StoryEditor
Producenci
09.02.2018 00:00

Ava wypłynęła na wody e-commerce

Laboratorium Kosmetyczne Ava z początkiem roku uruchomiło nową stronę internetową połączoną z platformą zakupową.

Nowa strona Avy pozwala na przejrzystą prezentację portfolio firmy, bezpośredni zakup produktów, w tym profesjonalnych dla gabinetów kosmetycznych, a także śledzenie informacji na blogu.

– Jej uruchomienie stworzyło ogromne możliwości e-handlu, z których do tej pory nie korzystaliśmy w pełni – mówi Judyta Jakowlew, specjalista ds. marketingu w Laboratorium Kosmetycznym Ava. – Aktualnie wszystkie nasze produkty – te dla indywidualnego klienta, jak i dla gabinetów kosmetycznych – dostępne są pod jednym adresem www. Sklep internetowy daje nieograniczone możliwości miłośnikom marki Ava. Przy tak licznym asortymencie produktów, nie wszystkie są dostępne w drogeriach. Również możliwość zakupu nowych produktów jest szybsza. Wprowadzone nowości dostępne są w naszym e-sklepie w dniu ich premiery. Do stacjonarnych drogerii docierają dopiero po  kilku dniach – wyjaśnia nasza rozmówczyni.

Nowa strona internetowa i cotygodniowe promocje w sklepie online mają zwiększyć świadomość marki. Informacja o platformie została rozpowszechniona głównie przez oficjalny profil marki. Dzięki temu, w ciągu kilku dni od uruchomienia, jej odwiedzalność znacznie wzrosła. – Część wizyt internautów spowodowana była ciekawością, ale już w pierwszym tygodniu działania sklepu rejestrowaliśmy sporą liczbę zamówień – mówi Wiadomościom Kosmetycznym przedstawicielka firmy. – Sklep jest przejrzysty, intuicyjny i bez problemu z zamówieniem produktów radzą sobie młodsze jak i starsze osoby.

Swoimi produktami Ava chce zainteresować wszystkich pasjonujących się naturalnymi, polskimi kosmetykami. Oferuje szeroki wybór produktów dla kobiet w różnym wieku, ale także dla mężczyzn. Co prawda obecnie maja oni do dyspozycji tylko jedną serię, za to z innowacyjnymi rozwiązaniami, takimi jak balsam wyszczuplający męski brzuch i talię, olejek do pielęgnacji zarostu czy przeciwzmarszczkowy krem pod oczy.

Firmie zależy także na dotarciu do profesjonalistów – kosmetologów, gabinetów kosmetycznych i salonów SPA. Jak przyznaje Judyta Jakowlew, do tej pory możliwości w tej dziedzinie były dość ograniczone, gdyż poprzedni e-sklep skierowany do tej grupy był mało intuicyjny.

– Nowy sklep internetowy stanowi dla nas milowy krok w obszarze e-commerce. Mamy nadzieję, że wzrostowa tendencja zamówień będzie utrzymać się jak najdłużej – mówi nasza rozmówczyni i dodaje, że firma liczy, iż z końcem roku podwoi obroty w sklepie internetowym. W planach jest też wysyłka newslettera do rosnącej grupy zalogowanych klientów oraz specjalne akcje promocyjne. Rozważany jest też program lojalnościowy.

Oprócz strony internetowej kosmetyki Laboratorium Kosmetycznego Ava dostępne są w drogeriach sieciowych, m.in. w Rossmannie (od 2002 r.) oraz Hebe (od 2011 r.).

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
21. listopad 2024 21:20