Jeśli chodzi o kategorie produktów, to na pierwszym miejscu w Azji są kosmetyki do makijażu ust. Na drugim miejscu - podkłady i korektory. Kremy BB/CC odnotowały najszybszy wzrost wśród wszystkich kosmetyków kolorowych.
Co więcej, trend konturowania twarzy zachęca konsumentów do kupowania więcej niż jednego produktu i ich łączenia. Zauważono też, że klienci są mniej lojalni wobec marek i wymagają od producentów dodatkowych korzyści wykraczających poza ogólne funkcje kosmetyczne danego produktu. Kosmetyki do pielęgnacji skóry, które zawierają naturalne ekstrakty w celu rozjaśnienia cery również znajdują się w centrum uwagi konsumentów.
Według ankiety przeprowadzonej przez Euromonitor 2017 w Wielkiej Brytanii, na rynkach rozwijających się w Azji, aktywnie rozpoczyna się proces premiumizacji. Konsumenci (milenialsi) zapytani o pięć głównych wymogów stawianych kosmetykom kolorowym, respondenci z Chin, Tajlandii i Indonezji, wskazali na „premium” i „dobre dla skóry”, a także „hipoalergiczne”, „pasuje do mojej skóry” i „naturalne lub organiczne”, podczas gdy w Japonii i Korei Południowej pierwszeństwo mają „stosunek wartości do ceny” i „niska cena”.
Ponadto, premiera linii do makijażu dla mężczyzn Chanel - Boy de Chanel, potwierdza, że mężczyźni są szybko rosnąca grupą klientów kupujących kosmetyki kolorowe.
Do 2022 roku kategoria kosmetyków kolorowych w Azji ma wzrosnąć do 6 proc. CAGR osiągając wartość 25 mld USD. Wzrost sprzedaży na rynkach rozwijających się będzie napędzany przez rosnący PKB i większe budżety na zakupy. Popularnymi produktami będą kosmetyki do ust, które dodają objętości, a także lekkie podkłady i kremowe róże, które sprawiają, że skóra wizualnie wygląda młodziej.