StoryEditor
Producenci
05.03.2024 15:34

Coty obchodzi 120 rocznicę powstania. Z tej okazji wprowadza na rynek autorską kolekcję perfum premium

Wszystkie zapachy kolekcji Infiniment Coty Paris trzymały takie same butelki wielokrotnego użytku. Ich minimalistyczny design ma promować „artcykling” zamiast recyklingu. / eu.infinimentcoty.com
Aby uczcić 120. rocznicę istnienia, Coty wprowadziła na rynek autorską markę perfum premium o nazwie Infiniment Coty Paris. Ich twórcami są Sue Nabi, dyrektor generalna firmy i Nicolasa Vu, dyrektor generalny marki Orveda, wchodzącej w skład portfolio Coty.

Kolekcja Infiniment Coty Paris to perfumy premium wprawadzone na rynek z okazji 120 rocznicy istnienia firmy Coty. Obejmuje 14 zapachów z innowacyjnymi, opatentowanymi formułami, łączącymi składniki syntetyczne i naturalne. Wykorzystano w  nich technologię „Molecular Aura” opracowaną przez zespół badawczo-rozwojowy firmy. Receptura przypomina formułę zapachu o przedłużonym uwalnianiu. Kontroluje szybkość parowania cząsteczek, aby przedłużyć zapach perfum aż do 30 godzin.

Infiniment Coty Paris Są także pierwszymi zapachami Coty produkowanymi z wykorzystaniem alkoholu pochodzącego z emisji gazów cieplarnianych wychwyconego w procesie biofermentacji. 

Wszystkie perfumy otrzymały takie same butelki, które również czekają na patent. Sa one wielokrotnego użytku i można je układać w stosy. Dzięki nim kolekcja ma minimalistyczny design, który ma promować „artcykling” zamiast recyklingu. Z tego też względu Coty nawiązało współpracę z Afrykańskimi Targami Sztuki Współczesnej 1-54. Uczestniczący w nich artyści zostali zaproszeni do swobodnego wykorzystania butelek zapachów w swoim własnym projekcie artystycznym.

Sue Nabi, dyrektor generalna Coty komentuje:

Infiniment Coty Paris to dzieło, które wyznacza naturalny rozwój firmy, łącząc piękno, naukę i sztukę. Dzisiejsze ogłoszenie jest małą zapowiedź wszystkiego, co nadejdzie w nadchodzących miesiącach, kiedy zaprezentujemy konsumentom na całym świecie pełny zakres tego ekscytującego projektu.

Kolekcja jest dostępna na razie w internecie. Jednak w paryskiej dzielnicy Marais od 20 marca ma działać pop-up z zapachami Infiniment Coty Paris. Perfumy kosztują 230 euro za 75 ml, a refille o pojemności 150 ml – 330 euro. Te ostatnie oferowane są dla pięciu zapachów – Noir Encens, Encore une Fois, Aristo Chypre, Soleil D’Ikosim i Entre Genres.

image
eu.infinimentcoty.com

Warto też odnotować, że 14 zapachów z debiutanckiej kolekcji Infiniment Coty zostało pogrupowanych na trzy kategorie, według intensywności nut. Są to Dawn, Day, and Dusk (świt, dzień i zmierzch). Ten ostatni ma najbardziej intensywne nuty.  

Koncepcję kolekcji stworzyli Sue Nabi, dyrektor generalna Coty i Nicolasa Vu, dyrektor generalny marki Orveda, wchodzącej w skład portfolio Coty.

Czytaj też: Sprzedaż Coty znów przekroczyła oczekiwania. Konsumenci chętnie kupują produkty z segmentu Prestige (wiadomoscikosmetyczne.pl)

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
10.01.2025 01:20
Rafał Lądowski będzie zarządzać markami Semilac i Hi Hybrid
Rafał Lądowski objął stanowisko CEO Nesperta Europe, jednego z największych producentów lakierów hybrydowych do paznokci w Polsce, właściciela marek Semilac oraz hi hybridfot. mat.prasowe

Rafał Lądowski objął stanowisko CEO Nesperta Europe, jednego z największych producentów lakierów hybrydowych do paznokci w Polsce, właściciela marek Semilac oraz hi hybrid.

Lądowski na nowym stanowisku będzie odpowiadał m.in. za strategiczny rozwój spółki, która działa już w kilkunastu krajach i wciąż umacnia swoją globalną pozycję. Posiada wieloletnie doświadczenie w branżach beauty, pharma & healthcare i FMCG, łączy analityczne podejście do danych z pasją do wspierania inkluzywności i rozwoju zespołu, skutecznie podnosząc efektywność działania organizacji. 

