Femvertising bazuje na przełamywaniu stereotypów dotyczących ról społecznych i sposobu postrzegania kobiet. Dzisiejsze przedstawicielki płci pięknej nie chcą być traktowane jako słabe, wątłe i pozbawione własnego zdania, bo takie nie są. Dlatego coraz więcej firm decyduje się na zmiany w zakresie strategii marketingowych, które są bezpośrednio związane z przeobrażeniami społecznymi ostatnich lat. Marki często wykorzystują w tym celu potencjał swoich historii założycielskich, ponieważ tkwi w nich autentyczność i prawdziwy przekaz o kobietach, które wyprzedzały swoją epokę i nadały kierunek zmianom które obserwujemy dziś.
– Marka Sally Hansen została stworzona przez taką właśnie kobietę. Silną, niezależną, idącą pod prąd, aby zrealizować marzenia – mówi Agnieszka Majewska, dyrektor marketingu Coty Consumer Beauty na rynek Europy Środkowo-Wschodniej. – Shetopia jest naszą wizją świata, zainspirowaną jej postacią. Poprzez nasze działania komunikacyjne chcemy zainicjować debatę publiczną na temat kobiet, które zawdzięczają wszystko wyłącznie sobie i za sprawą swojej energii i pracy zmieniają świat na lepsze. W tej kampanii chcemy również przełamać pewne stereotypy panujące w branży beauty i pokazać, że każda kobieta ma prawo być piękna na własnych zasadach. Nie chcemy pokazywać jak powinno wyglądać piękno, ale zachęcić nasze konsumentki, aby to one definiowały czym piękno jest dla nich.
Aleksandra Kujawska, senior director ds. korporacyjnych Europy Wschodniej i Rosji w Coty dodaje, że najnowsza kampania nie bazuje jedynie na pokazaniu siły, jaką mają kobiety, ale ma zachęcać i motywować do tego, aby umiały tę siłę w sobie odnaleźć i wykorzystać.
Kampanię reklamową zaplanowano wyłącznie w internecie. Obejmuje ona reklamy wideo, działania na YouTube, Facebooku, Instagramie i na stronie internetowej marki.