StoryEditor
Producenci
05.11.2019 00:00

Charytatywna konferencja Elfa Pharm na rzecz Fundacji Rak’n’Roll

Konferencja motywacyjna #MojaSuperMoc, która odbędzie się 16 i 17 listopada w Warszawie, to część projektu #KobiecyElement realizowanego na rzecz Fundacji Rak’n’Roll. Wśród prelegentek znajdą się ambasadorki projektu, m.in. Paulina Smaszcz-Kurzajewska, Olga Bołądź, Katarzyna Grochola. Cały dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na cele charytatywne.

Konferencja #MojaSuperMoc to część projektu #KobiecyElement realizowanego na rzecz Fundacji Rak’n’Roll. Dwudniowe wydarzenie obejmuje prelekcje z tematyki behawioralno-poznawczej, dotyczącej zagadnień wsparcia emocjonalnego oraz autokreacji.

Prelegentami są osoby związane ze światem nauki, mediów oraz show-biznesu, w tym ambasadorki projektu: pisarka Katarzyna Grochola, aktorka Olga Bołądź, trener autoprezentacji i rozwoju osobistego, szkoleniowiec i mentorka Paulina Smaszcz-Kurzajewska, wokalistka Mery Spolsky oraz psycholog Anna Demarczyk.

Dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekierowany na działania w ramach projektu. Wszyscy prelegenci biorą udział w wydarzeniu non profit.   

Projekt #KobiecyElement rozpoczął się 8 marca br. w Międzynarodowy Dzień Kobiet. Leszek Stanek, Fundacja Rak’n’Roll – Wygraj Życie! i firma kosmetyczna Elfa Pharm połączyły w nim swoje siły, aby wesprzeć kobiety.

#KobiecyElement jest to całoroczna akcja mająca na celu pokazanie tego, że kobiety zmagające się z chorobą, czy innymi trudnościami życiowymi, nie tracą kobiecego elementu. Czasem tylko potrzebują, żeby przypomnieć im o tym, że go mają.  

Dorota Topolska, współwłaścicielka firmy Elfa Pharm Polska, osobiście angażuje się w akcję

W trakcie trwania projektu w największych miastach w Polsce odbywają się warsztaty edukacyjne. Ponadto w akcję zaangażowały się aktorki, piosenkarki, artystki, lekarki, menadżerki, podróżniczki, trenerki, tatuatorki, a także entuzjastki kosmetyków i sportu. Wszystkie te kobiety mają w sobie energię inspirującą do działania i podążają za swoimi marzeniami.

Pomysłodawcą projektu jest Leszek Stanek – aktor, reżyser, choreograf, muzyk i tancerz –  który od lat udziela się charytatywnie, a swoją postawą udowadnia, jak ważne dla kobiet jest wsparcie ze strony mężczyzn. Koordynatorem akcji jest firma kosmetyczna Elfa Pharm Polska od początku swojej działalności angażująca się we wszelkiego rodzaju akcje, które mają na celu nieść pomoc najbardziej potrzebującym. Dlatego część dochodu ze sprzedaży kosmetyków marki Element oraz Vis Plantis przeznacza na rzecz fundacji.

Obecnie każda osoba kupująca kosmetyki Vis Plantis lub Element Cosmetics z naklejką fundacji może ją wesprzeć. Jeśli zrobi zdjęcie kupionego kosmetyku, opublikuje je na swoim Instagramie, oznaczy na nim Elfa Pharm oraz doda hasztagi #mojasupermoc i #kobiecyelement firma przekaże dodatkowe 5 zł na rzecz fundacji. 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
22.01.2025 13:50
Najnowszy sklep Rituals otwarty w Złotych Tarasach [DUŻO ZDJĘĆ]
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie / M.Szulc wiadomoscikosmetyczne.pl
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie / M.Szulc wiadomoscikosmetyczne.pl
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie / M.Szulc wiadomoscikosmetyczne.pl
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie / M.Szulc wiadomoscikosmetyczne.pl
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Gallery

Marka Rituals Cosmetics postawiła na rozwój w Polsce – tylko przez ostatni rok uruchomiła w naszym kraju blisko 20 sklepów. Najnowszy butik marki otwarto w środę w jednym z najpopularniejszych centrów handlowych Warszawy.

Rituals ma obecnie 62 sklepy na terenie całej Polski, między innymi w Trójmieście, BIałymstoku, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, Katowicach, Rzeszowie, Poznaniu, Szczecinie Radomiu czy Toruniu. W samej Warszawie jest ich już jedenaście. 

