StoryEditor
Producenci
09.10.2020 00:00

Czołowe postaci handlu i biznesu na Retail & FMCG Congress 2020

Retail & FMCG Congress 2020 odbędzie się już 12-13 października 2020 r. w hotelu DoubleTree by Hilton w Warszawie. To największa biznesowa konferencja poświęcona trendom na rynku FMCG, łącząca przemysł, usługi i handel. Gośćmi kongresu są czołowe postacie polskiego i zagranicznego handlu. Wykłady przygotowali eksperci z wiodących agencji badawczych i doradczych oraz partnerzy wydarzenia. Podczas kongresu rozdamy także nagrody w konkursach Market Roku 2020 i Drogeria Roku 2020.

Sektor handlu i przemysł spożywczy, obok służby zdrowia, wyrosły w ostatnich miesiącach na filary, dzięki którym polskie społeczeństwo może czuć się bezpiecznie w bardzo trudnym okresie. Rynek handlu FMCG nie zostanie poturbowany pandemią tak bardzo, jak inne sektory gospodarki, ale przed nim wiele wyzwań i zmian, na które musi się przygotować. Chcemy, aby Retail & FMCG Congress Poland & CEE 2020 stanowił nowe otwarcie w budowaniu relacji między uczestnikami rynku FMCG w Polsce i Europie Centralnej.

ZOBACZ PROGRAM KONGESU

Pandemia koronawirusa sprawiła, że przedsiębiorcy obudzili się z dnia na dzień w zupełnie nowej rzeczywistości. Żadna firma nie była w stanie przygotować na to, co dzieje się obecnie, a podstawowym antidotum na obecny kryzys i gwałtowne zmiany jest rzetelna, pogłębiona informacja. To właśnie wiedza w obecnej sytuacji pomoże przedsiębiorcy znaleźć właściwe rozwiązania i odpowiedzi na tysiące pytań i problemów, z którymi musi się zmagać.

Chcemy, aby kongres pełnił rolę drogowskazu, który pozwala przedsiębiorcom spojrzeć w przyszłość sektora FMCG, lepiej zrozumieć zachodzące na rynku procesy, dzięki czemu pomoże podjąć strategiczne decyzje dotyczące zarządzania firmami i ich poszczególnymi działami. To ważne w sytuacji, gdy firmy handlowe i produkcyjne oraz ich otoczenie znajdują się w okresie niezwykle dynamicznych i trudnych zmian, wymagających błyskawicznych decyzji. Należy pamiętać, że obecna sytuacja nie jest jedynie wielkim wyzwaniem, ale także szansą na rozwój i lepsze zrozumienie konsumenta.

Nie wiemy dziś, jak będzie wyglądał rynek i gospodarka za choćby 2-3 miesiące. Obecnie każdego dnia firmy zmagają się z zupełnie nowymi wyzwaniami. Jesteśmy jednak przekonani, że 12 i 13 października, podczas wspólnego, bezpiecznego spotkania z przedstawicielami sektora handlu i FMCG, zastanowimy się nad zmianami, które zaszły na rynku w ciągu ostatnich miesięcy i wskażemy najbardziej realne scenariusze dla sektora handlu detalicznego na przyszłość.

POZNAJ PARTNERÓW KONGRESU

Podczas wydarzenia rozdamy także nagrody w konkursach Market Roku 2020 oraz Drogeria Roku 2020. Grono ekspertów – menedżerów reprezentujących czołowe firmy z rynku FMCG wskaże wiodące sieci handlowe i drogeryjne w obu konkursach.

POZNAJ JURY I FINALISTÓW KONKURSU DROGERIA ROKU 2020

POZNAJ JURY I FINALISTÓW KONKURSU MARKET ROKU 2020 

Poznamy także firmy handlowe oraz menedżerów, którzy zostali nagrodzeni statuetkami Retail Business Awards (RBA), czyli nagrodami gospodarczymi, które są dedykowane sektorowi detalicznemu i hurtowemu. Kapituła złożona z przedstawicieli Business Centre Club, Wydawnictwa Gospodarczego oraz organizacji branżowych wskaże zwycięzców w kategoriach:
•    Osobowość Handlu 
•    Inwestor Roku 
•    Architekt Rynku 
•    Kreator Trendów Rynkowych 
•    Sukces Rynkowy 
•    Lider Transformacji 
•    Motor E-Gospodarki 
•    Innowator Rynkowy 
•    Anioł Biznesu 
•    Odpowiedzialny Biznes
 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.02.2025 14:27
Natura & Co rozważa sprzedaż międzynarodowych operacji Avonu
Natura & Co

Brazylijski gigant kosmetyczny Natura & Co ogłosił, że prowadzi wyłączne rozmowy z funduszem zarządzającym aktywami IG4 na temat potencjalnej sprzedaży operacji Avonu poza Ameryką Łacińską. Informacja ta, podana w czwartek, wywołała pozytywną reakcję rynku – akcje spółki wzrosły o około 3,5 proc., co uczyniło Naturę jednym z liderów wzrostu na indeksie Bovespa, który pozostawał w tym czasie na stabilnym poziomie.

