StoryEditor
Producenci
08.11.2023 12:20

Beiersdorf przekazł 4 mln euro na wspieranie kobiet i promowanie recyklingu tworzyw sztucznych na rynkach wschodzących

Kobiety pracujące w sortowni odpadów w Indiach, należacej do organizacji Green Worms / Beiersdorf
„Kobiety w obiegu zamkniętym” to inicjatywa Beiersdorf, która obejmuje darowiznę w wysokości 4 mln euro na wsparcie organizacji zajmujących się recyklingiem w Argentynie, Ghanie, Indiach i Kenii. Skorzysta na tym ponad 1,6 tys. kobiet, które uzyskają dochód za zbiórkę i segregowanie tworzyw sztucznych. Roczne w gospodarkach wschodzących będzie zbieranych i poddawanych recyklingowi około 15 tys. ton plastiku.

Firma Beiersdorf rozszerza swoje działania w zakresie odpowiedzialności korporacyjnej, realizując program zrównoważonego rozwoju Care Beyond Skin. Nowy, społeczno-ekologiczny program „Women in Circularity” zapewnia fundusze organizacjom zajmującym się recyklingiem odpadów z tworzyw sztucznych, które działają na zasadach biznesu społecznego. 

Inicjatywa ma dwa ważne cele. Pierwszym jest rozbudowa infrastruktury recyklingu organizacji zajmujących się gospodarką odpadami z tworzyw sztucznych w gospodarkach wschodzących. Po drugie, Beiersdor chce zapewnić zbieraczom odpadów, z których większość stanowią kobiety, odpowiednie szkolenia i możliwości rozwoju. Inicjatywa będzie zatem miała pozytywny wpływ na środowisko i będzie sprzyjać bardziej włączającemu społeczeństwu.

Jean-François Pascal, wiceprezes ds. zrównoważonego rozwoju korporacyjnego w Beiersdorf, mówi:

Globalny problem tworzyw sztucznych nasilił się na przestrzeni lat ze względu na produkcję i utylizację milionów ton plastiku rocznie, który bardzo często jest tworzywem jednorazowego użytku. Sytuację tę pogłębiła pandemia Covid-19. Dzięki naszej inicjatywie „Kobiety w obiegu zamkniętym” chcemy pomóc złagodzić niszczycielskie skutki pandemii zarówno dla środowiska, jak i społeczeństwa, poprzez wywarcie trwałego wpływu.

 

Wsparcie dla kobiet i organizacji recyklingowych w Argentynie, Ghanie, Indiach i Kenii

 

Uruchomienie inicjatywy polegało na wyłonieniu organizacji działających na zasadach biznesu społecznego w regionach najbardziej dotkniętych negatywnymi skutkami pandemii Covid-19. Po kompleksowym procesie walidacji i wizytach na miejscu wybrano cztery organizacje: Delterra w Argentynie, Recycle Up! Ghana w Ghanie, Green Worms w Indiach i TakaTaka Solutions w Kenii. 

Firma Beiersdorf przekazała fundusze, dzięki którym te cztery organizacje otrzymają wsparcie i będą mogły zapewnić dochody i możliwości rozwoju ponad 1,6 tys. kobietom w sektorze gospodarki odpadami. W bezpośrednich konsekwencjach będzie to miało również pozytywny wpływ na ich rodziny i całe społeczności. 

Luisa Robles Vega, menedżer ds. zrównoważonego rozwoju, strategii środowiskowej i praw człowieka w Beiersdorf, dodaje:

Inicjatywa pomoże także zwiększyć możliwości tych organizacji w zakresie zbierania i recyklingu odpadów z tworzyw sztucznych o około 15 tys. ton tworzyw sztucznych rocznie poprzez rozbudowę infrastruktury gospodarowania odpadami, w tym o nowe zakłady recyklingu. Fundusze utworzą nowe miejsca pracy oraz poprawią warunki pracy i życia kobiet zbierających odpady poprzez zapewnienie szkoleń, bezpieczeństwa i higieny pracy, ubezpieczenia zdrowotnego i rozszerzonych usług w zakresie szczepień.

Plany zakładają także utworzenie programu proekologicznego mającego na celu m.in. edukację społeczności w zakresie zachowań związanych z recyklingiem, przyznawania stypendiów akademickich i dostępu do przedszkoli. 

