StoryEditor
Producenci
28.06.2021 00:00

Beiersdorf, Henkel, L’Oréal i Unilever podpisują oświadczenie Ellen MacArthur o obowiązkowej odpowiedzialności przemysłu

Giganty zajmujące się urodą i higieną osobistą dołączyły do ponad 100 firm, podpisując oświadczenie Fundacji Ellen MacArthur wzywające do rozszerzenia kosztów recyklingu i odpowiedzialności na przemysł. Bez rozszerzonej odpowiedzialności producenta (ROP), gdzie członkowie łańcucha dostaw będą zobowiązani do ponoszenia pewnych kosztów i wspólnej odpowiedzialności jest mało prawdopodobne, aby zbiórka i recykling opakowań w przyszłości były znacząco skalowane.

Wśród ponad 100 sygnatariuszy, w tym wielu graczy z branży spożywczej i napojów, takich jak Coca-Cola i Nestlé, organizacji non-profit WWF i Europejskiego Banku Inwestycyjnego, kilku wiodących graczy z branży kosmetycznej połączyło swoje wsparcie, w tym Beiersdorf, Henkel, L'Oréal i Unilever.

- W gospodarce o obiegu zamkniętym opakowania, których nie można wyeliminować lub ponownie wykorzystać, muszą być zbierane, sortowane i poddawane recyklingowi lub kompostowane po użyciu. Ale obecnie ekonomia nie kumuluje się: zbieranie, sortowanie i recykling lub przetwarzanie opakowań kosztuje więcej niż przychody ze sprzedaży materiałów pochodzących z recyklingu. Potrzebujemy dedykowanego, stałego i wystarczającego finansowania, aby ekonomika recyklingu działała – przekazała Fundacja Ellen MacArthur.

W oświadczeniu podpisanym przez branżę podkreślono zatem, dlaczego obowiązkowe, odpłatne programy ROP są „jedynym sprawdzonym i prawdopodobnym sposobem zapewnienia tego finansowania”.

Maarten Dubois, kierownik projektu ds. gospodarki o obiegu zamkniętym w Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), powiedział: - Ustanowienie systemów rozszerzonej odpowiedzialności producenta tworzy nowe rynki dla recyklingu. Konfiguracja jest trudna, ale jeśli się powiedzie, może zmienić grę w globalnym przejściu na gospodarkę o obiegu zamkniętym.

Silny sygnał o chęci zmiany ze strony firm beauty

Fundacja Ellen MacArthur powiedziała, że ​ ostateczny pomysł, jak najlepiej wdrożyć ROP w opakowaniach w różnych lokalizacjach geograficznych na świecie, pozostał nieokreślony, ale sygnatariusze „wysłali silny sygnał”, że są gotowi do podjęcia działań i bycia częścią zmian. "Jako grupa firm i interesariuszy pochodzących z całego łańcucha wartości opakowań, wzywamy do wdrożenia systemów rozszerzonej odpowiedzialności producenta (ROP) dla opakowań. Zdajemy sobie sprawę, że ROP jest niezbędną częścią rozwiązania, aby stworzyć gospodarkę o obiegu zamkniętym dla opakowań, do których dążymy” – czytamy w oświadczeniu.

Celem było to, aby wszyscy interesariusze zaangażowani we wprowadzanie opakowań na rynek wnieśli wkład w finansowanie przeznaczone na ich zbieranie i przetwarzanie po zużyciu – środki, które by zapewniły „dedykowany, ciągły i wystarczający” proces w nadchodzących latach. „Bez takiej polityki zbiórka i recykling opakowań prawdopodobnie nie będą w znaczący sposób skalowane, a dziesiątki milionów ton opakowań będzie co roku trafiało do środowiska” – czytamy w oświadczeniu.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 00:03