Multibank przy współpracy m.in. z klubami sportowymi w Wielkiej Brytanii oraz The Hygiene Bank, zebrał do tej pory dziesiątki tysięcy produktów higienicznych podczas wydarzeń sportowych w okresie od Bożego Narodzenia do Nowego Roku.
Multibank apelował szczególnie o takie produkty, jak dezodoranty, żele pod prysznic, mydło i inne artykuły higieniczne. Podstawą jest kwestia wykluczenia społecznego dzieci i młodzieży przez rówieśników (najczęściej na terenie szkół), które obawiają się izolacji i wytykania z powodu wydzielania nieprzyjemnych zapachów, częstych w okresie dorastania.
– Dzięki hojności i empatii tak dużej liczby fanów sportu, wiele dzieci powraca w nowym roku do szkoły czując się o wiele pewniej i bardziej komfortowo we własnej skórze. Będą one mogły spokojniej zająć miejsce w klasie, posiadając mydło, szampon, pastę do zębów i dezodorant, a ich rodziny otrzymały produkty, których potrzebują, aby utrzymać siebie i swoje ubrania w czystości - podkreślił Gordon Brown.
Z przeprowadzonego niedawno przy udziale The Hygiene Bank badania wynika, coraz więcej nauczycieli dostrzega problem wśród uczniów i wydaje własne pieniądze w celu zwalczania ubóstwa higienicznego w swoich klasach.
Dodatkowym impulsem dla kampanii Multibanku jest gest Amazona. Gigant sprzedaży internetowej zadeklarował bowiem dostarczenie 250 tys. produktów higieny osobistej do końca stycznia, propagując akcję wśród swoich klientów (m.in. producentów i dystrybutorów kosmetyków oraz środków czystości).
– Grudniowa akcja zbierania produktów pośród fanów sportu przez Multibank sprawia, że już w tym miesiącu dzieci będą mogły chodzić do szkoły i angażować się w nią także towarzysko po prostu dlatego, że są czyste i pachną czystością. Możemy zrobić o wiele więcej, aby wspierać ich w 2025 roku – dodał Brown.
– Jesteśmy niesamowicie dumni, że mogliśmy wesprzeć fundację i dalszy rozwój Multibank. Inspirujące było obserwowanie, jak kibice sportowi przekazywali darowizny na kampanię na rzecz walki z ubóstwem higienicznym i pomagają najbardziej potrzebującym w naszych społecznościach. Chcemy kontynuować tę działalność i poprzez współpracę z naszymi dostawcami i klientami mamy nadzieję wygenerować setki tysięcy kolejnych darowizn, które złagodzą skutki ubóstwa higienicznego – skomentował John Boumphrey, kierujący Amazon na terenie Wielkiej Brytanii.
Czytaj też: Szkocja prawnie uregulowała dostęp do menstruacyjnych środków higienicznych