StoryEditor
Producenci
09.05.2020 00:00

COVID-19 zmieni podejście kobiet do stylizacji paznokci

W ostatnich latach sferę stylizacji i pielęgnacji paznokci zdominowały salony kosmetyczne. Jednak teraz, gdy koronawirus sprawił, że na dłużej zostały one zamknięte, kobiety muszą przypomnieć sobie dawne rytuały. To okazja dla marek oferujących produkty do manicure’u. Przeprowadzenie konsumentek przez łatwe procesy usuwania lakierów hybrydowych czy żelowych oraz promowanie domowych sposobów na stylizację pomoże zwiększyć świadomość marki i sprzedaż.

- Gdy kobiety zaczną dostosowywać się do rzeczywistości bez salonów stylizacji paznokci, zaczną szukać sposobów na pozbycie się żelowych czy tytanowych emalii. Zyskają marki, które zaoferują im proste i innowacyjne opcje – przekonuje Lauren Goodsitt, analityk ds. pielęgnacji, urody i higieny osobistej w firmie Mintel.

Zaznacza jednak, że konsumentki potrzebują czegoś więcej niż samych produktów. Filmy edukacyjne przedstawiające proces usuwania krok po kroku, omawianie napotkanych problemów i prowadzenie przez cały proces od początku do końca będą istotnym atutem, który pozwoli zdobyć zaufanie i uwagę konsumentek. – Niezbędne jest jednak stworzenie atrakcyjnych treści edukacyjnych wykraczających daleko poza standardowe ładne zdjęcia – zwraca uwagę Lauren Goodsitt.

Raczej w domu niż w salonie także po pandemii

Badania firmy Mintel przeprowadzone jeszcze przed pojawieniem się COVID-19 ujawniły, że ponad jedna czwarta amerykańskich konsumentów ​​obawia się zarazków w salonach stylizacji paznokci. Można oczekiwać, że odsetek ten znacznie wzrośnie w wyniku obecnej pandemii.

Standardy higieniczne w salonach kosmetycznych będą musiały zostać zmienione. Jednak mimo to analityczka Mintela przewiduje, że kobiety będą szukać alternatywnych opcji, które zapewnią im większe bezpieczeństwo. – Marki oferujące produkty do domowej stylizacji mają teraz możliwość dotarcia z przekazem do tych konsumentek, które bez koronawirusa mogłyby nigdy nie zrobić swoich paznokci poza salonem – uważa Lauren Goodsitt.

Dlatego podpowiada markom, aby promowały aspekty czystości i higieny domowej pielęgnacji paznokci. Według niej teraz jest szansa, że ten aspekt spodoba się szerszej grupie konsumentek niż kiedykolwiek wcześniej.

Nie minie moda na wymyślne stylizacje

Przed COVID-19 modne były wymyślne wzory, w których specjalizowały się stylistki paznokci. Jednak nie ma powodu, aby obecnie marki rezygnowały z tego trendu i stawiały tylko i wyłącznie na proste stylizacje.

Niektóre kobiety szukają sposobów na zabicie czasu. Jednym z takich sposobów może być tworzenie własnych zdobień. Marki powinny do tego zachęcać poprzez tutoriale publikowane na swoich profilach społecznościowych. – Marki, które rozszerzą podstawowe malowanie paznokci i zaangażują klientki dzięki lekkim, zabawnym samouczkom pokazującym jak ozdobić paznokci, mogą dać ulgę cierpiącym na nadmiar wolnego czasu konsumentkom, a przy okazji zapewnić sobie ich lojalność także w przyszłości – podsumowuje analityczka Mintela.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Włosy
03.04.2025 00:31
Rita Ora i Anna Lahey gościły w Warszawie, promując autorską linię kosmetyków do włosów
od lewej: Katarzyna Mauduit (Douglas), Rita Ora i Anna Lahey
od lewej: Katarzyna Mauduit (Douglas), Rita Ora i Anna Lahey / Douglas mat.pras.
od lewej: Katarzyna Mauduit (Douglas), Rita Ora i Anna Lahey
Rita Ora i Anna Lahey gościły w perfumerii Douglas w warszawskiej Arkadii / Douglas mat.pras.
od lewej: Katarzyna Mauduit (Douglas), Rita Ora i Anna Lahey
Warszawa, Douglas - premiera marki Typebea / Marzena Szulc
od lewej: Katarzyna Mauduit (Douglas), Rita Ora i Anna Lahey
Warszawa, Douglas - premiera marki Typebea / Marzena Szulc
od lewej: Katarzyna Mauduit (Douglas), Rita Ora i Anna Lahey
od lewej: Katarzyna Mauduit (Douglas), Rita Ora i Anna Lahey
od lewej: Katarzyna Mauduit (Douglas), Rita Ora i Anna Lahey
od lewej: Katarzyna Mauduit (Douglas), Rita Ora i Anna Lahey
Gallery

Rita Ora, piosenkarka, aktorka, ikona mody i urody oraz Anna Lahey – przedsiębiorczyni w branży global beauty, pojawiły się w Warszawie, aby zaprezentować swoją autorską markę kosmetyków do włosów Typebea. Produkty dostępne są na wyłączność w perfumerii Douglas oraz na Douglas.pl.

Ostatniego dnia marca w samo południe, we flagowej perfumerii Douglas w Westfield Arkadia, Rita Ora i Anna Lahey spotkały się z przedstawicielami mediów, internetu oraz klientami. 

