się na wzrost sprzedaży o 8,9 proc. w czwartym kwartale. Największy wzrost w skali roku zanotowano w Japonii (+22,5 proc.), a kolejne miejsca zajęły Stany Zjednoczone (+15 proc.) oraz Europa (+19 proc. bez Francji). Sama Francja, tradycyjnie istotny rynek dla Hermès, odnotowała wzrost o 13 proc.

Pod koniec 2024 roku wszystkie działy firmy, z wyjątkiem zegarmistrzostwa, zanotowały solidny wzrost. Sukces ten był wynikiem strategii opierającej się na wartościach marki oraz zwiększeniu mocy produkcyjnych. Hermès kontynuował także politykę zatrudnienia, przyjmując do pracy 2 300 nowych pracowników, co sprawiło, że globalna liczba zatrudnionych przekroczyła 25 000 osób.

Mimo globalnych wyzwań firma pozostaje optymistyczna i potwierdza ambitne cele dotyczące dalszego wzrostu przychodów. Na tle konkurencji Hermès wyróżnia się solidnymi wynikami – dla porównania LVMH zanotował wzrost przychodów o zaledwie 1 proc. (84,7 miliarda euro), a Kering odnotował spadek o 12 proc., do poziomu 17,1 miliarda euro. Takie wyniki potwierdzają dominującą pozycję Hermès na rynku luksusowym i skuteczność jego strategii.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
23. luty 2025 06:33