StoryEditor
Producenci
08.11.2021 00:00

Coty zyskuje w segmencie Prestige i w kanale e-commerce

Coty ogłosiło dalszą poprawę wyników. W pierwszym kwartale roku obrotowego 2022, zakończonym 30 września 2021 r., przychody spółki wzrosły o 22 proc., przewyższając wcześniejsze prognozy. Sporą zasługę miał tu segment Prestige oraz silne, 23-proc. wzrosty w handlu elektronicznym.

Segment Prestige firmy Coty przyniósł w I kwartale roku obrotowego 2022 (zakończonym 30 września 2021 r.), sprzedaż lepszą o 35 proc. wobec poprzedniego raportowanego okresu. Sprzedaż perfum znacznie się poprawiła w przypadku prawie wszystkich marek, ale szczególnie dobre wyniki odnotowały zapachy Gucci, Burberry, Hugo Boss, Marc Jacobs, Calvin Klein i Chloe. Impulsem do zakupów były premiery, takie jak Gucci Flora Gorgeous Gardenia i Burberry Hero.

W tym samym czasie sprzedaż kosmetyków Prestige wzrosła ponad dwukrotnie rok do roku, głównie dzięki makijażowi Gucci i ponownemu uruchomieniu Kylie Cosmetics.

Wzrostami, choć nie tak pokaźnymi (4 proc.), może pochwalić się także segment Consumer Beauty. Marka CoverGirl odnotowała dwucyfrowy wzrost sprzedaży, zwiększając swój udział w rynku w ciągu 4 z ostatnich 7 miesięcy. Repozycjonowanie marek Rimmel i Max Factor, które rozpoczęło się latem, również przyczyniło się do solidnych wzrostów na kluczowych rynkach europejskich.

Tusz do rzęs Wonder'Extension firmy Rimmel stał się najbardziej udaną premierą w kategorii maskar w Wielkiej Brytanii i Niemczech. Przychylnością konsumentów cieszyła się również linia Rimmel Kind & Free – wegańskich i wolnych od okrucieństwa produktów kosmetycznych. Natomiast premiera podkład Max Factor Facefinity, którego ambasadorką jest Priyanka Chopra Jonas, sprawiła, że marka Max Factor zwiększyła udziały w rynku w Wielkiej Brytanii po raz pierwszy od lat.

Silnemu wzrostowi przychodów towarzyszył bardzo silny wzrost rentowności w pierwszym kwartale, wspierany zarówno przez znaczny wzrost marży brutto, jak i dodatkowe redukcje kosztów, co umożliwiło znaczny wzrost wydatków marketingowych.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 06:06