StoryEditor
Producenci
04.10.2017 00:00

Coty przejęło licencję na zapachy i kosmetyki Burberry

Coty poinformowało dziś o sfinalizowaniu transakcji przejęcia na wyłączność długoterminowych globalnych praw do licencji należących do firmy Burberry Beauty prestiżowych zapachów, kosmetyków kolorowych oraz produktów do pielęgnacji skóry.

Camillo Pane, chief executive officer Coty, powiedział: – Cieszymy się ze sfinalizowania tej transakcji oraz z tego że będziemy rozwijać naszą strategiczną współpracę łącząc brytyjskie dziedzictwo innowacyjności, jakości wykonania i projektów Burberry z ekspercką wiedzą oraz wiodącą pozycją Coty w kategorii luksusowych produktów kosmetycznych. Nasze wieloletnie doświadczenie w opracowywaniu oraz wprowadzaniu na rynek marek kosmetycznych pomogą napędzać nową fazę wzrostu i rozwoju Burberry Beauty.

Edgar Huber, president Coty Luxury, dodał: – Jako kultowa marka luksusowa Burberry idealnie wpisuje się w portfolio produktów dywizji Coty Luxury, które składa się z cieszących się uznaniem na całym świecie luksusowych marek kosmetycznych. Jako firma mamy pozycję rynkową i potencjał do tego, aby wprowadzić Burberry Beauty na wyższy poziom. Jest to kolejny, znaczący krok w ramach budowania dywizji Coty Luxury.

Marco Gobbetti, chief executive officer, Burberry, skomentował: – Po miesiącach ciężkiej pracy mającej na celu finalizację tej umowy, bardzo cieszymy się, że wreszcie rozpoczyna się strategiczna współpraca łącząca doświadczenie oraz ekspercką wiedzę w zakresie branży beauty obu stron transakcji. Jesteśmy bardzo dumni z tego, co firma osiągnęła w ciągu ostatnich czterech lat, a jednocześnie z niecierpliwością oczekujemy na dalszy rozwój Burberry w oparciu o stworzone podstawy i przy wsparciu Coty.

W ramach tej współpracy na Coty będzie spoczywała odpowiedzialność za wyznaczanie strategicznego kierunku rozwoju portfolio Burberry Beauty przy wykorzystaniu swojego globalnego doświadczenia w zakresie tworzenia strategii marek kosmetycznych, innowacyjności, łańcucha dostaw oraz modelu go-to-market, zaś Burberry będzie kierowało działaniami kreatywnymi. Kosmetyki Burberry będą sprzedawane na całym świecie w wiodących luksusowych perfumeriach, a także w butikach Burberry oraz za pośrednictwem kanału sprzedaży internetowej.

Firma Coty powstała w roku 1904 r. Jest jedną z największych na świecie firm kosmetycznych generującą dochody na poziomie około 9 mld dolarów. Jako firma należąca do indeksu S&P 500, Coty jest globalnym liderem w kategorii zapachów, ma silną pozycję numer dwa w segmencie profesjonalnych salonowych produktów do koloryzacji i stylizacji włosów, a także jest numerem trzy na rynku kosmetyków kolorowych. Coty jest podzielone na trzy dywizje – Coty Consumer Beauty, skoncentrowaną na kosmetykach kolorowych, produktach do domowej koloryzacji i stylizacji włosów, pielęgnacji ciała oraz masowych zapachach sprzedawanych w kanale dystrybucji masowej i posiada następujące marki: Covergirl, Max Factor, Bourjois, adidas, Wella oraz Rimmel. Coty Luxury to dywizja skoncentrowana na prestiżowych zapachach oraz produktach do pielęgnacji skóry, w której portfolio znajdują się takie marki jak: Calvin Klein, Marc Jacobs, Hugo Boss, Gucci i Philosophy.  Coty Professional Beauty to dywizja dedykowana obsłudze właścicieli salonów oraz ich pracowników, zarówno w zakresie pielęgnacji włosów jak i paznokci, oferująca marki: Wella Professionals, OPI, ghd oraz Sebastian Professional. Coty posiada również 60 proc.udziałów w Younique, szybko rozwijającej się międzynarodowej platformie internetowej sprzedaży kosmetyków typu peer-to-peer w mediach społecznościowych. Coty zatrudnia na całym świecie ponad 20 tys. pracowników a produkty firmy są sprzedawane w ponad 150 krajach.

Burberry to kultowa luksusowa marka modowa, której sława została zbudowana wokół kultowych dla marki okryć wierzchnich (British trench coat). Powstała w  1856 r.  Biuro główne Burberry znajduje się w Londynie, a firma jest notowana na londyńskiej giełdzie – London Stock Exchange – (BRBY.L). Burberry należy do indeksu FTSE 100.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
23.08.2024 15:38
Zmarł Janusz Andryszak, założyciel firmy IN-TE i w przeszłości dyrektor PSPKD
Janusz Andryszak, założyciel firmy IN-TE Informacje Naukowo-Techniczne, były dyrektor Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego zmarł w sierpniu 2024 r.PSPKD

Zmarł Janusz Andryszak, założyciel firmy Informacje Naukowo-Techniczne, wieloletni Członek Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego, pełniący w przeszłości funkcję Dyrektora Stowarzyszenia. Stowarzyszenie poinformowało o śmierci Janusza Andryszaka.

