StoryEditor
Producenci
19.09.2023 13:56

Benefit wprowadza narzędzie AI do analizy porów na skórze twarzy

Benefit Cosmetics kontynuuje starania w kierunku stania się marką go-to, jeśli chodzi o makijaż i pielęgnację porów. / Benefit Cosmetics
Benefit nawiązał współpracę z firmą Perfect Corp. zajmującą się technologią kosmetyczną, aby stworzyć narzędzie do analizy porów oparte na sztucznej inteligencji, które ma pomóc konsumentom w znalezieniu potrzebnych produktów. Narzędzie o nazwie P.A.T. wykrywa i analizuje pory w czasie rzeczywistym.

Benefit nawiązał strategiczne partnerstwo z firmą Perfect Corp., ekspertem w dziedzinie technologii kosmetycznych, w celu opracowania innowacyjnego narzędzia opartego na sztucznej inteligencji. To narzędzie, znane jako P.A.T., umożliwia dokładną analizę porów skóry w czasie rzeczywistym, a jego głównym celem jest pomóc konsumentom w znalezieniu odpowiednich produktów do pielęgnacji skóry.

image

Przykładowa analiza skóry za pomocą urządzenia P.A.T.

Wiadomości Kosmetyczne
Kamera P.A.T. skanuje twarz i pory klienta, mierząc indywidualny poziom zatkanych porów, wielkość porów i nierówną teksturę. Następnie wyniki wyjaśniają potencjalne przyczyny każdego problemu i dostarczają osobistych rekomendacji produktów w oparciu o główny problem klienta dotyczący porów. P.A.T. Narzędzie posiada również niestandardową, interaktywną funkcję „uszczypnij, aby powiększyć”, aby zobaczyć pory z bliska.

Według Beauty Packaging firma Benefit próbuje powtórzyć swój sukces dzięki wirtualnej przymiarce produktów do brwi Brow Try-On, opracowanej wspólnie z Perfect Corp. w 2018 r.Odkąd firma zaczęła zbierać dane w czerwcu 2020 r., ponad milion konsumentów przetestowało różne wyglądy brwi podczas eksploracji różne kształty i style brwi – spędzając na stronie ponad 125 000 godzin. Benefit dołączył tym samym do gamy marek, które proponują klientom i klientkom wirtualne przymierzanie kosmetyków lub analizę skóry, takich jak Avon, Sally Hansen, Coty, AS Watson czy Chanel.

Koncentracja Benefit na porach i produktach związanych z porami rozpoczęła się w 2010 roku wraz z wprowadzeniem podkładu Porefessional i od tego czasu marka stale poszerza swoją ofertę produktów do pielęgnacji porów. Narzędzie P.A.T. jest dostępne dla konsumentów na stronie internetowej Benefit dla konsumentów na całym świecie.

Czytaj także: Sally Hansen udostępni wirtualne przymiarki lakierów

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 02:16