StoryEditor
Producenci
06.02.2020 00:00

Beiersdorf nabywa markę kosmetyków naturalnych „Stop The Water While Using Me!”

Aby przyspieszyć działania w zakresie ochrony klimatu i zasobów oraz wzmocnienia wpływu zrównoważonej pielęgnacji skóry grupa kosmetyczna Germ nabyła kosmetyki naturalne "Stop The Water While Using Me!" Dzięki temu partnerstwu dwie firmy z Hamburga zamierzają wspólnie „zintensyfikować wpływ zrównoważonej pielęgnacji skóry i dalej angażować się w ochronę klimatu i zasobów”.

W szczególności planują ściśle współpracować w celu opracowania wspólnych inicjatyw na rzecz zrównoważonego rozwoju w przyszłości i tworzyć skuteczne rozwiązania ekologiczne.

Od momentu powstania w 2011 roku "Stop The Water While Using Me!" opracowuje biodegradowalne produkty do pielęgnacji skóry i systemy wielokrotnego napełniania. Asortyment obejmuje stałe, bezwodne produkty do pielęgnacji ciała i włosów, a także artykuły do ​​pielęgnacji ciała pod prysznic, do rąk, ciała i jamy ustnej.

Nowy nabytek wzmocni portfolio marek koncernu Beiersdorf dzięki innowacyjnej, naturalnej pielęgnacji skóry i know-how wysoce zaangażowanego zespołu - nazwa marki ucieleśnia cel, który został zrealizowany od momentu powstania marki.

- Cieszymy się, że Stop The Water While Using Me! dołączył do naszej społeczności Beiersdorf i z niecierpliwością oczekujemy rozszerzenia naszych zobowiązań w zakresie zrównoważonego rozwoju zgodnie z naszą strategią C.A.R.E. +  - powiedział Iain Holding, dyrektor generalny Beiersdorf Niemcy / Szwajcaria.

Marka będzie nadal zarządzana jako niezależna firma, przekazał w komunikacie Beiersdorf.

- Wierzymy, że nasze partnerstwo z Beiersdorf będzie korzystne dla wszystkich stron. Beiersdorf zapewni nam środowisko pracy, w którym będziemy mogli samodzielnie rozwijać nasze cele, rozpowszechniać przesłanie Stop The Water While Using Me! i zmaksymalizować nasze ambicje dotyczące zrównoważonego rozwoju dzięki silnemu partnerowi po naszej stronie. Dzięki temu możemy szybciej generować wpływy dzięki naszym pomysłom - powiedziała Nina Witt, CEO "Stop The Water While Using Me!"

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
13.03.2025 14:42
Ukraina wyprzedaje rosyjską fabrykę chemii i kosmetyków: ustalono cenę wywoławczą
49000.com.ua

Fundusz Mienia Państwowego Ukrainy ogłosił 7 marca, że komisja przetargowa ustaliła cenę wywoławczą oraz warunki prywatyzacji państwowego pakietu udziałów w Vinnytsiapobutkhim – jednym z największych producentów kosmetyków i chemii gospodarczej w kraju. Zakład został znacjonalizowany w lipcu 2024 roku w ramach szeroko zakrojonych działań państwa wobec aktywów powiązanych z rosyjskimi właścicielami. Cena wywoławcza wynosi 301,4 mln hrywien (około 7,3 mln dolarów). Wkrótce warunki prywatyzacji zostaną przekazane rządowi do zatwierdzenia, po czym zostanie ogłoszona data aukcji.

Podstawowe warunki przetargu obejmują m.in. utrzymanie działalności przedsiębiorstwa, spłatę zaległych zobowiązań płacowych i budżetowych w ciągu sześciu miesięcy oraz uregulowanie długów wobec wierzycieli. Nowy właściciel będzie także zobowiązany do zapewnienia ochrony pracownikom, co oznacza brak zwolnień przez pół roku. Dodatkowo zabronione będzie odsprzedawanie, dzierżawienie lub przekazywanie aktywów osobom objętym sankcjami bądź przedstawicielom Rosji. Środki te mają na celu zagwarantowanie stabilności zakładu oraz jego dalszego funkcjonowania na ukraińskim rynku.

