StoryEditor
Producenci
16.09.2021 00:00

Beiersdorf kładzie kamień węgielny pod nowy zakład w Lipsku

Beiersdorf inwestuje 220 milionów euro w nową fabrykę kosmetyków. Powstanie ona w Lipsku, gdzie właśnie wmurowano kamień węgielny. Rozpoczęcie produkcji zaplanowano na 2022 rok. Nowoczesne centrum na początek zatrudni 200 osób. Zatrudnienie będzie się zwiększać, bowiem w bezpośrednim sąsiedztwie ma powstać hub logistyczny na Europę Środkową.

Beiersdorf inwestuje 220 milionów euro w fabrykę kosmetyków, która powstaje na północnych obrzeżach Lipska. Nowoczesne centrum produkcji to inwestycja planowana na 220 milionów euro. Oprócz fabryki, w której zatrudnienie znajdzie 200 osób, powstanie tu nowy hub logistyczny dla firmy. Ten projekt to największa inwestycja Beiersdorf.

Czytaj też: Beiersdorf planuje budowę hubu na Europę przy zakładzie w Lipsku

Nowy zakład stwarza możliwości długoterminowego, zrównoważonego rozwoju sieci produkcyjnej Beiersdorf. W nowym zakładzie o powierzchni 32 tys. m kw., z linii produkcyjnej każdego roku zjeżdżać będzie do 450 milionów produktów kosmetycznych, w szczególności dezodorantów, lakierów do włosów i pianek do golenia na cały rynek europejski oraz na eksport. W zależności od rynku i rozwoju biznesu, moce produkcyjne będą mogły być rozbudowywane.

– To wyjątkowy projekt dla Beiersdorf. Budowa zupełnie nowego zakładu produkcyjnego dla Europy Środkowej w Niemczech to ogromna szansa dla nas i – jak wierzymy – także dla regionu – podkreślił Vincent Warnery, dyrektor generalny Beiersdorf, w czasie uroczystości wbudowania kamienia węgielnego.

Podczas budowy zakładu nacisk kładziony jest na zdolność do innowacji i modułową, elastyczną konstrukcję. Dzięki temu centrum produkcyjne może również w przyszłości sprawnie reagować na nowe technologie, wymagania konsumentów i rozwój rynku. Wysoki stopień automatyzacji pozwala na współdziałanie różnych etapów produkcji oraz wysoką wydajność i produktywność – od dostawy surowca do gotowego produktu w magazynie wysokiego składowania.

Budynek nowego zakładu będzie spełniać wysokie standardy środowiskowe i przyczyni się do programu zrównoważonego rozwoju firmy Beiersdorf Care Beyond Skin. Fabryka ma być całkowicie neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla dzięki wykorzystaniu energii odnawialnej. Będzie wyposażona w system fotowoltaiczny oraz punkty ładowania dla e-samochodów. Bedze też miała zdolność odzyskiwania i przetwarzania ciepła, ścieków i etanolu.

Nowy zakład przyczynia się również do zrównoważonego rozwoju na poziomie produktu: nowe warunki techniczne umożliwiają wprowadzanie na rynek innowacyjnych, zrównoważonych rozwiązań opakowaniowych – na przykład puszek aerozolowych wykonanych z aluminium pochodzącego z recyklingu.

Prace konstrukcyjno-budowlane dla dwunastu budowanych obiektów rozpoczęły się w marcu tego roku. W najbliższych miesiącach na placu budowy będzie pracować nawet 600 osób.

Zespół projektowy, który równolegle z budową przygotowuje rozpoczęcie produkcji, liczy już blisko 50 pracowników. W 2022 r. będą koordynować uruchomienie pierwszych trzech linii produkcyjnych, a wkrótce pojawią się dwie kolejne. Sukcesywnie wielu pracowników z zakładu Beiersdorf w Waldheim zostanie przeniesionych do nowego centrum produkcyjnego w Lipsku. Przewiduje się, że proces transformacji zakończy się w 2023 roku.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
22.11.2024 11:45
Rituals Cosmetics realizuje założone cele środowiskowe. Jakie ma efekty?
Rituals Cosmetics

Rituals Cosmetics do 2050 roku osiągnie zerową emisję gazów cieplarnianych. To jedno ze zobowiązań marki, która w realizacji swoich planów środowiskowych ma duże osiągnięcia.

Rituals Cosmetics do 2050 roku osiągnie zerową emisję gazów cieplarnianych. To jedno ze zobowiązań marki, która w realizacji swoich planów środowiskowych ma duże osiągnięcia.

Marka Rituals Cosmetics sukcesywnie zmniejsza emisję gazów cieplarnianych, redukując tym samym swój ślad węglowy. Marka podjęła zobowiązanie, że do 2050 r. osiągnie zerową emisję netto. Jest to jedno ze zobowiązań środowiskowych marki, która w opublikowanym właśnie Raporcie Zrównoważonego Rozwoju podsumowuje to, co do tej pory udało jej się osiągnąć.

W 2023 r. 65 proc. produktów marki zawierało co najmniej 90 proc. składników naturalnego pochodzenia. Produkty z możliwością ponownego napełnienia oraz odpowiadające im wkłady stanowiły ponad 24 proc. sprzedaży, która wzrosła o 19 proc. w porównaniu z 2022 r.

Dzięki takim wyborom konsumentów, którzy kupowali wkłady uzupełniające poszczególnych produktów, marka zaoszczędziła w 2203 r. ponad tonę materiałów, ponad 2 mln ton 2 270 ton ekwiwalentu CO2 i 26,6 miliona litrów wody.

Wszystkie materiały, z których wytwarzane są opakowania produktów marki nadają się do recyklingu lub są wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu.

Firma zwiększyła odsetek przetworzonego aluminium w opakowaniach pianek pod prysznic w żelu oraz musów do ciała do 99 proc.

Opakowania kremów do ciała oraz masek do ciała są wykonywane w minimum 95 proc. z plastiku pochodzącego z recyklingu (PCR PET). Zwiększenie udziału tego materiału w opakowaniach dwóch rodzajów produktów pozwoliło w ubiegłym roku zaoszczędzić 1 005 289 kg pierwotnego plastiku.

Kolejnym krokiem będzie zmiana słoików i butelek PET w opakowania zawierające ponad 70 proc. PCR PET, aby do końca 2025 r. w produkcji opakowań wykorzystywać już wyłącznie PET pochodzący z recyklingu.

Rituals Cosmetics to luksusowa marka oferująca produkty do pielęgnacji ciała, twarzy oraz włosów oraz zapachy do domu. Firma powstała w 2000 roku w Amsterdamie. Jej produkty, poprzez sieć ponad 1 tys. sklepów, 4,2 tys. punktów w ramach shop-in-shop oraz pięciu obiektów SPA, obecne są w 36 krajach.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 12:43