 

Inicjatywa stanowi uzupełnienie programu zrównoważonego rozwoju Care Beyond Skin

 

Promowanie gospodarki o obiegu zamkniętym jest jednym z kluczowych obszarów agendy zrównoważonego rozwoju firmy Beiersdorf Care Beyond Skin. W tym kontekście firma nie tylko udoskonala produkty na poziomie formuł i opakowań, ale stawia także na projekty skupiające się na wdrażaniu gospodarki obiegu zamkniętego.

Od 2020 roku Beiersdorf realizuje misję „Wzmacnianie pozycji dziewcząt i młodych kobiet” we współpracy z międzynarodowymi organizacjami non-profit, takimi jak Plan International, CARE i Ashoka. Teraz te działania zostały rozszerzone i objęły 1,6 tys.  pracownic zajmujących się odpadami, które skorzystają z funduszu "Women in Circularity”. 

Inicjatywa obejmuje darowiznę w wysokości 4 milionów euro i stanowi część programu związanego z Covid-19 – największego globalnego programu pomocy w historii firmy Beiersdorf mającego na celu łagodzenie negatywnych skutków i następstw pandemii dla środowiska i społeczeństwa. 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Marketing i media
04.04.2025 11:48
MAC Cosmetics na zielono: makijaże sceniczne do musicalu Wicked w Teatrze Roma
Polska prapremiera”Wicked” na Dużej Scenie Teatru Muzycznego ROMA odbędzie się 5 kwietnia 2025 rokuKarol Mańk/TM ROMA

W sobotę 5 kwietnia będzie miała miejsce polska premiera musicalu „Wicked” w Teatrze Muzycznym Roma. Warszawska scena połączyła siły z marką MAC Cosmetics, aby wspólnie stworzyć spektakularne makijaże sceniczne. Wśród nich znalazła się jedna z najbardziej ikonicznych charakteryzacji tej opowieści – kultowy, zielony look głównej bohaterki Elphaby.

MAC Cosmetics to legendarna marka makijażowa z wieloletnią historią, która od zawsze łączy precyzję, kreatywność i sztukę makijażu. Dzięki tej współpracy – łączącej teatralne doświadczenie TM ROMA, projekty Sergiusza Osmańskiego, wykonanie Anny Stokowskiej Make-up Art oraz mistrzowski kunszt zespołu MAC pod kierownictwem Sebastiana Gradzika – powstały makijaże, które przeniosą widzów w magiczny świat musicalu „Wicked”. Efekty tej współpracy będzie można podziwiać już od na  5 kwietnia na Dużej Scenie Teatru Muzycznego ROMA.

Redakcja Wiadomości Kosmetycznych miała przyjemność gościć na przedpremierowym pokazie tego musicalu 3 kwietnia. Zaświadczamy, że Elphaba była podczas 3-godzinnego spektaklu niezmiennie zielona!

„Wicked” to amerykański musical z muzyką i tekstami piosenek Stephena Schwartza według libretta Winnie Holzman, która z Nowego Jorku przybyła na warszawski pokaz przedpremierowy. 

Polska prapremiera tego tytułu na Dużej Scenie Teatru Muzycznego ROMA odbędzie się 5 kwietnia 2025 roku. Musical „Wicked” pokazany zostanie w polskim przekładzie w tzw. wersji non-replica, czyli takiej, która nie powtarza rozwiązań z oryginalnej inscenizacji nowojorskiej.

Polska obsada musicalu „Wicked” została ogłoszona 21 października 2024 roku (kilka dni wcześnie podane zostały także nazwiska realizatorów polskiej inscenizacji). Zespół artystyczny wyłoniono na podstawie trwającego łącznie kilka tygodni i otwartego dla wszystkich castingu, na który zgłosiło się około 600 chętnych. Przesłuchania kandydatek i kandydatów do kilku najważniejszych ról oceniał kompozytor musicalu Stephen Schwartz i to on wskazał swoje preferencje. Również scenografia, kostiumy i tłumaczenie musiały – jak zwykle – zostać przedłożone amerykańskim autorom i właścicielom praw autorskich do akceptacji.

image
Musical "Wicked", TM ROMA w Warszawie
Karol Mańk/TM ROMA

Światowa premiera „Wicked” miała miejsce 30 października 2003 roku w Gershwin Theatre na nowojorskim Broadwayu. Tytuł ten jest tam grany nieprzerwanie do dzisiaj. Z liczbą blisko ośmiu tysięcy przedstawień „Wicked” znajduje się na 4. miejscu listy najdłużej prezentowanych na Broadwayu musicali wszech czasów (pierwsza trójka to „Upiór w operze”, „Chicago” i „Król lew”). 

