Reuters donosi, że wierzyciele Revlonu nazwali w sądzie bankructwo firmy „bałaganem”, a oficjalny komitet wierzycieli sprzeciwił się pożyczce.
Nie ma również pewności co do tego czy wartość Revlonu przekracza dług firmy, a komisja twierdzi, że z oceną powinno się poczekać do czasu świątecznych wyprzedaży 2022. To pomoże ocenić potencjał sprzedaży i siłę marki.
Stwierdzono, że złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości Revlonu, dałoby zbyt dużą władzę koalicji pożyczkodawców, znanej jako BrandCo Kredytodawcy, która posiada około połowy zadłużenia o wartości 3,5 mld USD. Sytuacja jest niepewna i nie wiadomo kto w tej chwili powinien przejąć kontrolę na procesem upadłościowym. Trwa walka o wpływy, bo upadły Revlon to nadal globalny gigant, który posiada marki popularne na całym świecie.
Przeczytaj również: Revlon tnie koszty rezygnując z powierzchni handlowej
Firma Revlon ogłosiła bankructwo w czerwcu, twierdząc, że wysokie zadłużenie sprawiło, że nie jest w stanie regulować bieżących zobowiązań i dokonywać płatności na rzecz kluczowych dostawców w swoim łańcuchu dostaw kosmetyków. Revlon rozpoczął proces upadłościowy od pożyczenia 375 milionów dolarów od koalicji pożyczkodawców i będzie ubiegać się o zatwierdzenie reszty pożyczki na rozprawie upadłościowej, która odbędzie się w przyszłym tygodniu przed amerykańskim sądem upadłościowym.
Komitet wierzycieli argumentował w środowym oświadczeniu, że ta sama koalicja pożyczkodawców już „oskubała” innych wierzycieli Revlonu, gdy firma miała kłopoty w roku 2020 roku i pozwoliła Revlonowi na zaciągnięcie większego zadłużenia, jednocześnie przenosząc swoje marki i aktywa własności intelektualnej do innej spółki zależnej Revlon.
Pojawili się już zainteresowani przejęciem Revlonu, ale z wielu powodów nie będzie to łatwy i szybki proces.
Przeczytaj również: Indyjski gigant może uratować Revlon