Podczas panelu dyskusyjnego Anna i Rita podzieliły się swoimi doświadczeniami, związanymi z problemem wypadania włosów oraz potrzebą odbudowy pewności siebie. Jak przyznała Rita Ora, lata intensywnej stylizacji fryzury doprowadziły do osłabienia włosów, co stało się impulsem do działania. Świadome, jak istotny wpływ na samoocenę mają zdrowe i zadbane włosy, postanowiły stworzyć Typebea – markę dedykowaną wsparciu każdego rodzaju włosów.

W skład gamy produktowej dostępnej w sieci Douglas wchodzą: szampon, odżywka, maska pielęgnacyjna i serum do skóry głowy z peptydami. Łącznie jest to sześć specjalistycznych kosmetyków. Wszystkie zostały opracowane z aktywnych składników, wolnych od siarczanów, parabenów i silikonów. Główną rolę odgrywa w nich substancja czynna Baicapil™, która ogranicza wypadanie włosów – nawet o 60 proc. w ciągu zaledwie trzech miesięcy. Kosmetyki te stosowane na co dzień sprawią, że włosy staną się w widoczny sposób grubsze, mocniejsze i dłuższe – przekonywały założycielki marki.

Obie panie opowiedziały także o procesie powstawania linii, m.in. kilkuletnich badaniach klinicznych nad każdym produktem. Zdradziły również swoje ulubione „must haves” z gamy Typebea, a nawet zaprezentowały sposób ich aplikacji, udowadniając łatwość ich użytkowania.

Na zakończenie spotkania organizatorzy zaprosili zebranych gości do przywitania się osobiście i zrobienia wspólnych zdjęć z Ritą Orą i Anną Lahey.

Do 2027 roku globalny rynek pielęgnacji włosów i skóry głowy prawdopodobnie wzrośnie do 121 miliardów dolarów przy CAGR na poziomie 6,5 proc. Z kolei segment z produktami ograniczającymi wypadanie włosów będzie stanowił na nim największą kategorię. Produkty marki Typebea doskonale wpisują się w ten nurt, spełniając wymagania konsumentów niezależnie od rodzaju włosów i typu skóry głowy – podkreśla Douglas.

Douglas jest obecnie największą i najszybciej rozwijającą się siecią perfumerii w Polsce. Strategicznym podejściem marki jest łączenie kanałów sprzedaży stacjonarnej i online, a także zapewnienie klientom wyjątkowych doświadczeń zakupowych poprzez tworzenie dedykowanych stref oraz gabinetów SPA czy fryzjerskich, które spełniają wysokie oczekiwania konsumentów. Szeroki asortyment perfumerii obejmuje tysiące produktów światowych oraz polskich marek. Dodatkowo ważny sektor stanowią produkty dostępne na wyłączność (tak jak wspomniana wyżej marka Typebea). 

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
02.04.2025 21:58
Potwierdziły się wcześniejsze pogłoski: Unilever przejmuje markę Wild
Dołączenie do Unilever oznacza ekscytujący nowy rozdział dla Wild – mówią założyciele markiwearewild.com

Pogłoski o możliwości takiej transakcji pojawiły się już na początku tego roku. 1 kwietnia Unilever potwierdził przejęcie Wild – marki kosmetyków pielęgnacyjnych, nie zawierających plastiku.

Ten strategiczny krok stanowi dla Unilever poszerzenie portfolio marek pielęgnacyjnych w kierunku premium, a tym samym wzrost zgodny z planami firmy.

Jesteśmy zachwyceni, że możemy powitać Wild w rodzinie Unilever. Innowacyjne podejście tej marki do formuł i opakowań oraz marketing w mediach społecznościowy sprawiły, że Wild jest doskonałym uzupełnieniem naszego portfolio produktów do pielęgnacji osobistej – skomentował Fabian Garcia, prezes Unilever Personal Care.

Wild to firma założona przez dwójkę przyjaciół od czasów dzieciństwa, Freddy‘ego Warda i Charliego Bowes-Lyona, w 2020 roku. Celem Wild jest rezygnacja z jednorazowych produktów łazienkowych na rzecz tworzenia kosmetyków wydajnych, wykonanych z naturalnych składników, o wysokiej skuteczności. W ofercie Wild znajduje się m.in. dezodorant, umożliwiający ponowne napełnianie, żel pod prysznic w butelce w 100 proc. wolnej od plastiku i kompostowalnej, a ponadto żel do mycia rąk, szampon w kostce i balsam do ust.

Czytaj też: Unilever planuje przejęcie marki Wild? Możliwa transakcja za 230 milionów funtów

Produkty Wild dystrybuowane są bezpośrednio do konsumentów za pośrednictwem e-commerce i kanałów detalicznych, głównie w Wielkiej Brytanii, Europie i Stanach Zjednoczonych.

Dołączenie do Unilever oznacza ekscytujący nowy rozdział dla Wild. Nasza misja usuwania plastiku jednorazowego użytku z łazienek dzięki innowacyjnym produktom do pielęgnacji osobistej zostanie znacznie wzmocniona dzięki wykorzystaniu specjalistycznej wiedzy, skali i zasięgu Unilever w celu dalszego rozwoju marki, jak również przekazania naszej wizji większej liczbie konsumentów – podsumował Charlie Bowes-Lyon, współzałożyciel Wild.

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
03. kwiecień 2025 01:41