StoryEditor
Producenci
26.04.2023 00:00

Beiersdorf rozpoczął rok od wzrostów. Dermokosmetyki i Nivea zrównoważyły straty w La Prairie

Beiersdorf jest jak samochód z napędem na cztery koła – uważa Vincent Warnery, dyrektor generalny Beiersdorf / fot. materiały prasowe
Beiersdorf rozpoczął rok obrotowy 2023 od znacznego wzrostu sprzedaży. Według podanych dzisiaj oficjalnych danych, segment kosmetyczny wygenerował sprzedaż o wartości 2,1 miliarda euro i silny organiczny wzrost o niemal 15 proc. Najlepsze wyniki miał segment dermokosmetyczny z markami Eucerin i Aquaphor. Jednak także Nivea miała znakomity pierwszy kwartał, czego nie można powiedzieć o luksusowej marce La Prairie.

Zgodnie z opublikowanymi właśnie oficjalnymi danymi Beiersdorf, działalność kosmetyczna firmy w pierwszym kwartale roku obrotowego 2023 osiągnęła 2,1 mld euro, co oznacza 14,8-proc. wzrost w ujęciu organicznym. Najbardziej znana marka grupy – Nivea – odnotowała wzrost sprzedaży o 18 proc., a marki dermokosmetyczne – Eucerin i Aquaphor – o niemal 27 proc. Jedynie sprzedaż luksusowych produktów La Prairie spadła – o 12 proc.

– Beiersdorf miał doskonały pierwszy kwartał. Nivea – ikona naszej grupy rosła we wszystkich regionach, a marzec był rzeczywiście najlepszym miesiącem w historii marki. Dzięki silnemu, dwucyfrowemu wzrostowi sprzedaży w Europie i na rynkach wschodzących, wraz z naszym odnoszącym sukcesy biznesem dermokosmetycznym, zrekompensowała trudny kwartał w La Prairie – na który negatywnie wpłynęły skutki blokady koronawirusa w Chinach – skomentował Vincent Warnery, CEO Beiersdorf.  

Dodał, że firma jest jak pojazd z napędem na cztery koła: jeśli jedno straci przyczepność, pozostałe utrzymają pojazd w ruchu do przodu.

To daje nam stabilność i bezpieczeństwo w tych kryzysowych czasach – dodał.

Wzrost sprzedaży w marce Nivea osiągnięto głownie dzięki produktom do opalania, pielęgnacji ust i dezodorantom. Dwucyfrowe wzrosty zanotowano również w produktach do pielęgnacji twarzy. Wynik ten był wspierany przez wzrost cen. Były one dwucyfrowe i dotyczyły wszystkich kluczowych rynków.

Bardzo dobre wyniki osiągnęły dermokosmetyczne marki Eucerin i Aquaphor, osiągając organiczny wzrost sprzedaży o 26,9 proc. Motorem wzrostu były produktów do opalania w Ameryce Łacińskiej, ale branża dermokosmetyczna odnotował również silny wzrost sprzedaży w Europie, zdobywając udziały we wszystkich segmentach kategorii.

La Prairie, luksusowa marka Beiersdorf, odnotowała spadek sprzedaży o 12 proc. w pierwszym kwartale. Było to spowodowane trudnymi warunkami rynkowymi w Chinach w związku ze zmianami w polityce covidowej. Miało to znaczący wpływ na silną wcześniej sprzedaż w kanałach związanych z turystyką. Jednak sprzedaż detaliczna w Chinach od lutego znacznie się poprawiła, zarówno w sklepach stacjonarnych, a ostatnio także w obszarze turystycznym.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 09:40