Vinnytsiapobutkhim został znacjonalizowany w wyniku decyzji rządu Ukrainy, który w lutym 2025 roku dodał go do listy obiektów przeznaczonych do wielkoskalowej prywatyzacji. Przed nacjonalizacją zakład produkował proszki i detergenty dla rosyjskiej firmy Nevskaya Kosmetika, kontrolowanej przez oligarchów Wiktora Kononowa i Władimira Plesowskich.

Marki takie jak Ushastyi Nian, Sarma, Mister Chister, Lotos czy Maks były dobrze znane na rynkach wschodnioeuropejskich. W 2022 roku Ukraina przejęła te aktywa i przekazała je Agencji ds. Odzyskiwania i Zarządzania Aktywami (ARMA), a po selekcji nowym operatorem zakładu została firma Kraiteks-Service LLC.

Obiekt w Winnicy dysponuje 12 liniami produkcyjnymi, które są w stanie wytwarzać od 6 do 7 tys. ton detergentów miesięcznie. Kraiteks-Service, działający na rynku ukraińskim od ponad 15 lat, jest jednym z czołowych dystrybutorów chemii gospodarczej, kosmetyków i produktów higienicznych, współpracującym z międzynarodowymi gigantami, takimi jak L’Oréal, Henkel, Unilever, Beiersdorf, GlaxoSmithKline, Johnson & Johnson, BIC, Schwarzkopf, Biokon i Elfa. Prywatyzacja zakładu ma na celu dalszą stabilizację i rozwój sektora chemii gospodarczej na Ukrainie.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
13.03.2025 14:07
Jason Momoa, filmowy Aquaman, debiutuje we współpracy z marką eko-kosmetyków
Jason Momoa nawiązał współpracę z firmą kosmetyczną Humble BrandsJason Roman, Men‘s Health

Amerykański aktor Jason Momoa, znany m.in. z takich filmów jak "Gra o Tron" czy "Aquaman", wziął udział w stworzeniu linii kosmetyków nie zawierających plastiku. Filmowy Aquaman prowadzi walkę o życie w morzach także w prawdziwym życiu – podkreśla magazyn "Men‘s Health".

Aktor nawiązał współpracę z firmą kosmetyczną Humble Brands, aby współtworzyć linię dezodorantów o zapachu cedru i czystka – Rockrose & Cedar. Kosmetyk i jego opakowanie stworzono bez użycia plastiku, wyłącznie ze składników pochodzenia naturalnego.

Jak podkreślił Jeff Shardell, założyciel i dyrektor generalny Humble Brands w wywiadzie dla portalu Cosmetics Business, Jason Momoa był fanem marki jeszcze przed nawiązaniem tej współpracy.

Momoa zadebiutował w branży kosmetycznej wprowadzając nowy dezodorant równolegle z występem w swoim filmie dokumentalno-podróżniczym "On The Roam".

Momoa, kojarzony z odgrywaniem mocnych, wojowniczych postaci (Khal Drogo w "Grze o tron", Duncan Idaho w "Diunie", Aquaman), poza ekranem jest osobą znacznie bardziej wyluzowaną – zauważa "Men‘s Health". W życiu prywatnym Momoa walczy w inny sposób: stara się wyeliminować ze swojego życia plastiki.

Robię, co w mojej mocy, aby wyeliminować jednorazowy plastik ze swojego życia i aby pomóc w tworzeniu rozwiązań, umożliwiających innym robienie tego samego – wyjaśnia Jason Momoa.

To właśnie ta chęć ograniczeniu ilości plastiku, który nieuchronnie trafia na wysypiska śmieci lub prosto do oceanów, skłoniło aktora do współpracy z Humble Brands nad nowym, wolnym od aluminium i plastiku, przyjaznym dla środowiska naturalnego naturalnym dezodorantem.

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
14. marzec 2025 05:12