StoryEditor
Producenci
13.02.2020 00:00

Australijska marka pielęgnacji skóry chce wykorzystać końskie łożysko

Australijska marka produktów do pielęgnacji skóry Né chce umocnić swoją pozycję na rynku produktów do pielęgnacji skóry premium dzięki aktywnemu składnikowi pochodzącemu z końskiego łożyska - informuje cosmeticsdesign-asia.com.

Né to wysokiej jakości marka produktów do pielęgnacji skóry została założona około 18 miesięcy temu przez Bretta Langana, który miał wcześniejsze doświadczenie w dziedzinie medycyny regeneracyjnej z wykorzystaniem terapii komórkami macierzystymi. Podczas gdy kosmetyki pochodzące z ludzkiego łożyska są dostępne na rynku od wielu lat, przedsiębiorca jest głęboko przekonany, że łożysko koni jest najlepszym składnikiem do pielęgnacji skóry.

- Łożysko konia składa się z 450 białek z 10 różnymi kolagenami i naturalnym kwasem hialuronowym. Zawiera również bogate źródło naturalnego kwasu glutaminowego. To najlepsza rzecz do regeneracji skóry - tłumaczy na łamach cosmeticsdesign-asia.com.

Wyjaśnił, że kwas glutaminowy jest lepszy od kwasu hialuronowego, ponieważ jest czystym humektantem skóry, w przeciwieństwie do kwasu hialuronowego, który można znaleźć w całym ciele, w tym w oczach, płucach i stawach. Obecnie nie ma zbyt wielu produktów z kwasem glutaminowym, ale za 10 lat kwas glutaminowy stanie się nowym kwasem hialuronowym, podkreśla przedsiębiorca, utrzymując, że produkty takie zostały niezależnie przetestowane. Stwierdzono, że taki kosmetyk poprawia nawilżenie skóry nawet o 60 proc. w ciągu 30 minut i zmniejsza widoczność drobnych linii o 40 proc. po 28 dniach.

Firma pozyskuje łożysko koni wyłącznie od australijskich rasowych koni wyścigowych, aby zapewnić sobie najlepszą jakość łożyska. W ich pozyskaniu pomagają pielęgniarki i lekarze, którzy po porodzie wkładają łożysko do torby i zamrażają. Dostajemy świeże łożysko, a nie liofilizowane, a więc cały kwas glutaminowy, kwas hialuronowy i kolageny - wyjaśnia Langan.

Przedsiębiorca oszacował, że wiosną firma zebrała łożyska z około 10 000 porodów koni. Każde łożysko waży około ośmiu kilogramów, około 10 razy więcej niż łożysko ludzkie. Brett Langan podkreślił, że w trakcie tego procesu zwierzęta nie są krzywdzone, a łożysko jest zwykle wyrzucane jako odpad medyczny. 

Firma jest otwarta na ekspansję produktów z końskiego łożyska na każdy rynek, który wykaże zainteresowanie. Jest jednak szczególnie zainteresowany Chinami, w których szuka dystrybutora. W opinii biznesmena Azja jest „właściwym miejscem” dla marki, ponieważ łożysko końskie jest szerzej akceptowane w krajach takich jak Japonia i Korea.

 
Przegląd prasy
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 05:55