StoryEditor
Producenci
27.07.2022 00:00

Dalszy ciąg problemów Revlon. Wierzyciele walczą o odzyskanie należności

W czerwcu amerykański gigant kosmetyczny Revlon złożył do sądu wniosek o upadłość. Jednak taki krok to dopiero początek problemów. Długi i tak trzeba spłacić, a wierzycieli jest wielu. Teraz trwa walka o wpływy. We wniosku sądowym o przyznanie pożyczki upadłościowej wierzyciele nazwali sprawę firmy kosmetycznej „bałaganem”. Szkopuł również w tym, że nie ma pewności ile w tej chwili wart jest Revlon i czy potężne długi pokrywają wartość samej firmy –  o szczegółach sprawy informuje Reuters.

Reuters donosi, że wierzyciele Revlonu nazwali w sądzie bankructwo firmy „bałaganem”, a oficjalny komitet wierzycieli sprzeciwił się pożyczce.

Nie ma również pewności co do tego czy wartość Revlonu przekracza dług firmy, a komisja twierdzi, że z oceną powinno się poczekać do czasu świątecznych wyprzedaży 2022. To pomoże ocenić potencjał sprzedaży i siłę marki.

Stwierdzono, że złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości Revlonu, dałoby zbyt dużą władzę koalicji pożyczkodawców, znanej jako BrandCo Kredytodawcy, która posiada około połowy zadłużenia o wartości 3,5 mld USD. Sytuacja jest niepewna i nie wiadomo kto w tej chwili powinien przejąć kontrolę na procesem upadłościowym. Trwa walka o wpływy, bo upadły Revlon to nadal globalny gigant, który posiada marki popularne na całym świecie.

Przeczytaj również: Revlon tnie koszty rezygnując z powierzchni handlowej

Firma Revlon ogłosiła bankructwo w czerwcu, twierdząc, że wysokie zadłużenie sprawiło, że nie jest w stanie regulować bieżących zobowiązań i dokonywać płatności na rzecz kluczowych dostawców w swoim łańcuchu dostaw kosmetyków. Revlon rozpoczął proces upadłościowy od pożyczenia 375 milionów dolarów od koalicji pożyczkodawców i będzie ubiegać się o zatwierdzenie reszty pożyczki na rozprawie upadłościowej, która odbędzie się w przyszłym tygodniu przed amerykańskim sądem upadłościowym.

Komitet wierzycieli argumentował w środowym oświadczeniu, że ta sama koalicja pożyczkodawców już „oskubała” innych wierzycieli Revlonu, gdy firma miała kłopoty w roku 2020 roku i pozwoliła Revlonowi na zaciągnięcie większego zadłużenia, jednocześnie przenosząc swoje marki i aktywa własności intelektualnej do innej spółki zależnej Revlon.

Pojawili się już zainteresowani przejęciem Revlonu, ale z wielu powodów nie będzie to łatwy i szybki proces. 

Przeczytaj również: Indyjski gigant może uratować Revlon
 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
21. listopad 2024 23:36