StoryEditor
Producenci
31.03.2022 00:00

Beiersdorf zapowiada kontynuację partnerstwa z WWF

WWF i Beiersdorf uzgodniły cele partnerstwa na kolejne trzy lata. Firma kosmetyczna pragnie wzmocnienia holistycznego podejścia do zrównoważonego rozwoju w łańcuchu dostaw i produkcji. Główne założenia to ochrona klimatu, regeneracyjne wykorzystanie wody, cyrkularność materiałów oraz zrównoważone użytkowanie gruntów.

Beiersdorf i World Wide Fund for Nature (WWF Germany) intensyfikują współpracę i nawiązują strategiczne partnerstwo. Partnerstwo, które początkowo potrwa trzy lata, będzie skoncentrowane nie tylko na ochronie klimatu, ale także na kwestiach regeneracji środowisk wodnych i zasobów.

– WWF będzie doradzać firmie Beiersdorf w zakresie rozszerzenia istniejących celów i zdefiniowania kolejnych, aby wzmocnić holistyczne podejście do zrównoważonego rozwoju w firmie – czytamy w komunikacie.

Te już istniejące już cele, to: ograniczenie emisji gazów cieplarnianych w całym łańcuchu produkcji, zrównoważone wykorzystanie wody (zarówno we własnej działalności biznesowej, jak i w łańcuchu dostaw) oraz wykorzystywanie odzyskanych zasobów do produkcji kosmetyków i opakowań, a także zrównoważone wykorzystanie gruntów do upraw surowców roślinnych.

WWF Germany doradza firmie Beiersdorf w zakresie strategii klimatycznej już od 2016 r. Organizacja była zaangażowana w opracowanie celu klimatycznego firmy dla segmentu Consumer Business. W jego ramach firma założyła redukcję emisji gazów cieplarnianych o 30 proc. do 2025 r. 

Ponadto WWF Germany i Beiersdorf współpracowały już w dwóch projektach poświęconych zrównoważonej uprawie oleju palmowego oraz lokalnej ochronie przyrody i gatunków w Malezji i Indonezji. Pierwszy rozpoczęty został w 2018 r. Jego celem było zapobieganie dalszemu wylesianiu, promowanie zrównoważonych uprawy oleju palmowego oraz poprawa warunków życia drobnych rolników i ich rodzin w Indonezji.

Drugi projekt, który od 2019 r. WWF i Beiersdorf realizują wspólnie z dostawcą Beiersdorf – firmą Evonik, prowadzony jest na obszarze rezerwatu przyrody w Malezji, w którym żyje kilka rzadkich i zagrożonych gatunków (orangutany, słonie z Borneo i pantery sunda). Projekt obejmuje ochronę istniejących lasów i żyjących w nich gatunków, promowanie zrównoważonej produkcji oleju palmowego na sąsiednich plantacjach oraz przywracanie zdegradowanych gruntów w celu stworzenia niezbędnych korytarzy ekologicznych dla lokalnej fauny.

Teraz w ramach partnerstwa z WWF Beiersdorf zamierza opracować możliwości dalszego zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych, wykorzystania materiałów pochodzących z recyklingu do produkcji opakowań oraz pozyskiwania surowców naturalnych ze zrównoważonych źródeł.

Wspólnie z WWF Beiersdorf będzie też promować naukowe podejście do zrównoważonego wykorzystania wody i surowców, tak kluczowych dla firmy jak olej palmowy, papier, soja i kokosy. Celem tych działań będzie zapobieganie utracie różnorodności biologicznej spowodowane wylesianiem oraz niszczeniem naturalnych ekosystemów.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 01:42