StoryEditor
Producenci
13.11.2020 00:00

Beiersdorf ujawnia nowe działania eko. W tym butelkę Nivea wykonaną z 50 proc. mniej plastiku

Zaprezentowane na Plastic-Free World Conference butelka i nakrętka nowego balsamu do ciała Nivea Naturally Good zostały zaprojektowane tak, aby zużywały o 50 proc. mniej plastiku niż porównywalne standardowe opakowanie balsamu do ciała Nivea. Po użyciu można opakowania te recyklingować we wszystkich krajach z infrastrukturą odpadową.

Firma Beiersdorf zaprezentowała swoje działania na rzecz ekologii w celu rozwiązania globalnego problemu plastiku, m.in. prezentując nową butelkę Nivea, która jest wykonana z 50 procent mniej plastiku. Gigant higieny osobistej przestrzega swoich czterech zasad „Reduce, Reuse, Recycle and Replace” i zobowiązał się do zamiany 90 proc. swoich butelek PET w Europie do końca 2020 r. na materiały z recyklingu. To wyzwanie pozwoli zaoszczędzić 1200 ton rocznie pierwotnego plastiku na bazie paliw kopalnych.

Działania firmy Beiersdorf są zgodne ze wspólnym dążeniem producentów kosmetyków i środków higieny osobistej do autentyczności i odpowiedzialności w ich wysiłkach na rzecz zrównoważonego rozwoju. Łącząc swoje cele z celami rządu i organizacji pozarządowych w zakresie zmian klimatycznych oraz Porozumieniem klimatycznym z Paryża, Beiersdorf twierdzi, że chce zminimalizować swój wpływ na środowisko.

Jean-Francois Pascal, wiceprezes ds. zrównoważonego rozwoju firmy w Beiersdorf, podsumował te działania: - Ponieważ jesteśmy głęboko przekonani, że globalnego problemu tworzyw sztucznych nie można rozwiązać w silosach, ale potrzebna jest szersza współpraca i połączone siły, podejmujemy działania wykraczające poza naszą własną działalność. Współpracujemy z naszymi dostawcami, partnerami handlowymi, organizacjami pozarządowymi, instytucjami naukowymi, a także z innymi graczami z naszej branży. Chcemy naprawdę rozwinąć temat i przyczynić się do zmiany, której potrzebujemy w szerszym kontekście.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 02:06