StoryEditor
Producenci
08.11.2023 12:20

Beiersdorf przekazł 4 mln euro na wspieranie kobiet i promowanie recyklingu tworzyw sztucznych na rynkach wschodzących

Kobiety pracujące w sortowni odpadów w Indiach, należacej do organizacji Green Worms / Beiersdorf
„Kobiety w obiegu zamkniętym” to inicjatywa Beiersdorf, która obejmuje darowiznę w wysokości 4 mln euro na wsparcie organizacji zajmujących się recyklingiem w Argentynie, Ghanie, Indiach i Kenii. Skorzysta na tym ponad 1,6 tys. kobiet, które uzyskają dochód za zbiórkę i segregowanie tworzyw sztucznych. Roczne w gospodarkach wschodzących będzie zbieranych i poddawanych recyklingowi około 15 tys. ton plastiku.

Firma Beiersdorf rozszerza swoje działania w zakresie odpowiedzialności korporacyjnej, realizując program zrównoważonego rozwoju Care Beyond Skin. Nowy, społeczno-ekologiczny program „Women in Circularity” zapewnia fundusze organizacjom zajmującym się recyklingiem odpadów z tworzyw sztucznych, które działają na zasadach biznesu społecznego. 

Inicjatywa ma dwa ważne cele. Pierwszym jest rozbudowa infrastruktury recyklingu organizacji zajmujących się gospodarką odpadami z tworzyw sztucznych w gospodarkach wschodzących. Po drugie, Beiersdor chce zapewnić zbieraczom odpadów, z których większość stanowią kobiety, odpowiednie szkolenia i możliwości rozwoju. Inicjatywa będzie zatem miała pozytywny wpływ na środowisko i będzie sprzyjać bardziej włączającemu społeczeństwu.

Jean-François Pascal, wiceprezes ds. zrównoważonego rozwoju korporacyjnego w Beiersdorf, mówi:

Globalny problem tworzyw sztucznych nasilił się na przestrzeni lat ze względu na produkcję i utylizację milionów ton plastiku rocznie, który bardzo często jest tworzywem jednorazowego użytku. Sytuację tę pogłębiła pandemia Covid-19. Dzięki naszej inicjatywie „Kobiety w obiegu zamkniętym” chcemy pomóc złagodzić niszczycielskie skutki pandemii zarówno dla środowiska, jak i społeczeństwa, poprzez wywarcie trwałego wpływu.

 

Wsparcie dla kobiet i organizacji recyklingowych w Argentynie, Ghanie, Indiach i Kenii

 

Uruchomienie inicjatywy polegało na wyłonieniu organizacji działających na zasadach biznesu społecznego w regionach najbardziej dotkniętych negatywnymi skutkami pandemii Covid-19. Po kompleksowym procesie walidacji i wizytach na miejscu wybrano cztery organizacje: Delterra w Argentynie, Recycle Up! Ghana w Ghanie, Green Worms w Indiach i TakaTaka Solutions w Kenii. 

Firma Beiersdorf przekazała fundusze, dzięki którym te cztery organizacje otrzymają wsparcie i będą mogły zapewnić dochody i możliwości rozwoju ponad 1,6 tys. kobietom w sektorze gospodarki odpadami. W bezpośrednich konsekwencjach będzie to miało również pozytywny wpływ na ich rodziny i całe społeczności. 

Luisa Robles Vega, menedżer ds. zrównoważonego rozwoju, strategii środowiskowej i praw człowieka w Beiersdorf, dodaje:

Inicjatywa pomoże także zwiększyć możliwości tych organizacji w zakresie zbierania i recyklingu odpadów z tworzyw sztucznych o około 15 tys. ton tworzyw sztucznych rocznie poprzez rozbudowę infrastruktury gospodarowania odpadami, w tym o nowe zakłady recyklingu. Fundusze utworzą nowe miejsca pracy oraz poprawią warunki pracy i życia kobiet zbierających odpady poprzez zapewnienie szkoleń, bezpieczeństwa i higieny pracy, ubezpieczenia zdrowotnego i rozszerzonych usług w zakresie szczepień.

Plany zakładają także utworzenie programu proekologicznego mającego na celu m.in. edukację społeczności w zakresie zachowań związanych z recyklingiem, przyznawania stypendiów akademickich i dostępu do przedszkoli. 

 

Inicjatywa stanowi uzupełnienie programu zrównoważonego rozwoju Care Beyond Skin

 

Promowanie gospodarki o obiegu zamkniętym jest jednym z kluczowych obszarów agendy zrównoważonego rozwoju firmy Beiersdorf Care Beyond Skin. W tym kontekście firma nie tylko udoskonala produkty na poziomie formuł i opakowań, ale stawia także na projekty skupiające się na wdrażaniu gospodarki obiegu zamkniętego.

Od 2020 roku Beiersdorf realizuje misję „Wzmacnianie pozycji dziewcząt i młodych kobiet” we współpracy z międzynarodowymi organizacjami non-profit, takimi jak Plan International, CARE i Ashoka. Teraz te działania zostały rozszerzone i objęły 1,6 tys.  pracownic zajmujących się odpadami, które skorzystają z funduszu "Women in Circularity”. 

