StoryEditor
Producenci
02.09.2021 00:00

Chusteczki dla dzieci to produkty, których sprzedaż rośnie [WYNIKI RAPORTU]

W roku 2015 wartość rynku chusteczek dla dzieci oscylowała na poziomie 4,45 miliarda dolarów. W ostatnich latach te produkty stają się coraz bardziej popularne. Konsumenci nie żałują pieniędzy na swoje pociechy więc udział w tym rynku staje się coraz bardziej lukratywny. Sam segment chusteczek dla dzieci rośnie w tempie 5 proc. rocznie – wynika z raportu Bonafide Research „Global Baby Wipes (Dry&Wet), przegląd rynku 2021-2026”.

Chusteczki to popularny produkt używany do pielęgnacji i czyszczenia powierzchni. W sprzedaży dostępne są różne typy takich produktów: chusteczki do pielęgnacji skóry dzieci, do demakijażu, chłodzące, perfumowane, do ciała, dezynfekujące, do sprzątania, higieny intymnej czy do zmywania lakieru do paznokci. Najnowsza publikacja Bonafide Research „Global Baby Wipes (Dry&Wet), przegląd rynku 2021-2026”, analizuje rynek pod względem segmentów, typu produktu, regionu, kraju, kanału sprzedaży i producenta.

Segment chusteczek dla dzieci dzieli się na mokre i suche. Suche chusteczki wiodą tu prym z ponad 60 proc. udziałem w rynku od 2015 roku. Jest to spowodowane faktem, że suche chusteczki mają uniwersalne zastosowanie. Mogą być używane jako papier toaletowy, chusteczka, podczas karmienia lub zmiany pieluchy. Jednak w prognozowanym okresie chusteczki nawilżane mają być najszybciej rosnącym segmentem, który ma wzrosnąć o ponad 8 proc.

Ameryka Północna i Europa to wiodące regiony, jeśli chodzi o sprzedaż chusteczek dla dzieci. Tutaj rynek jest już mocno spenetrowany przez dużych producentów. Azja jest regionem, w którym oczekuje się solidnego wzrostu.

Wzrost dochodu rozporządzalnego i wysoki wskaźnik przychodu w największych gospodarkach, takich jak Chiny i Indie, mają napędzać rynek. Wzrost wiedzy na temat zdrowia dzieci i rosnące zaufanie do takich produktów wśród rodziców pomoże w sprzedaży tych produktów w regionach Ameryki Łacińskiej, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Kosmetyki dla dzieci - niewinna zabawa czy zagrożenie?

Rodzice poszukają produktów ekologicznych i naturalnych. W związku z tym, aby zaspokoić tę potrzebę, wielu producentów opracowuje obecnie alternatywne zrównoważone podejście do produkcji chusteczek do pielęgnacji niemowląt. Znaczącymi graczami na rynku są: Johnson&Johnson, Procter &Gamble, Kimberly Clark, Unicharm Corporation, Svenska Cellulosa Aktiebolaget, Hengan Group i Artsana Group.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 01:39