StoryEditor
Producenci
24.03.2020 00:00

Coty: Przychody spadną o 20 proc. przez epidemię COVID-19

Koncern Coty ogłosił szereg inicjatyw mających na celu ochronę kluczowych interesariuszy, a także zapewnienie ciągłości działania firmy i wykorzystania jej możliwości.

Firma zarekomendowała zarządowi, aby akcjonariuszom dano możliwość wypłaty dywidendy w formie rzeczowej przez następne dwa kwartały, a jej największy akcjonariusz, JAB, poinformował Coty, że zdecydował się na pełną spłatę pożyczki, którą wykorzystał do sfinansowania przetargu w 2019 r.

Amerykański gigant kosmetyczny powołał globalny zespół reagowania i podejmuje odpowiednie środki we wszystkich krajach, w których prowadzi działalność, aby zapewnić bezpieczeństwo pracownikom, klientom, konsumentom i partnerom. Przesuwa także produkcję, aby rozpocząć wytwarzanie i dostarczanie środków dezynfekujących do służb medycznych i ratunkowych.

Z perspektywy sprzedaży biznes koncentruje się na otwartych kanałach i rynkach, w szczególności na e-commerce, który obejmuje aktywacje na Amazon i wprowadzenie produktów do pielęgnacji skóry Kylie w Europie, a także przygotowanie do wzrostu popytu po zniesieniu ograniczeń, zaczynając od Azji.

Oczekuje się, że przychody Coty spadną o 20 proc. w trzecim kwartale roku budżetowego 2020, dlatego firma wycofała swoje wytyczne finansowe na cały rok i podejmuje środki w celu ochrony przepływów pieniężnych.

Pierre-André Terisse, dyrektor operacyjny i dyrektor finansowy Coty, stwierdził: „Praca wykonana przez Coty w ciągu ostatnich 18 miesięcy była niezwykle pomocna, biorąc pod uwagę obecne wyjątkowe okoliczności. Nie tylko dlatego, że nasze marki zostały ulepszone, ale także dlatego, że znacznie wzmocniliśmy nasze koszty i struktury finansowe. Aby go jeszcze wzmocnić, zaproponujemy Radzie Dyrektorów zwiększenie z 50 do 100 procent opcji dla akcjonariuszy na otrzymanie dywidendy w wysokości 0,125 USD w ciągu najbliższych dwóch kwartałów. W trakcie mojej kariery miałem do czynienia z kilkoma kryzysami finansowymi. Wiem, że one również zawsze zawierają możliwości, a my postaramy się je wykorzystać i przyspieszyć transformację z korzyścią dla naszych interesariuszy".

Zdaniem analityków rynku kosmetycznego, podejście Coty jest odejściem od rywalizujących z nim europejskich firm, które skupiły się na inicjatywach filantropijnych, zamiast przyznać, że wykorzystują kryzys jako okazję do wzrostu - choć nastąpi on dopiero w przyszłości.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 00:36