Inicjatywa obejmuje darowiznę w wysokości 4 milionów euro i stanowi część programu związanego z Covid-19 – największego globalnego programu pomocy w historii firmy Beiersdorf mającego na celu łagodzenie negatywnych skutków i następstw pandemii dla środowiska i społeczeństwa. 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
22.01.2025 13:50
Najnowszy sklep Rituals otwarty w Złotych Tarasach [DUŻO ZDJĘĆ]
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie / M.Szulc wiadomoscikosmetyczne.pl
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie / M.Szulc wiadomoscikosmetyczne.pl
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie / M.Szulc wiadomoscikosmetyczne.pl
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie / M.Szulc wiadomoscikosmetyczne.pl
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Gallery

Marka Rituals Cosmetics postawiła na rozwój w Polsce – tylko przez ostatni rok uruchomiła w naszym kraju blisko 20 sklepów. Najnowszy butik marki otwarto w środę w jednym z najpopularniejszych centrów handlowych Warszawy.

Rituals ma obecnie 62 sklepy na terenie całej Polski, między innymi w Trójmieście, BIałymstoku, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, Katowicach, Rzeszowie, Poznaniu, Szczecinie Radomiu czy Toruniu. W samej Warszawie jest ich już jedenaście. 

Najnowsze otwarcie Rituals miało miejsce w środę 22 stycznia w centrum handlowym Złote Tarasy, cieszącym się dużą popularnością z uwagi na lokalizację w ścisłym centrum miasta i dworca Centralnego. 

Na otwarcie sklepu w Złotych Tarasach o godz. 9 oczekiwało kilkadziesiąt osób. Na pierwszych stu klientów, którzy zrobili zakupy za minimum 190 zł, przy kasie czekały upominki od marki. 

Również przez kilka najbliższych dni wszyscy klienci będą mogli skorzystać z rabatów i specjalnych promocji.

Jak zapowiedziała Dorota Prat-Carrabin, country director Eastern Europe Rituals Cosmetics, lokalizacja w warszawskich Złotych Tarasach jest strategicznym krokiem, który “pozwoli marce być bliżej klientów i stworzyć dla nich przestrzeń relaksu i inspiracji”.

Otwarcie Rituals w Złotych Tarasach (pierwsze w tym roku w Polsce) to dla marki kolejny krok w zapowiadanej ekspansji w naszym kraju. Przez cały 2024 sieć otworzyła w Polsce ok. 20 nowych butików, a na całym świecie takich otwarć było prawie 250.

Obecnie globalnie działa ponad 1,1 tys. sklepów Rituals w 33 krajach.

Wywodząca się z Holandii marka od początku stawia na przemyślany design oraz formuły produktów. “Jako marka, która chce dostarczać luksusowe produkty kosmetyczne z naciskiem na dobre samopoczucie, jesteśmy pionierami w łączeniu produktów do kąpieli, ciała i domu w jednym portfolio. Nasza oferta obejmuje produkty do pielęgnacji ciała pochodzenia naturalnego, zapachy do domu oraz odzież domową” – podkreśla Rituals. 

Czytaj też: Rituals Cosmetics realizuje założone cele środowiskowe. Jakie ma efekty?

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
22.01.2025 10:29
Reckitt inwestuje w rozwój lokalnych mocy produkcyjnych w Stanach Zjednoczonych i Chinach
Reckitt Benckiser

Reckitt inwestuje setki milionów dolarów w rozwój lokalnej produkcji w Stanach Zjednoczonych i Chinach, aby uniezależnić się od importu i zabezpieczyć łańcuch dostaw przed możliwymi konfliktami handlowymi. Kluczowe projekty to budowa fabryki w Karolinie Północnej za 190 milionów dolarów oraz centrum badawczo-rozwojowego w Szanghaju za 300 milionów juanów (40,9 milionów dolarów).

Fabryka w Karolinie Północnej, której uruchomienie zaplanowano na 2027 rok, umożliwi produkcję tabletek i płynów marki Mucinex na rynku lokalnym. Dzięki temu import produktów Reckitt do Stanów Zjednoczonych zostanie zredukowany do 25 proc. sprzedaży lokalnej. W dobie rozważań o protekcjonistycznej polityce handlowej w USA, w tym potencjalnych taryfach sięgających 60 proc. na import z Chin, ta inwestycja pozwoli firmie na większą elastyczność produkcyjną i uniezależnienie się od pojedynczych źródeł dostaw.

W Chinach firma rozbudowuje fabrykę w Taicang, która od 2026 roku rozpocznie produkcję prezerwatyw, co dodatkowo wzmocni lokalne możliwości wytwórcze. Nowe centrum badawczo-rozwojowe w Szanghaju skoncentruje się na tworzeniu produktów dostosowanych do lokalnych potrzeb. Obecnie aż 80 proc. produktów Reckitt sprzedawanych w Chinach jest już wytwarzanych w tym kraju, co stawia firmę w korzystnej pozycji wobec niepewności na rynku międzynarodowym.

Strategiczne inwestycje Reckitt są odpowiedzią na wyzwania geopolityczne i odzwierciedlają długoterminową wizję firmy. Poprzez wzmocnienie lokalnej produkcji w kluczowych regionach świata, Reckitt nie tylko zabezpiecza swoją pozycję na rynkach, ale również minimalizuje ryzyko wynikające z napięć handlowych i zmian regulacji.

Czytaj także: Reckitt Benckiser konsoliduje swoją polską działalność w warszawskim biurowcu VIBE

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
23. styczeń 2025 00:52