StoryEditor
Producenci
07.02.2024 15:09

Beiersdorf utrzymał najwyższą ocenę w zakresie zrównoważonego rozwoju

Siedziba Beiersdorf w Hamburgu / mat. prasowe
Beiersdorf drugi rok z rzędu osiągnął CDP Triple A za program Care Beyond Skin. Tym samym utrzymał najwyższą ocenę w zakresie zrównoważonego rozwoju przyznawaną przez renomowaną organizację non-profit. CDP uznała firmę za lidera w wyznaczaniu celów, przejrzystości w zakresie klimatu, lasów i wody.

Beiersdorf, drugi rok z rzędu, zakwalifikował się do prestiżowej listy CDP Triple A. Renomowana organizacja non-profit umieszcza na niej 10 firm, które wykazują najlepsze praktyki w zakresie przeciwdziałania oddziaływaniu na środowisko. W tym roku wybrał je spośród ponad 21 tys. przedsiębiorstw z całego świata.

Vincent Warnery, dyrektor generalny Beiersdorf AG, mówi:

Wyróżnienie najwyższą oceną CDP potwierdza nasze zdecydowane wysiłki na rzecz poprawy naszego portfolio produktów i dekarbonizacji naszej działalności. To zacheca nas do dalszych działań i transformacji całej branży.

Każdego roku organizacja CDP (dawniej "Carbon Disclosure Project") ocenia informacje środowiskowe nadesłane przez przedsiębiorstwa zgodnie ze ścisłymi kryteriami, takimi jak zarządzanie ryzykiem środowiskowym czy zobowiązanie do realizacji zdecydowanych i ambitnych celów.

Jean-François Pascal, wiceprezes ds. zrównoważonego rozwoju w Beiersdorf AG, wyjaśnia:

Nasz program zrównoważonego rozwoju Care Beyond Skin i jego zobowiązania w zakresie ochrony środowiska opierają się na nauce. Inicjatywa Science Based Targets ma na celu zmniejszenie emisji CO2 o 30 proc. bezwzględnie we wszystkich zakresach 1-3 do 2025. To wiodące zobowiązanie w naszej branży.

Gitta Neufang, starszy wiceprezes ds. korporacyjnych w dziale badawczo-rozwojowym Beiersdorf AG, dodaje:

Nie boimy się transformacji. Nasze najbardziej kultowe produkty do pielęgnacji skóry otrzymują bardziej zrównoważone składniki i rozwiązania opakowaniowe. Dzięki temu znacząco możemy obniżyć nasz ślad węglowy.

Jednym z produktów, który został niedawno kompleksowo przerobiony, jest krem Nivea Soft. W tej chwili zawiera on 100 proc. naturalny olej jojoba i osiąga biodegradowalność na poziomie 98 proc. Nowa formuła sprawia, że do atmosfery trafia ok. 40 proc. CO2e mniej.

W 2023 roku Beiersdorf uruchomił też produkcję w nowym zakładzie w Lipsku, który spełnia najwyższe wymagania środowiskowe i zrównoważonego rozwoju. Jego emisje CO2E są naturalne za sprawą korzystania z energii odnawialnej i biogazu do wytwarzania ciepła. W przyszłości Beiersdorf planuje przekształcenie tego zakładu w zakład "Energy+", który będzie wytwarzał więcej zrównoważonej energii niż zużywa.

 

Czytaj też: Beiersdorf oficjalnie otworzył swoją fabrykę w Lipsku. To z niej na całą Europę wysyłać będzie dezodoranty, lakiery do włosów i pianki do golenia (wiadomoscikosmetyczne.pl)

 

Firma wzmocniła też swoje zaangażowanie we wspieranie drobnych producentów, którzy uprawią olej palmowy w sposób zrównoważony. Wraz ze swoim wieloletnim partnerem, WWF Niemcy, rozszerzyła swój projekt na indonezyjską prowincję Zachodniego Kalimantanu, dążąc do certyfikacji grupy rolników liczącej 200 członków międzynarodowego Okrągłego Stołu ds. Zrównoważonego Oleju Palmowego (RSPO) do 2026 r.

 

Czytaj też: Olej palmowy w kosmetykach? Tak, o ile certyfikowany (wiadomoscikosmetyczne.pl)

 

Razem z WWF Niemcy, Beiersdorf pracuje też nad zarządzaniem zasobami wodnymi. Obejmuje to odpowiedzialne planowanie i zarządzanie zasobami wodnymi.