Najnowsze otwarcie Rituals miało miejsce w środę 22 stycznia w centrum handlowym Złote Tarasy, cieszącym się dużą popularnością z uwagi na lokalizację w ścisłym centrum miasta i dworca Centralnego. 

Na otwarcie sklepu w Złotych Tarasach o godz. 9 oczekiwało kilkadziesiąt osób. Na pierwszych stu klientów, którzy zrobili zakupy za minimum 190 zł, przy kasie czekały upominki od marki. 

Również przez kilka najbliższych dni wszyscy klienci będą mogli skorzystać z rabatów i specjalnych promocji.

Jak zapowiedziała Dorota Prat-Carrabin, country director Eastern Europe Rituals Cosmetics, lokalizacja w warszawskich Złotych Tarasach jest strategicznym krokiem, który “pozwoli marce być bliżej klientów i stworzyć dla nich przestrzeń relaksu i inspiracji”.

Otwarcie Rituals w Złotych Tarasach (pierwsze w tym roku w Polsce) to dla marki kolejny krok w zapowiadanej ekspansji w naszym kraju. Przez cały 2024 sieć otworzyła w Polsce ok. 20 nowych butików, a na całym świecie takich otwarć było prawie 250.

Obecnie globalnie działa ponad 1,1 tys. sklepów Rituals w 33 krajach.

Wywodząca się z Holandii marka od początku stawia na przemyślany design oraz formuły produktów. “Jako marka, która chce dostarczać luksusowe produkty kosmetyczne z naciskiem na dobre samopoczucie, jesteśmy pionierami w łączeniu produktów do kąpieli, ciała i domu w jednym portfolio. Nasza oferta obejmuje produkty do pielęgnacji ciała pochodzenia naturalnego, zapachy do domu oraz odzież domową” – podkreśla Rituals. 

Czytaj też: Rituals Cosmetics realizuje założone cele środowiskowe. Jakie ma efekty?

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
22.01.2025 10:29
Reckitt inwestuje w rozwój lokalnych mocy produkcyjnych w Stanach Zjednoczonych i Chinach
Reckitt Benckiser

Reckitt inwestuje setki milionów dolarów w rozwój lokalnej produkcji w Stanach Zjednoczonych i Chinach, aby uniezależnić się od importu i zabezpieczyć łańcuch dostaw przed możliwymi konfliktami handlowymi. Kluczowe projekty to budowa fabryki w Karolinie Północnej za 190 milionów dolarów oraz centrum badawczo-rozwojowego w Szanghaju za 300 milionów juanów (40,9 milionów dolarów).

Fabryka w Karolinie Północnej, której uruchomienie zaplanowano na 2027 rok, umożliwi produkcję tabletek i płynów marki Mucinex na rynku lokalnym. Dzięki temu import produktów Reckitt do Stanów Zjednoczonych zostanie zredukowany do 25 proc. sprzedaży lokalnej. W dobie rozważań o protekcjonistycznej polityce handlowej w USA, w tym potencjalnych taryfach sięgających 60 proc. na import z Chin, ta inwestycja pozwoli firmie na większą elastyczność produkcyjną i uniezależnienie się od pojedynczych źródeł dostaw.

W Chinach firma rozbudowuje fabrykę w Taicang, która od 2026 roku rozpocznie produkcję prezerwatyw, co dodatkowo wzmocni lokalne możliwości wytwórcze. Nowe centrum badawczo-rozwojowe w Szanghaju skoncentruje się na tworzeniu produktów dostosowanych do lokalnych potrzeb. Obecnie aż 80 proc. produktów Reckitt sprzedawanych w Chinach jest już wytwarzanych w tym kraju, co stawia firmę w korzystnej pozycji wobec niepewności na rynku międzynarodowym.

Strategiczne inwestycje Reckitt są odpowiedzią na wyzwania geopolityczne i odzwierciedlają długoterminową wizję firmy. Poprzez wzmocnienie lokalnej produkcji w kluczowych regionach świata, Reckitt nie tylko zabezpiecza swoją pozycję na rynkach, ale również minimalizuje ryzyko wynikające z napięć handlowych i zmian regulacji.

Czytaj także: Reckitt Benckiser konsoliduje swoją polską działalność w warszawskim biurowcu VIBE

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. styczeń 2025 23:13