StoryEditor
Producenci
20.01.2023 00:00

Clochee angażuje się w profilaktykę nowotworową

Clochee – polska marka kosmetyków naturalnych i wegańskich – została partnerem konferencji „Bo ważna jesteś TY!”, która odbędzie się 22 stycznia 2023 r. w ramach Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy. Rak szyjki macicy jest jednym z najczęściej występujących nowotworów u kobiet w Polsce, w skali świata czwartym. Nadal umieralność jest na wysokim poziomie, choć nowotwór wcześnie wykryty jest wyleczalny w 99 proc. przypadków.

W ubiegłym roku okres pomiędzy 17 a 23 stycznia został ustanowiony Europejskim Tygodniem Profilaktyki Raka Szyjki Macicy. W działania, które mają na celu zapobieganie występowaniu jednego z najczęściej występujących nowotworów wśród kobiet włączył się warszawski Arche Hotel Krakowska.

W niedzielę, 22 stycznia w hotelu przy Al. Krakowskiej 232 w Warszawie odbędzie się konferencja, czy też, jak nazywają to wydarzenie organizatorzy – kobiecy event – dotyczący profilaktyki nowotworowej. W panelu dyskusyjnym zasiądą m.in. dr n. med. Robert Brawura Biskupski – Samaha, specjalista w dziedzinie perinatologii, ginekologii i położnictwa oraz psycholog, terapeutka, trenerka motywacyjna Maria Rotkiel. Wydarzenie poprowadzi  dziennikarka i prezenterka telewizyjna – Agnieszka Hyży. W wydarzeniu weźmie także udział Miss Polonia 2022 – Krystyna Sokołowska.

Wśród partnerów konferencji znalazła się polska marka kosmetyczna Clochee, która ufundowała upominki dla uczestników wydarzenia.

Rak szyjki macicy jest jednym z najczęściej występujących nowotworów u kobiet w Polsce, w skali świata czwartym. W 2018 r. liczbę przypadków raka szyjki macicy na całym świecie oszacowano na 570 tys. liczba zgonów wyniosła aż 311 tys. Śmiertelność z powodu raka szyjki macicy w Polsce jest o 70 proc. (!) wyższa niż średnia Unii Europejskiej. Na wczesnym etapie rak szyjki macicy jest wyleczalny w ponad 99 proc. przypadków, dlatego profilaktyka i uświadamianie na czym ona polega ma tu ogromne znaczenie. Podstawą profilaktyki jest wykonywanie badań cytologicznych, ale pojawia się coraz więcej głosów, które wskazują, że praktykowana powinna być kolposkopia, która jest dokładniejszą diagnostyką. Trzeba jednak zauważyć jak trudny jest dostęp do lekarzy i badań w Polsce, znaczenie ma także fakt, że specjalizacja ginekologiczna praktycznie (choć nie formalnie) została sprywatyzowana. Tymczasem na raka szyjki macicy zapadają nie tylko kobiety 50-60 letnie, u których występuje on najczęściej, ale dołączają do nich coraz młodsze. 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 08:31