StoryEditor
Producenci
22.09.2021 00:00

Cena nie jest kluczowa dla dojrzałego konsumenta

Pierwszym kryterium przy wyborze produktów przez dojrzałego konsumenta nie jest cena. W przypadku kosmetyków najważniejsze są wcześniejsze doświadczenia z marką, trwałość produktów i obsługa w miejscu sprzedaży lub customer experience przy zakupach przez stronę internetową.

– Stereotypy podpowiadają, że nie ma co inwestować w grupę dojrzałych konsumentów. Nie ma tam pieniędzy – bo przecież wszystko wydają na leki i najtańszą żywność – mówi Monika Boczek, autorka publikacji i szkoleń z zakresu marketingu produktów dla konsumenta dojrzałego.

Jednak okazuje się, że rzeczywistość daleko odbiega od stereotypu.

Dane GUSu pokazują, że dochód rozporządzalny na jednego członka gospodarstwa domowego, gdy są w nim wyłącznie osoby powyżej 65 roku życia, jest wyższy o około 300 złotych niż w gospodarstwach, gdzie takich osób nie ma. Obecne emerytury większości dojrzałych konsumentów pozwalają na spokojne życie – zwraca uwagę.

Podpowiada, by producenci zwrócili baczniejszą uwagę na potrzeby dojrzałych konsumentów. Stanowią oni bowiem coraz większą grupę odbiorców, która znacząco przewyższa liczbę dzieci do 14 roku życia.

– Tymczasem produkty dla dzieci zajmują znaczącą część powierzchni wielu sklepów, a nie ma takich działów dla osób dojrzałych – mówi autorka opracowania.

Warto zatem przyjrzeć się oczekiwaniom dojrzałych klientów.

– Polscy dojrzali konsumenci bardzo dokładnie wiedzą czego oczekują od oferowanych usług i produktów. Pierwszym kryterium nie jest cena. Największą uwagę zwracają na swoje dotychczasowe doświadczenia z produktem oraz na obsługę. Ta ostatnia to nie tylko asystent klienta czy pani w sklepie, ale również customer experience przy zakupach przez stronę internetową – podsumowuje Monika Boczek.

.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
21. listopad 2024 22:30