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
04.04.2025 15:47
Czy Hailey Bieber sprzeda Rhode za miliard dolarów?
Hailey Bieber przypisuje się wypromowanie kilku trendów urodowych i modowych, m.in. „glazed donut skin”IG haileybieber

Modelka i influencerka Hailey Bieber prawdopodobnie rozważa sprzedaż swojej marki kosmetyków Rhode, która może być warta ponad 1 mld dolarów – informują media, powołując się na nieoficjalne informacje.

Żona gwiazdy pop, Justina Biebera, zwróciła się już podobno w tej sprawie do bankierów inwestycyjnych z JPMorgan Chase i Moelis, aby znaleźć nabywcę stworzonej przez siebie w 2022 roku marki kosmetycznej. Informacja ta jest nieoficjalna: JPMorgan i Moelis odmówiło komentarza, na prośby o potwierdzenie doniesień nie odpowiedziała marka Rhode

Gdyby doniesienia te potwierdziły się, Hailey dołączyłaby tym samym do listy innych celebrytów, którzy ostatnio próbowali zarobić na popularności swoich przedsięwzięć biznesowych, uruchomionych w ostatnich latach.

Jak przypominają media, w 2021 roku aktorka Jessica Alba przeprowadziła udaną pierwszą ofertę publiczną swojego przedsięwzięcia z kategorii dóbr konsumpcyjnych The Honest Company. Odnosząca ogromne sukcesy sprzedażowe i szacowana na ponad 2 mld dolarów marka kosmetyczna Rare Beauty, za którą stoi piosenkarka i aktorka Selena Gomez, również szuka nabywcy.

Hailey Bieber jest córką aktora Stephena Baldwina, od kilku lat odnosi sukcesy jako influencerka w mediach społecznościowych – na Instagramie zgromadziła blisko 55 mln obserwujących. Bieber przypisuje się wypromowanie kilku trendów urodowych i modowych, m.in. „glazed donut skin”.

Marka Rhode (nazwa pochodzi od drugiego imienia Hailey), która została nazwana na cześć drugiego imienia Biebera, generuje roczny przychód w wysokości blisko 200 mln dolarów. Marka Rhode (mająca siedzibę w Los Angeles) specjalizuje się w kosmetykach do pielęgnacji twarzy oraz produktach do makijażu.

Czytaj też: Marki kosmetyczne celebrytów, które przyciągały uwagę w 2024 roku

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
04.04.2025 15:29
Oriflame uzyskuje poparcie ponad 91 proc. obligatariuszy dla proponowanej transakcji
materiały prasowe Oriflame

Firma Oriflame poinformowała, że od 18 marca 2025 roku uzyskała dodatkowe wsparcie ze strony obligatariuszy, dzięki czemu proponowana transakcja zyskała obecnie poparcie ponad 91 proc. posiadaczy obligacji spółki. To istotny krok naprzód w procesie restrukturyzacyjnym, który pozwala firmie kontynuować działania na podstawie szerokiego konsensusu inwestorów.

Zgodnie z komunikatem, warunkiem dalszej realizacji transakcji jest spełnienie określonych warunków zawieszających oraz uzyskanie zgody od kredytodawców w ramach linii kredytowej odnawialnej (RCF – Revolving Credit Facility). Jeśli te warunki zostaną spełnione, transakcja będzie mogła zostać wdrożona bez konieczności angażowania sądu.

Poparcie ze strony ponad 91 proc. obligatariuszy oznacza, że firma osiągnęła poziom, który umożliwia realizację zmian w sposób dobrowolny i uzgodniony z głównymi interesariuszami. W praktyce pozwala to uniknąć długotrwałego i kosztownego postępowania sądowego, które mogłoby wpłynąć na stabilność operacyjną i reputację firmy.

Oriflame nie podała szczegółów dotyczących treści proponowanej transakcji, jednak wysoki poziom akceptacji ze strony wierzycieli sugeruje, że wypracowane rozwiązania odpowiadają oczekiwaniom większości rynku. Spółka zapowiedziała dalsze informowanie opinii publicznej o postępach w procesie, w miarę spełniania kolejnych etapów formalnych.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
05. kwiecień 2025 13:15