StoryEditor
Producenci
22.11.2023 15:12

Avon przedłużył współpracę z GXO. Producent kosmetyków korzysta z usług logistycznych firmy od 15 lat

GXO realizuje m.in. usługi wartości dodanej polegające na przygotowaniu spersonalizowanych świątecznych wersji produktów w specjalnych zestawach prezentowych / GXO

GXO Logistics, największy na świecie operator logistyki kontraktowej, ogłosił dzisiaj przedłużenie umowy z firmą Avon. GXO wspiera działalność producenta kosmetyków od 15 lat, zarządzając centrum logistycznym w Garwolinie, które obsługuje fabrykę Avon w Europie i prowadzi dystrybucję produktów firmy do ponad 50 krajów w Europie, Afryce i Azji.

Firma GXO, która świadczy usługi logistyczne, ogłosiła przedłużenie umowy na obsługę logistyczna fabryki Avon w Garwolinie.

Jean Luc Bessade, dyrektor zarządzający GXO na Polskę, Czechy i Rumunię powiedział:

Jesteśmy dumni, że nasze działania operacyjne mogą wspierać zmieniające się potrzeby Avon związane z dostosowywaniem się do nowych przepisów oraz świadczyć usługi co-packingu i usługi wartości dodanej. Nasze wieloletnie partnerstwo z Avon rozwinęło się dzięki wysokiej jakości obsługi oraz otwartej komunikacji.

GXO zarządza centrum logistycznym w Garwolinie, które obsługuje największą fabrykę Avon w Europie i prowadzi dystrybucję produktów firmy do ponad 50 krajów w Europie, Afryce i Azji. Usługi GXO obejmują magazynowanie, usługi wartości dodanej i wsparcie produkcji. GXO przeznaczyło 2 tys. mkw. na realizację usług wartości dodanej obejmujących przygotowanie spersonalizowanych świątecznych wersji produktów w specjalnych zestawach prezentowych.

Centrum logistyczne GXO w Garwolinie zapewnia również obsługę omnichannel firmy Avon. Świadczy usługi co-packingu, w tym specjalistyczne etykietowanie i kody QR. Co roku pracownicy operatora przygotowują co-packing tysięcy różnych zestawów promocyjnych, pakowanych w torby, tacki i pudełka na prezenty z okazji różnych świąt.

GXO wspiera także Avon w spełnianiu wymogów prawnych i etykietowania produktów pod kątem zmian regulacyjnych obowiązujących na różnych rynkach. Obsługuje również wspólne rozwiązania magazynowe dla firmy Avon i jej dostawców. 

Andrew Wills, senior manager logistics w Avon skomentował:

GXO jest naszym partnerem od 2008 roku, pomagając nam realizować misję tworzenia lepszego świata dla kobiet poprzez wspieranie ich przedsiębiorczości, odwagi i pomysłów na sukces. Usługi wartości dodanej oferowane przez GXO pomogły rozwinąć naszą współpracę. GXO towarzyszy nam także w osiąganiu naszych celów ESG. Liczymy na dalsze wsparcie firmy w rozwijaniu pełnego potencjału naszej logistyki.

GXO wspólnie z Avon realizuje ambitne cele środowiskowe w centrum logistycznym w Garwolinie. Magazyn ma certyfikat ISO 9001 od 2010 roku i ISO 14001 od 2014 roku. Zmniejsza ilość wytwarzanych odpadów poprzez ponowne wykorzystanie materiałów np. tektury, recykling ok. 97 proc. makulatury opakowaniowej i 90 proc. folii z tworzyw sztucznych oraz wykorzystanie dokumentacji elektronicznej w celu zmniejszenia ilości wydruków.

W magazynie zmniejszono też zużycie energii poprzez zastosowanie oświetlenia LED oraz optymalizację tras wózków widłowych, redukując liczbę niezbędnych ładowań akumulatorów.

GXO angażuje się również we wspieranie lokalnych społeczności, których część stanowią jego pracownicy. W tym roku firma była jednym z partnerów wydarzenia Avon Kontra Przemoc - biegnij w Garwolinie, który jest częścią kampanii Avon przeciwko przemocy. Ponad 70 pracowników GXO wzięło udział w biegu, który odbył się w czerwcu.

