StoryEditor
Producenci
05.09.2019 00:00

Barwa rozpoczęła współpracę z siecią dyskontów Lidl

Kolejne firmy kosmetyczne wchodzą do sieci dyskontowych. Tym razem 5 września marka Barwa pojawi się w sklepach Lidl ze swoją naturalną linią opartą na wyciągu z ryżu.

Sieć dyskontowa Lidl  rozwija swoją  półkę kosmetyczną. Od 5 września w sklepach Lidla dostępne będą kosmetyki z serii Barwa Naturalna Ryżowa, w których składzie znajdziemy cenny wyciąg z protein ryżu. 

To kolejna marka z kategorii kosmetyków naturalnych, która wzbogaci asortyment tej sieci dyskontów. Lidl rozwija kategorię produktów naturalnych na swoich półkach. Pielęgnacja przy użyciu produktów wegańskich, powstałych z naturalnych składników, z pominięciem tych odzwierzęcych, to trend, który szybko zdobywa uznanie wśród konsumentów. Nic dziwnego, że niedawno sieć rozszerzyła ofertę kosmetyczną o takie kosmetyki: wprowadziła wegańską linię Food For Skin swojej marki własnej Cien, produkty z serii Natural Age marki Tołpa a teraz linię ryżową Barwy. 

Krakowska marka z długoletnimi tradycjami 

Barwa posiada asortyment kosmetyków dla dorosłych i dzieci, w tym dla osób borykających się z problemami i alergiami skórnymi. Oferta obejmuje serie do pielęgnacji włosów, stóp i dłoni oraz całego ciała, a także mydła ręcznie robione z dodatkiem naturalnych składników, np.  mydła siarkowe, będące jednym z kluczowych produktów serii skierowanej do pielęgnacji młodej skóry. Są szczególnie przeznaczone dla osób zmagających się z trądzikiem.

Barwa inwestuje  w rozwój

Obecnie firma realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich inwestując w działania eksportowe ukierunkowane głównie na rynki europejskie i azjatyckie. Dzięki realizacji projektu marka wzięła udział w trzech zagranicznych międzynarodowych targach branżowych, pozwalających nawiązać nowe kontakty na zagranicznych rynkach docelowych.

Barwa otrzymała także inne dofinansowanie wspierane unijnymi funduszami, które dotyczy kosmetyków dla nastolatków oraz serii do pielęgnacji twarzy inspirowanej zabiegami medycyny estetycznej. 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.02.2025 14:27
Natura & Co rozważa sprzedaż międzynarodowych operacji Avonu
Natura & Co

Brazylijski gigant kosmetyczny Natura & Co ogłosił, że prowadzi wyłączne rozmowy z funduszem zarządzającym aktywami IG4 na temat potencjalnej sprzedaży operacji Avonu poza Ameryką Łacińską. Informacja ta, podana w czwartek, wywołała pozytywną reakcję rynku – akcje spółki wzrosły o około 3,5 proc., co uczyniło Naturę jednym z liderów wzrostu na indeksie Bovespa, który pozostawał w tym czasie na stabilnym poziomie.

Plany dotyczące restrukturyzacji Avonu firma ogłosiła na początku 2024 roku, rozważając różne opcje, w tym sprzedaż, nawiązanie partnerstwa lub wydzielenie działalności w osobną spółkę. Proces ten został jednak tymczasowo wstrzymany po tym, jak amerykańska jednostka Avonu, Avon Products (API), złożyła wniosek o ochronę przed upadłością na podstawie rozdziału 11 amerykańskiego kodeksu upadłościowego. W grudniu 2024 roku Natura ponownie podjęła analizę strategicznych opcji dla swojego biznesu poza Ameryką Łacińską.

Obecne negocjacje z IG4 znajdują się na wczesnym etapie, a Natura & Co podkreśla, że wciąż rozważa inne alternatywy strategiczne. Analitycy JPMorgan uznali tę decyzję za istotny krok w kierunku uproszczenia struktury biznesowej spółki, co wpisuje się w jej strategię inwestycyjną. Według nich Natura powinna dążyć do sprzedaży międzynarodowego segmentu Avonu w krótkim terminie, zwłaszcza po zakończeniu procesu restrukturyzacyjnego API.

Potencjalna sprzedaż Avonu poza Ameryką Łacińską może mieć istotne konsekwencje finansowe dla Natura & Co. Z jednej strony firma mogłaby skoncentrować się na bardziej dochodowym rynku latynoamerykańskim, generując stabilny przepływ gotówki i zwiększając potencjał wypłaty dywidend. Z drugiej strony, decyzja o sprzedaży lub innym rodzaju restrukturyzacji może wpłynąć na globalną pozycję marki Avon, która od lat zmaga się z wyzwaniami w konkurencyjnym sektorze kosmetycznym.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.02.2025 12:41
Hermès odnotowuje silny wzrost pomimo niepewności gospodarczej
Hermès

14 stycznia 2025 roku Axel Dumas, dyrektor zarządzający Hermès, podsumował wyniki finansowe za 2024 rok, podkreślając odporność modelu biznesowego marki. W obliczu niepewnej sytuacji gospodarczej i geopolitycznej firma utrzymała stabilny wzrost, co świadczy o sile jej strategii oraz elastyczności zespołów.

Silne wyniki odnotowano na wszystkich rynkach, w tym w Azji, gdzie zrealizowano szereg modernizacji i rozbudowy sklepów. W Chinach ponowne otwarcie sklepu w centrum handlowym MixC w Shenyang w grudniu oraz wcześniejsze modernizacje w Shenzhen i Pekinie przełożyły się na wzrost sprzedaży o 8,9 proc. w czwartym kwartale. Największy wzrost w skali roku zanotowano w Japonii (+22,5 proc.), a kolejne miejsca zajęły Stany Zjednoczone (+15 proc.) oraz Europa (+19 proc. bez Francji). Sama Francja, tradycyjnie istotny rynek dla Hermès, odnotowała wzrost o 13 proc.

Pod koniec 2024 roku wszystkie działy firmy, z wyjątkiem zegarmistrzostwa, zanotowały solidny wzrost. Sukces ten był wynikiem strategii opierającej się na wartościach marki oraz zwiększeniu mocy produkcyjnych. Hermès kontynuował także politykę zatrudnienia, przyjmując do pracy 2 300 nowych pracowników, co sprawiło, że globalna liczba zatrudnionych przekroczyła 25 000 osób.

Mimo globalnych wyzwań firma pozostaje optymistyczna i potwierdza ambitne cele dotyczące dalszego wzrostu przychodów. Na tle konkurencji Hermès wyróżnia się solidnymi wynikami – dla porównania LVMH zanotował wzrost przychodów o zaledwie 1 proc. (84,7 miliarda euro), a Kering odnotował spadek o 12 proc., do poziomu 17,1 miliarda euro. Takie wyniki potwierdzają dominującą pozycję Hermès na rynku luksusowym i skuteczność jego strategii.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
23. luty 2025 11:06