Czytaj też: Kantar i Blix: Najpopularniejsze marki kosmetyczne w polskich sklepach [Raport]

Kluczowe obszary jego specjalizacji obejmują tworzenie strategii sprzedaży i marketingu, efektywne zarządzanie dystrybucją, innowacyjny trade marketing oraz marketing produktowy. 

Lądowski jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz Nottingham Trent University. Wcześniej pracował na stanowiskach zarządczych m.in. w Cosmo Group, Grupie Kapitałowej Neuca oraz Synoptis Pharma.

Mając wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu strategicznym, jako CEO Nesperta Europe, właściciela marek Semilac i Hi Hybrid, koncentruję się na dynamicznym rozwoju firmy poprzez optymalizację procesów i wdrażanie innowacyjnych inicjatyw biznesowych. Moje zaangażowanie w rozwój zespołu pozwala mi skutecznie transformować strategie sprzedażowe i zwiększać efektywność działań dystrybucyjnych – podkreśla Lądowski.

Semilac to najpopularniejsza marka lakierów hybrydowych w Polsce, obecna na rynku od ponad 10 lat. Przeznaczona jest zarówno dla salonów kosmetycznych, jak i do samodzielnego używania w domu. W swojej ofercie posiada profesjonalne kosmetyki oraz akcesoria do stylizacji i pielęgnacji paznokci, tj. lakiery hybrydowe, lakiery klasyczne, żele i akrylożele oraz urządzenia. 

Marka hi hybrid przeznaczona jest dla konsumentek, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z hybrydami lub które manicure jak z salonu chciałyby wykonać własnoręcznie w domu. 

Czytaj też: Jak bezpiecznie robić hybrydę i żel? Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego przygotował bezpłatny e-book z poradami dla stylistek paznokci i dla osób noszących trwały manicure

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
08.01.2025 13:00
Le Monde: Kosmetyczny boom we Francji i nowe fabryki napędzają gospodarkę
Getty Images Signature

Pomimo spowolnienia rynkowego, przemysł kosmetyczny we Francji rozwija się dynamicznie. Luksusowe marki otwierają nowe fabryki, wspierając eksport „made in France” i tworząc miejsca pracy w sektorze, który wciąż rośnie.

Francja, światowy lider w produkcji kosmetyków, przeżywa prawdziwy boom inwestycyjny w tym sektorze. W listopadzie Clarins otworzył nową fabrykę w regionie Aube, a luksusowe marki takie jak Chanel, Hermès, Sisley i Puig planują budowę kolejnych zakładów produkcyjnych w różnych częściach kraju. Projekty te koncentrują się na produkcji perfum i produktów do pielęgnacji skóry, odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym. Nowe inwestycje obejmują lokalizacje od Troyes, przez Chartres, aż po Vendôme w departamencie Loir-et-Cher.

Globalny rynek kosmetyczny, którego wartość szacuje się na 265 miliardów euro, jest jednym z motorów napędowych francuskiej gospodarki. Szczególnie silny jest eksport produktów kosmetycznych oznaczonych jako „made in France”. W ciągu ostatnich dziesięciu lat eksport kosmetyków z Francji podwoił się, a w ciągu pięciu lat sprzedaż flakonów perfum wzrosła dwukrotnie, pomimo trudności związanych z pandemią COVID-19. Według Emmanuela Guicharda, dyrektora generalnego Francuskiej Federacji Firm Kosmetycznych (FEBEA), rozwój eksportu znacząco wspiera francuski sektor produkcyjny, który generuje około 30 proc. z 177 tysięcy bezpośrednich miejsc pracy w przemyśle kosmetycznym.

Na początku 2024 roku FEBEA zidentyfikowała około 20 nowych projektów w fazie realizacji. Obejmują one zarówno produkcję perfum i kremów, jak i współpracę z dostawcami opakowań oraz podwykonawcami. Nowe inwestycje to nie tylko znak siły francuskiego przemysłu kosmetycznego, ale także wsparcie dla lokalnych społeczności i gospodarki. W czasie, gdy wiele sektorów zmaga się z redukcją zatrudnienia, przemysł kosmetyczny udowadnia, że innowacja i eksport mogą być kluczem do stabilności i rozwoju.

Czytaj także: Guerlain przywitał Rok Węża wyjątkowym flakonem

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
10. styczeń 2025 02:51