Plany dotyczące restrukturyzacji Avonu firma ogłosiła na początku 2024 roku, rozważając różne opcje, w tym sprzedaż, nawiązanie partnerstwa lub wydzielenie działalności w osobną spółkę. Proces ten został jednak tymczasowo wstrzymany po tym, jak amerykańska jednostka Avonu, Avon Products (API), złożyła wniosek o ochronę przed upadłością na podstawie rozdziału 11 amerykańskiego kodeksu upadłościowego. W grudniu 2024 roku Natura ponownie podjęła analizę strategicznych opcji dla swojego biznesu poza Ameryką Łacińską.

Obecne negocjacje z IG4 znajdują się na wczesnym etapie, a Natura & Co podkreśla, że wciąż rozważa inne alternatywy strategiczne. Analitycy JPMorgan uznali tę decyzję za istotny krok w kierunku uproszczenia struktury biznesowej spółki, co wpisuje się w jej strategię inwestycyjną. Według nich Natura powinna dążyć do sprzedaży międzynarodowego segmentu Avonu w krótkim terminie, zwłaszcza po zakończeniu procesu restrukturyzacyjnego API.

Potencjalna sprzedaż Avonu poza Ameryką Łacińską może mieć istotne konsekwencje finansowe dla Natura & Co. Z jednej strony firma mogłaby skoncentrować się na bardziej dochodowym rynku latynoamerykańskim, generując stabilny przepływ gotówki i zwiększając potencjał wypłaty dywidend. Z drugiej strony, decyzja o sprzedaży lub innym rodzaju restrukturyzacji może wpłynąć na globalną pozycję marki Avon, która od lat zmaga się z wyzwaniami w konkurencyjnym sektorze kosmetycznym.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.02.2025 12:41
Hermès odnotowuje silny wzrost pomimo niepewności gospodarczej
Hermès

14 stycznia 2025 roku Axel Dumas, dyrektor zarządzający Hermès, podsumował wyniki finansowe za 2024 rok, podkreślając odporność modelu biznesowego marki. W obliczu niepewnej sytuacji gospodarczej i geopolitycznej firma utrzymała stabilny wzrost, co świadczy o sile jej strategii oraz elastyczności zespołów.

Silne wyniki odnotowano na wszystkich rynkach, w tym w Azji, gdzie zrealizowano szereg modernizacji i rozbudowy sklepów. W Chinach ponowne otwarcie sklepu w centrum handlowym MixC w Shenyang w grudniu oraz wcześniejsze modernizacje w Shenzhen i Pekinie przełożyły się na wzrost sprzedaży o 8,9 proc. w czwartym kwartale. Największy wzrost w skali roku zanotowano w Japonii (+22,5 proc.), a kolejne miejsca zajęły Stany Zjednoczone (+15 proc.) oraz Europa (+19 proc. bez Francji). Sama Francja, tradycyjnie istotny rynek dla Hermès, odnotowała wzrost o 13 proc.

Pod koniec 2024 roku wszystkie działy firmy, z wyjątkiem zegarmistrzostwa, zanotowały solidny wzrost. Sukces ten był wynikiem strategii opierającej się na wartościach marki oraz zwiększeniu mocy produkcyjnych. Hermès kontynuował także politykę zatrudnienia, przyjmując do pracy 2 300 nowych pracowników, co sprawiło, że globalna liczba zatrudnionych przekroczyła 25 000 osób.

Mimo globalnych wyzwań firma pozostaje optymistyczna i potwierdza ambitne cele dotyczące dalszego wzrostu przychodów. Na tle konkurencji Hermès wyróżnia się solidnymi wynikami – dla porównania LVMH zanotował wzrost przychodów o zaledwie 1 proc. (84,7 miliarda euro), a Kering odnotował spadek o 12 proc., do poziomu 17,1 miliarda euro. Takie wyniki potwierdzają dominującą pozycję Hermès na rynku luksusowym i skuteczność jego strategii.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
23. luty 2025 20:39