Dziś Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego poinformowało o śmierci Janusza Andryszaka, założyciela firmy IN-TE Informacje Naukowo-Techniczne, który przez lata był członkiem PSPKD, a także w przeszłości był jego dyrektorem.

„Wielu z Państwa miało okazję Pana Janusza poznać osobiście. Zapamiętamy Go jako wybitnej klasy eksperta – o ogromnej wiedzy merytorycznej i niespotykanym doświadczeniu w branży kosmetycznej i detergentowej. Wspominamy Go jako osobę, która była jednym z filarów trudnego procesu wdrożenia rozporządzeń Unii Europejskiej do polskiego porządku prawnego w momencie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. A także późniejszych procesów legislacyjnych, mających wpływ na obowiązki firm branży kosmetycznej i detergentowej. Człowieka życzliwego ludziom i ogromnie pracowitego”.

Zarząd PSPKD podkreśla, że Janusz Andryszak często reprezentował Stowarzyszenie i branżę w kontaktach z władzami i administracją, broniąc interesów sektora i firm w obszarach, które były  zagrożone złymi lub nadmiernymi regulacjami.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
23.08.2024 14:51
Chantal pozyskuje unijne środki na promocję zagraniczną i chce zwiększyć przychody z eksportu
Katarzyna Kostrzyńska, dyrektor marketingu firmy Chantal wraz z zespołem firmy podczas Cosmoprof Worldwide Bologna 2024fot. Chantal

Firma Chantal specjalizująca się w produkcji kosmetyków do włosów, pozyskała środki unijne na rozwój eksportu i promocję firmy na zagranicznych rynkach. Projekt, który realizowany jest z dofinansowaniem ma przynieść polskiej firmie wzrost przychodów ze sprzedaży eksportowej.

Chantal, polska firma kosmetyczna produkująca profesjonalne marki (Prosalon Professional, Intensis), drogeryjne (Sessio) i apteczne marki (Hair Biotic) kosmetyków do włosów, otrzymała dofinansowanie ze środków unijnych na promocję marki na rynkach zagranicznych.

Celem projektu jest promocja produktów z portfolio Chantal a także Marki Polskiej Gospodarki (branża kosmetyczna), na rynkach międzynarodowych, szczególnie poprzez udział w wydarzeniach targowych, na których będą organizowane stoiska narodowe oraz w wyjazdowych misjach gospodarczych. Firma będzie również realizowała kampanie promocyjne związane ze wspomnianymi działaniami.

Wykorzystując dotacje Chantal chce dotrzeć do importerów, dystrybutorów i konsumentów na rynkach zagranicznych – szczególnie w Europie Azji i na Bliskim Wschodzie. Poprzez te działania producent chce zwiększyć przychody z eksportu.

Wartość projektu wynosi 711 747 zł, a dofinansowanie połowę tej kwoty, a dokładnie 355 873,50 zł.

Chantal regularnie wystawia się na najważniejszych branżowych imprezach targowych,  w tym na Cosmoprof w Bolonii i Beautyworld Middle East w Dubaju oraz na targach marek własnych PLMA w Amsterdamie.

W tym roku na Cosmoprof Worldwide Bologna we Włoszech po raz pierwszy firma rozdzieliła ekspozycję swoich marek detalicznych. Stoisko Sessio znalazło się w pawilonie „Natura”, a stoisko z markami profesjonalnymi zostało umiejscowione w pawilonie narodowym.

Czytaj więcej: Katarzyna Kostrzyńska, Chantal: Mieliśmy bardzo dużo rozmów biznesowych, pojawili się kupcy z Ameryki [Cosmoprof Bolonia 2024]

Branża kosmetyczna znalazła się wśród 15 strategicznych sektorów, które uzyskały wsparcie ze środków unijnych na promocję eksportu i realizujących rządowy projekt promocji Marki Polskiej Gospodarki na rynkach zagranicznych. Według danych Zespołu Analiz Sektorowych PKO BP ponad połowa przychodów polskiej branży kosmetycznej ogółem pochodzi ze sprzedaży na rynki zagraniczne.

Według najnowszych danych zaprezentowanych w raporcie Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego i WiseEuropa „Kosmetyczna Polska. Raport o stanie branży kosmetycznej”, Polska jest dziewiątym eksporterem kosmetyków na świecie (3,8 proc. udział w eksporcie) oraz piątym w Unii Europejskiej (8 proc.).W 2023 r. Polska wyeksportowała kosmetyki za 5,7 mld euro, głównie do Unii Europejskiej.

Czytaj więcej: WiseEuropa i Kosmetyczni [RAPORT]: Polska jest coraz ważniejszym graczem w światowym handlu kosmetykami

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
24. sierpień 2024 21:46