StoryEditor
Producenci
28.08.2023 16:20

Channel 4 wprowadza do swojej ramówki serial „Ready or Not?!” z e.l.f Cosmetics

Stworzony i wyprodukowany przez Wall of Productions, pierwszy odcinek „Ready or Not?” wyemitowano 27 lipca na Channel 4. / e.l.f
Pierwsza cyfrowa odnoga brytyjskiego, kultowego kanału telewizyjnego Channel 4 w serwisie YouTube uruchomiła emisję serialu związanego z marką kosmetyczną e.l.f, „Ready or Not?!”. Kampania będzie zawierać linki umożliwiające zakupy obok każdego komunikatu odcinka „Ready or Not?!”. Kampania obejmuje również dodatkowe, dostosowane do potrzeb treści na nowo uruchomionych kontach Channel 4 na Instagramie i TikTok.

Pierwszy cyfrowy oddział brytyjskiego kanału telewizyjnego Channel 4, obecny na platformie YouTube, rozpoczął emisję serialu związanej z marką kosmetyczną e.l.f. o nazwie „Ready or Not?!”. W ramach kampanii wprowadzono linki umożliwiające zakupy obok każdego odcinka serialu „Ready or Not?!”. Dodatkowo, kampania obejmuje także spersonalizowane treści dostarczane na odnowionych kontach Channel 4 na platformach społecznościowych, takich jak Instagram i TikTok.

 

W serialu twórczyni treści online, Adeola Patronne, i inni goście specjalni zanurzą się w nieznany świat pracy, wyrażając jednocześnie swoje prawdziwe ja poprzez styl, makijaż i pielęgnację skóry. W odcinkach Adeola i jej przyjaciele używają produktów e.l.f. do tajemniczych zadań i przygód napędzanych adrenaliną. Obejmuje wyzwanie piłkarskie typu „wygraj lub przegraj”, dzień spędzony w wegańskim sanktuarium dla zwierząt oraz emocjonujący trening kaskaderski z hollywoodzkim profesjonalistą.

"Ready or Not?" jest pierwszą w historii kolaboracją Channel 4 z marką zewnętrzną. David Amodio, zastępca szefa ds. innowacji komercyjnych i 2Studio w Channel 4, powiedział, że „Ready or Not?!”, podobnie jak Channel 4, odzwierciedla dzisiejszą brytyjską kulturę młodzieżową:

To jest zabawne, przekraczające granice i pozwala widzom pozostać wiernymi sobie. Cieszymy się, że możemy wejść w kolejny etap naszej współpracy z e.l.f. i nie możemy się doczekać dalszego rozwoju naszych relacji w przyszłości.

Współpraca Channel 4 z e.l.f. została zapośredniczona przez Jodie Miles, kierowniczkę ds. treści w wielokrotnie nagradzanym komercyjnym oddziale Channel 4, 4Sales, oraz agencji medialnej opiekującej się marką e.l.f., Wavemaker.

Channel 4 to brytyjski ogólnodostępny kanał telewizyjny, którego właścicielem i operatorem jest państwowa korporacja Channel Four Television Corporation. Jest własnością publiczną, ale w przeciwieństwie do np. BBC nie otrzymuje żadnego finansowania publicznego i zamiast tego jest finansowany w całości z własnej działalności komercyjnej, w tym reklamy. Channel 4 jest „wydawcą-nadawcą”, co oznacza, że zleca produkcję lub „kupuje” całość swoich programów od niezależnych od siebie firm. Był to pierwszy nadawca w Wielkiej Brytanii, który zrobił to na znaczącą skalę; takie zlecenie jest postanowieniem zawartym w koncesji na nadawanie. Kanał stał się w związku z tym nadawcą tak kultowych i znanych programów, jak Skins, Jamie‘s Dream School czy Gordon Behind Bars.

Czytaj także: e.l.f Beauty odnotowało 76 proc. wzrost sprzedaży netto w pierwszym kwartale 2024 r.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
23.08.2024 15:38
Zmarł Janusz Andryszak, założyciel firmy IN-TE i w przeszłości dyrektor PSPKD
Janusz Andryszak, założyciel firmy IN-TE Informacje Naukowo-Techniczne, były dyrektor Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego zmarł w sierpniu 2024 r.PSPKD

Zmarł Janusz Andryszak, założyciel firmy Informacje Naukowo-Techniczne, wieloletni Członek Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego, pełniący w przeszłości funkcję Dyrektora Stowarzyszenia. Stowarzyszenie poinformowało o śmierci Janusza Andryszaka.

