StoryEditor
Producenci
25.01.2024 11:43

Chanel tworzy sojusz branżowy w celu poprawy traceability w łańuchu dostaw

Traceability stosuje się w procesach powstawania produktów, szczególnie żywności i leków. / Chanel
Chanel utworzyło sojusz 15 producentów kosmetyków, którego celem jest poprawa traceability w łańcuchu dostaw. Stowarzyszenie Traceability Alliance for Sustainable Cosmetics jest sponsorowane przez Federation des Enterprises de la Beaute i ma na celu rozwiązanie problemu identyfikowalności na dużą skalę.

Według raportu opublikowanego przez WWD do członków należą Albea, Groupe Clarins, Cosfibel, Dior, The Estée Lauder Companies, L’Occitane en Provence, L’Oréal, Merck, Neyret, Nuxe, Pochet Group, Sensient, Shiseido i Sisley. Grupa będzie współpracować nad mapowaniem swoich łańcuchów dostaw w całym łańcuchu wartości na jednej platformie.

Jego celem jest również zajęcie się identyfikowalnością na dużą skalę, dlatego też członkowie założyciele konsorcjum będą wspólnie pracować nad mapowaniem swoich łańcuchów dostaw w całym łańcuchu dostaw (wykorzystane składniki lub komponenty, ich pochodzenie, działalność dostawców, miejsca transformacji i nazwy dostawców) na jednej platformie cyfrowej, Transparency-One, należącej do ISN. Każdy dostawca ma gwarancję własności, bezpieczeństwa i poufności danych, które na nim udostępnia.

​Sojusz powiedział WWD:

W dłuższej perspektywie konsorcjum zamierza opracować zbiorowe podejście do analizy ryzyka społecznego i środowiskowego w łańcuchach dostaw, aby zinterpretować zebrane dane i zdefiniować wspólne plany postępu.

 

Co to jest traceability?

 

Traceability (z ang. „trace” – śledzić i „ability” – zdolność) oznacza zdolność do śledzenia i identyfikowania. W niektórych przypadkach, jest to zdolność do weryfikacji historii, lokalizacji lub zastosowania danego elementu na podstawie dostępnej dokumentacji. Istnieją różne definicje tego terminu, które obejmują również zdolność do bieżącego kontrolowania zbioru informacji przy użyciu odpowiednich środków. Traceability umożliwia chronologiczne powiązanie identyfikowanych elementów w taki sposób, aby można było je zweryfikować. Ten termin ma zastosowanie w różnych dziedzinach, takich jak medycyna, łańcuch dostaw, produkcja, informatyka i bezpieczeństwo. Elementy związane z traceability zostały określone w rozporządzeniu nr 178/2002 Parlamentu Europejskiego i Rady, które ustala ogólne zasady i wymagania dotyczące prawa żywnościowego.

Czytaj także: Sąd staje po stronie Chanel w sporze dotyczącym nieautoryzowanej sprzedaży próbek

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
21. listopad 2024 19:38