StoryEditor
Producenci
05.07.2022 00:00

Bourjois powraca do Wielkiej Brytanii. Ma na nią wyłączność sieć Superdrug

Marka Bourjois powraca do Wielkiej Brytanii po tym jak wycofała się z tego rynku w 2019 r. z powodu spadków sprzedaży. Bourjois jest dostępna na wyłączność w sieci sklepów kosmetycznych Superdrug.

Jak podał portal Cosmetics Business, należąca do Coty marka kosmetyków do makijażu Bourjois po trzech latach wraca na brytyjski rynek po tym, jak w 2019 r. zdecydowała się na wycofanie z niego z powodu spadków sprzedaży. 

Kosmetyki Bourjois są dostępne na stronie internetowej Superdrug od 4 lipca, w planach jest wprowadzenie jej do sklepów stacjonarnych w okresie letnim. Obecnie w sklepie internetowym Superdrug można kupić 80 kosmetyków marki.

Kultowe róże do policzków Little Round Pot Blusher, które pierwotnie pojawiły się na rynku w 1879 roku, oraz szminka Rouge Velvet będą dostępne w całej Wielkiej Brytanii.

Marka wypuszcza również nowy tusz do rzęs Twist Up (sugerowana cena detaliczna 11,99 GBP) i błyszczyk do ust Rouge Velvet Ink (sugerowana cena detaliczna 10,99 GBP), które nigdy wcześniej nie były sprzedawane na rynku brytyjskim.

– Nie możemy się doczekać ponownego wprowadzenia naszych kultowych produktów, a także nowych innowacji dla klientów Superdrug – skomentowała Anne Lebourg, dyrektor marki Bourjois.

Coty wycofał Bourjois z Wielkiej Brytanii w ramach restrukturyzacji swoich marek wchodzących w sektor Consumer Beauty w związku ze spadkami  przychodów.

Dyrektor handlowy Superdrug, Megan Potter, dodała: – Superdrug jest absolutnie zachwycony, mogąc powitać kultową markę Bourjois z powrotem w Wielkiej Brytanii, zwłaszcza że seria ta była wcześniej ulubioną linią naszych klientów.

Superdrug to brytyjska sieć sklepów kosmetycznych, należąca do grupy A.S. Watson (w której działa także m.in. Rossmann). Siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w Croydon, w Anglii. Spółka Superdrug została założona w 1964 roku przez Ronalda i Petera Goldsteinów. Obecnie  jest właścicielem ponad 900 sklepów na terenie Wielkiej Brytanii oraz Irlandii, spośród których około 220 połączonych jest z apteką.  

Bourjois, 159-letnia francuska marka będąca w portfolio Coty, przestała handlować na brytyjskim rynku trzy lata temu po zmaganiach ze sprzedażą w tym kraju. Sytuacja finansowa Coty pogarszała się wówczas. Tuż przed wyjściem Bourjois z brytyjskiego rynku Coty zanotowało blisko 10 proc. spadek przychodów.

Coty podało wówczas, że decyzja o zaprzestaniu sprzedaży produktów Bourjois w Wielkiej Brytanii była „trudna”, ale konieczna, aby firma mogła poświęcić więcej uwagi swoim najpopularniejszym markom.

Bourjois zostało założone w 1863 roku w Paryżu przez kosmetologa Josepha-Alberta Ponsina i zostało przejęte przez Coty od Chanel w 2015 roku za 240 mln USD.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 01:01