Dziś Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego poinformowało o śmierci Janusza Andryszaka, założyciela firmy IN-TE Informacje Naukowo-Techniczne, który przez lata był członkiem PSPKD, a także w przeszłości był jego dyrektorem.

„Wielu z Państwa miało okazję Pana Janusza poznać osobiście. Zapamiętamy Go jako wybitnej klasy eksperta – o ogromnej wiedzy merytorycznej i niespotykanym doświadczeniu w branży kosmetycznej i detergentowej. Wspominamy Go jako osobę, która była jednym z filarów trudnego procesu wdrożenia rozporządzeń Unii Europejskiej do polskiego porządku prawnego w momencie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. A także późniejszych procesów legislacyjnych, mających wpływ na obowiązki firm branży kosmetycznej i detergentowej. Człowieka życzliwego ludziom i ogromnie pracowitego”.

Zarząd PSPKD podkreśla, że Janusz Andryszak często reprezentował Stowarzyszenie i branżę w kontaktach z władzami i administracją, broniąc interesów sektora i firm w obszarach, które były  zagrożone złymi lub nadmiernymi regulacjami.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
23.08.2024 14:51
Chantal pozyskuje unijne środki na promocję zagraniczną i chce zwiększyć przychody z eksportu
Katarzyna Kostrzyńska, dyrektor marketingu firmy Chantal wraz z zespołem firmy podczas Cosmoprof Worldwide Bologna 2024fot. Chantal

Firma Chantal specjalizująca się w produkcji kosmetyków do włosów, pozyskała środki unijne na rozwój eksportu i promocję firmy na zagranicznych rynkach. Projekt, który realizowany jest z dofinansowaniem ma przynieść polskiej firmie wzrost przychodów ze sprzedaży eksportowej.

Chantal, polska firma kosmetyczna produkująca profesjonalne marki (Prosalon Professional, Intensis), drogeryjne (Sessio) i apteczne marki (Hair Biotic) kosmetyków do włosów, otrzymała dofinansowanie ze środków unijnych na promocję marki na rynkach zagranicznych.

Celem projektu jest promocja produktów z portfolio Chantal a także Marki Polskiej Gospodarki (branża kosmetyczna), na rynkach międzynarodowych, szczególnie poprzez udział w wydarzeniach targowych, na których będą organizowane stoiska narodowe oraz w wyjazdowych misjach gospodarczych. Firma będzie również realizowała kampanie promocyjne związane ze wspomnianymi działaniami.

Wykorzystując dotacje Chantal chce dotrzeć do importerów, dystrybutorów i konsumentów na rynkach zagranicznych – szczególnie w Europie Azji i na Bliskim Wschodzie. Poprzez te działania producent chce zwiększyć przychody z eksportu.

Wartość projektu wynosi 711 747 zł, a dofinansowanie połowę tej kwoty, a dokładnie 355 873,50 zł.

Chantal regularnie wystawia się na najważniejszych branżowych imprezach targowych,  w tym na Cosmoprof w Bolonii i Beautyworld Middle East w Dubaju oraz na targach marek własnych PLMA w Amsterdamie.

W tym roku na Cosmoprof Worldwide Bologna we Włoszech po raz pierwszy firma rozdzieliła ekspozycję swoich marek detalicznych. Stoisko Sessio znalazło się w pawilonie „Natura”, a stoisko z markami profesjonalnymi zostało umiejscowione w pawilonie narodowym.

Czytaj więcej: Katarzyna Kostrzyńska, Chantal: Mieliśmy bardzo dużo rozmów biznesowych, pojawili się kupcy z Ameryki [Cosmoprof Bolonia 2024]

Branża kosmetyczna znalazła się wśród 15 strategicznych sektorów, które uzyskały wsparcie ze środków unijnych na promocję eksportu i realizujących rządowy projekt promocji Marki Polskiej Gospodarki na rynkach zagranicznych. Według danych Zespołu Analiz Sektorowych PKO BP ponad połowa przychodów polskiej branży kosmetycznej ogółem pochodzi ze sprzedaży na rynki zagraniczne.

Według najnowszych danych zaprezentowanych w raporcie Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego i WiseEuropa „Kosmetyczna Polska. Raport o stanie branży kosmetycznej”, Polska jest dziewiątym eksporterem kosmetyków na świecie (3,8 proc. udział w eksporcie) oraz piątym w Unii Europejskiej (8 proc.).W 2023 r. Polska wyeksportowała kosmetyki za 5,7 mld euro, głównie do Unii Europejskiej.

Czytaj więcej: WiseEuropa i Kosmetyczni [RAPORT]: Polska jest coraz ważniejszym graczem w światowym handlu kosmetykami

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
25. sierpień 2024 20:14