Z kolei premiera „Wicked” na londyńskim West Endzie odbyła się w roku 2006 i również tam musical „Wicked” pokazywany jest do dziś (ponad sześć i pół tysiąca przedstawień). Tytuł ten wystawiano także w wielu krajach świata, m.in. w Japonii, Korei, Hiszpanii, Australii i Niemczech, Meksyku i wielu innych.

Fabuła musicalu opiera się na powieści Gregory’ego Maguire’a z roku 1995 pt.: „Wicked – Życie i czasy Złej Czarownicy z Zachodu”, która z kolei inspirowana była klasyczną książką Franka Bauma z 1900 roku „Czarnoksiężnik z krainy Oz”. Musical opowiada historię, która dzieje się jeszcze przed wydarzeniami opisanymi w książce Bauma. Osią narracji jest przyjaźń między dwoma młodymi kobietami: Elfabą, która później będzie znana jako Zła Czarownica z Zachodu i Glindą, która zasłynie jako Dobra Czarownica z Północy. Cała historia pokazana jest właśnie z ich perspektywy. 

Fabuła odnosi się do stereotypów w postrzeganiu dobra i zła, jest też pretekstem do poniesienia kwestii relatywizmu ludzkich zachowań, hipokryzji, braku akceptacji dla odmienności oraz tematów związanych z przyjaźnią, miłością, władzą i manipulowaniem opinią publiczną.

Musical „Wicked” wystawiany jest w Teatrze Muzycznym ROMA na podstawie umowy licencyjnej zawartej przez teatr z agencją Music Theatre International.

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
04.04.2025 10:29
Koreańska marka obniżyła ceny swoich kosmetyków w WIelkiej Brytanii. Czym to tłumaczy?
Firma Erborian powstała w 2007 rokuInstagram Erborian

Erborian, koreańska marka z kosmetykami pielęgnacyjnymi, zdecydowała się na obniżenie cen, obejmujące cały asortyment produktów. Co istotne, obniżenie cen nie wiąże się z żadnymi zmianami w składach produktów ani z opakowaniami.

Marka, po zweryfikowaniu swojej struktury cenowej produktów do pielęgnacji skóry, postanowiła poprzez obniżenie cen zwiększyć dostępność produktów dla klientów. W Wielkiej Brytanii przedział cenowy kosmetyków marki Erborian to obecnie od 4 do 44 funtów (wcześniej był to zakres 6,50-62 funtów)

Firma zdecydowała się na obniżenie cen pomimo wzrostu kosztów firmy o ok. 0,6 proc. w stosunku po poprzedniego roku. Oznacza to oczywiście wpływ tej korekty na marże firmy. Mimo to Erborian podkreśla, że ​​obniżka cen była „słuszną decyzją”, która sprawi, że więcej klientów będzie mogło nabywać jej produkty i cieszyć się niższymi cenami.

– Zmiana cen Erborian była spowodowana opiniami konsumentów. Uznając te spostrzeżenia i rosnące koszty życia w Wielkiej Brytanii, podjęliśmy decyzję o dostosowaniu się do rynku i zapewnieniu, że nasze produkty pozostaną dostępne dla naszej społeczności – skomentowała dla portalu TheIndustry.beauty Debroah Goldweis, dyrektor generalna Erborian w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Jak podkreślają również przedstawiciele marki Erborain, obniżenie cen nie wiąże się z żadnymi zmianami w składach produktów ani z opakowaniami. 

Firma Erborian ("Zioła Orientu") powstała w 2007 roku, będąc połączeniem koreańskiej wiedzy w zakresie pielęgnacji skóry z francuskim luksusem, tworząc innowacyjne formuły wzbogacone tradycyjnymi koreańskimi ziołami. Laboratorium firmy mieści się w Seulu. Jej najlepiej sprzedające się produkty obejmują krem ​​CC i krem ​​BB, które nadal są popularne w mediach społecznościowych wśród konsumentów, ponieważ trend K-beauty nadal wykazuje tendencję rosnącą m.in. w Wielkiej Brytanii).

Czytaj też: Koreańska ekspansja w branży kosmetycznej: rekordowy eksport i boom inwestycyjny

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
04. kwiecień 2025 15:04