 

Na całym świecie GXO obsługuje ponad 1 mld produktów kosmetycznych rocznie. Oparator ma ponad 40 lokalizacji świadczących usługi dla luksusowych marek czołowych firm z branży urody i zdrowia. Optymalizuje łańcuchy dostaw, wykorzystując technologię, skalę i wiedzę specjalistyczną, aby usprawnić przepływ towarów i zapewnić obsługę klientów w zakresie e-commerce, dystrybucji wielokanałowej i logistyki zwrotów.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.02.2025 14:27
Natura & Co rozważa sprzedaż międzynarodowych operacji Avonu
Natura & Co

Brazylijski gigant kosmetyczny Natura & Co ogłosił, że prowadzi wyłączne rozmowy z funduszem zarządzającym aktywami IG4 na temat potencjalnej sprzedaży operacji Avonu poza Ameryką Łacińską. Informacja ta, podana w czwartek, wywołała pozytywną reakcję rynku – akcje spółki wzrosły o około 3,5 proc., co uczyniło Naturę jednym z liderów wzrostu na indeksie Bovespa, który pozostawał w tym czasie na stabilnym poziomie.

Plany dotyczące restrukturyzacji Avonu firma ogłosiła na początku 2024 roku, rozważając różne opcje, w tym sprzedaż, nawiązanie partnerstwa lub wydzielenie działalności w osobną spółkę. Proces ten został jednak tymczasowo wstrzymany po tym, jak amerykańska jednostka Avonu, Avon Products (API), złożyła wniosek o ochronę przed upadłością na podstawie rozdziału 11 amerykańskiego kodeksu upadłościowego. W grudniu 2024 roku Natura ponownie podjęła analizę strategicznych opcji dla swojego biznesu poza Ameryką Łacińską.

Obecne negocjacje z IG4 znajdują się na wczesnym etapie, a Natura & Co podkreśla, że wciąż rozważa inne alternatywy strategiczne. Analitycy JPMorgan uznali tę decyzję za istotny krok w kierunku uproszczenia struktury biznesowej spółki, co wpisuje się w jej strategię inwestycyjną. Według nich Natura powinna dążyć do sprzedaży międzynarodowego segmentu Avonu w krótkim terminie, zwłaszcza po zakończeniu procesu restrukturyzacyjnego API.

Potencjalna sprzedaż Avonu poza Ameryką Łacińską może mieć istotne konsekwencje finansowe dla Natura & Co. Z jednej strony firma mogłaby skoncentrować się na bardziej dochodowym rynku latynoamerykańskim, generując stabilny przepływ gotówki i zwiększając potencjał wypłaty dywidend. Z drugiej strony, decyzja o sprzedaży lub innym rodzaju restrukturyzacji może wpłynąć na globalną pozycję marki Avon, która od lat zmaga się z wyzwaniami w konkurencyjnym sektorze kosmetycznym.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.02.2025 12:41
Hermès odnotowuje silny wzrost pomimo niepewności gospodarczej
Hermès

14 stycznia 2025 roku Axel Dumas, dyrektor zarządzający Hermès, podsumował wyniki finansowe za 2024 rok, podkreślając odporność modelu biznesowego marki. W obliczu niepewnej sytuacji gospodarczej i geopolitycznej firma utrzymała stabilny wzrost, co świadczy o sile jej strategii oraz elastyczności zespołów.

Silne wyniki odnotowano na wszystkich rynkach, w tym w Azji, gdzie zrealizowano szereg modernizacji i rozbudowy sklepów. W Chinach ponowne otwarcie sklepu w centrum handlowym MixC w Shenyang w grudniu oraz wcześniejsze modernizacje w Shenzhen i Pekinie przełożyły się na wzrost sprzedaży o 8,9 proc. w czwartym kwartale. Największy wzrost w skali roku zanotowano w Japonii (+22,5 proc.), a kolejne miejsca zajęły Stany Zjednoczone (+15 proc.) oraz Europa (+19 proc. bez Francji). Sama Francja, tradycyjnie istotny rynek dla Hermès, odnotowała wzrost o 13 proc.

Pod koniec 2024 roku wszystkie działy firmy, z wyjątkiem zegarmistrzostwa, zanotowały solidny wzrost. Sukces ten był wynikiem strategii opierającej się na wartościach marki oraz zwiększeniu mocy produkcyjnych. Hermès kontynuował także politykę zatrudnienia, przyjmując do pracy 2 300 nowych pracowników, co sprawiło, że globalna liczba zatrudnionych przekroczyła 25 000 osób.

Mimo globalnych wyzwań firma pozostaje optymistyczna i potwierdza ambitne cele dotyczące dalszego wzrostu przychodów. Na tle konkurencji Hermès wyróżnia się solidnymi wynikami – dla porównania LVMH zanotował wzrost przychodów o zaledwie 1 proc. (84,7 miliarda euro), a Kering odnotował spadek o 12 proc., do poziomu 17,1 miliarda euro. Takie wyniki potwierdzają dominującą pozycję Hermès na rynku luksusowym i skuteczność jego strategii.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
24. luty 2025 02:16